Obudowa kompa "fabryka"

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
I3izon

Obudowa kompa "fabryka"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: I3izon »

Obrazek


Planuje zrobic podobna obudowe do kompa. I mam kilka pytan do specjalistow z dzialu plastiku!

Z jakich elementow moge cos takiego dokonac, tzn skladniki, czy to jest zywica czy plastik, jesli plastik to jaki i gdzie go moge wciagnąc oto obrazek
Obrazek

A to jest chyba ze szpachlu robione ale tez nie wiem, moze ktos wie cos wiecej na ten temat
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatnie pytanie, z czego jest zrobiony podklad do tej obudowy, czy to jest przypalona pianka do uszczelaniania okien? a moze macie jakies inne pomysly by uzyskac trfaly efekt?

Obrazek
Obrazek

p.s. jesli kogos zainteresowala ta obudowa to tu macie linka, jest wiecej na ten temat http://www.thebestcasescenario.com/foru ... ge=3&pp=10 , ja sie biore za cos podobnego. Ale efekt i projekt jest troche inny, najbardzie mi sie podoba efekt kopcącego komina. na tym forum w poscie jest maly filmik prezentujacy dymek, ale ja to zrobie z kadzidelka. No nic czekam na pomoc :roll: [/list]
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

I3izon, autor projektu na którym chcesz się wzorować wykorzystuje całą masę różnych materiałów. Po szybkim przejrzeniu tekstu, z pierwszych jakie rzuciły mi się w oczy to: plastik w arkuszach różnej grubości występujący pod nazwą “Styrene”, oraz gotowe elementy firmy “Plastrukt”, która zajmuje sie produkcją części do modeli oraz makiet architektonicznych. Z opisu budowy owego projektu wynika, że autor posiada spore doświadczenie modelarskie , artystyczne oraz wiedzę techniczną na temat budowy komputerów. Na zdjęciach widać, że używa wielu mechanicznych narzędzi i ma do tego celu dobrze zorganizowaną pracownię. Jak dotychczas, na budowę tego projektu poświęcił 15 miesięcy i nie jest to jeszcze koniec całego przedsięwzięcia.
Moja rada dla Ciebie jest taka, żebyś najpierw postarał się o przetłumaczenie opisu budowy na j. polski i dobrze go przestudiował, znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytania. Pozwoli Ci to również zadecydować czy projekt który chcesz rozpocząć nie przewyższa Twoich możliwości.
Nie napisałeś o sobie zbyt wiele, więc nie wiadomo jakie jest Twoje doświadczenie modelarskie, a od tego będzie zależało czy na tym forum dostaniesz odpowiedzi na swoje pytania i jaką będą miały formę.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

tak na moje oko to piła jest zrobiona z z materiału o nazwie PCV o grubości 1mm.... swoją drogą ciekawy pomysł..
praca w stoczni wstrzymana do wiosny (brak czasu)
HMS Cleopatra - rozpoczynam budowę poszycia...
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

ale ja to zrobie z kadzidelka
Radzę poszukać jednak wytwornicy dymu stosowanej przez modelarzy kolejowych, kadzidełko będzie kłopotliwe i niezbyt bezpieczne.

Co do samego "moda" obudowy, to złe miejsce na takie pytania, przeszukaj raczej fora komputerowe Modding/OC, np wejdź na Tweak-a.

Właściwie nie spotkałem się jeszcze z modowaniem budy, gdzie autor przeróbki pokazywałby tylko efekt końcowy, nie chwaląc się swoim how-to, chyba że to są rzeczy banalne, obecne w każdym faq. Podpatruj u innych co i jak wykonali i próbuj naśladować najlepsze pomysły, to jedyny sposób
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

I3izon z plastiku da się wykonać prawie wszystko. Kwestia to odpowiednia wprawa a przedewszystkim pomysłowość. Bez pomysłowości i umiejętności samemu wyczajenia pewnych technik ciężko cokolwiek osiągnąć. Ten element który pokazałeś na górze to prawdopodobnie odlew jednak do wykonania także z platikowych płyt jednak widze że to dość sopory element więc mp trzeba by zastosować wzmocnienia. To tylko wynik szybkich przemyśleń.

KHOT - zgodze się z tobą jednak w pewnym stopniu i tutaj można znaleść sporo fajnych sposobów na wykonanie pewnych elementów także warto poczytać niektóre wątki.

Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ