Hummer po wypadku (Italeri + Academy 1/35) [w budowie]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

niby nic w tym złego nie ma...
ale jakby coś tak czasem dla odmiany skleić?
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Oj chcialoby sie chcialo bo ile mozna patrzec na kurzace sie kadlubki i do polowy zrobione podwozia, ale ciezko to robic nie majac zbytnio czasu, i na taki oczekujemy
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

yaa pisze:Khehe, to i ja dolaczam do tego zacnego grona
Grono nie tyle zacne, co raczej uzależnione od neta. :lol:
Ja bym tam jednak wolał trochę więcej pomodelować niż ciągle siedzieć na różnych forach. :D Ale myślę, że lepszym miejscem do tej dyskusji byłby np. poniższy wątek, niż moja relacja:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=252

A wracając do sedna sprawy, to niestety z mojego umawiania się na sesję fotograficzną na razie nic nie wyszło. Na domiar złego skaner zaczął mi coś fiksować i nie bardzo postęp prac nad Hummerem mogę pokazać. Jak coś się nie udaje, to zaraz hurtowo. :-?

Odcinek 9 czyli czynnik ludzki
W ramach dzisiejszego odcinka zaprezentuję tylko jak udało mi się pomalować moją pierwszą figurkę w kamuflażu, czyli kierowcę Hummera.

Nogi nie są jeszcze przyklejone do tułowia, bo za bardzo się pospieszyłem i niepotrzebnie skleiłem kierownicę z drążkiem, przez co figurka w całości nie wchodzi na siedzenie. Najpierw więc muszę na fotel wsadzić nogi, później zamocować kierownicę, a na końcu przykleić górę ludzika.
Buty wyglądają tak dziwnie, ponieważ gdy chciałem je zakurzyć przy pomocy piaskowego washa to, gdy zacząłem ścierać jego nadmiar, to razem z nim starła się i czarna farba. A wcześniej wysychała ona sobie dobry tydzień. Więc nie wiem, co ja źle zrobiłem. Mimo, że jak się wsadzi kierowcę na miejsce to i tak nie bardzo to będzie widać, ale pomaluję je jeszcze raz na czarno. Tym razem jednak już bez kurzenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Twarz i ręce wykonałem olejami "artystycznymi".
Teraz pokrótce opiszę jak malowałem mundur. Jest to 6-kolorowy kamuflaż pustynny, ale ja poszedłem na łatwiznę i zamiast 6 mam 4 kolory. Nie użyłem po prostu po 2 odcienie piaskowego i brązu ale po 1. Jako podstawową farbę dałem Pactrę A118 US Gulf Armor Sand. Następnie Pactrą A22 Earth Red (FS 30117), wzorując się na zdjęciach oryginałów, zrobiłem brązowe plamy. Później wziąłem najmniejszy pędzelek, jaki posiadam i białą farbą "artystyczną" robiłem nim skupiska kropek, starając się, by nie były okrągłe. Na koniec przy pomocy wykałaczki i czarnej farby rysowałem wokół białych kropek cieniutkie obwódki. (Chociaż niekoniecznie cienkie mi wychodziły :lol: ")
Brzmi to może prosto, ale takie łatwe wcale nie było. :)
Jest to moja pierwsza figurka w kamo, więc proszę o wyrozumiałość i Wasze opinie. :D

A następny pełnowymiarowy odcinek serialu postaram się zamieścić najszybciej jak to tylko będzie możliwe.
Ostatnio zmieniony ndz mar 26 2006, 23:51 przez Tomek_K, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Ty mówisz ,że buty wyglądają dziwnie ,a one wyglądają wedłog mnie świetnie :D Nie wiem co ty w nich dziwnego widzisz :razz: są super :D
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Ja tez uwazam, ze buty powinienes zostawic. Wygladaja na takie naturalnie ostro podniszczone, zakurzone i tuz przed wymiana na nowe... Tak jak mowisz Tomku, jak wsadzisz ludka do wozu, malo co bedzie widac, a podejrzewam rowniez, ze skaner mocno "uwypuklil" wszelkie niedoskonalosci, a w rzeczywistosci wyglada to jeszcze lepiej. W ogole cala figurka wg mnie wyglada swietnie. Nie ma do czego sie przyczepic, choc znawca figurek nie jestem. Jedyne co, to wydaje mi sie, ze skora na przedramionach za bardzo sie blyszczy, ale to tez moze byc kwestia skanowania.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

:spoko: No tomku niezle Ci wyszlo. Musiales sie troche nabawic nad czekoladka. Paskudny wzor, tak zamo jak Tiger stripe
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

eeee, ten kamuflarz wyszedł nawet bardzo ok :)
może lekkie cieniowanie fałdek munduru mu jeszcze zafunduj? w razie porazki eksperymentu i tak niewiele ryzykujesz, bo jak sam wspomniałeś - wiele widać nie będzie.

btw - na www.figurki.org (na forum) Piotrek Czyż prezentuje robionego od podstaw amerykańca i właśnie walczy z kamizelką taktyczną - może warto popodglądać i spróbować gada troszkę zwaloryzować?
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Amerykanca? cholera trza zajrzec :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Ale Fritz to smieszny mu wyszedl :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ