"Strażak-3" czyli relacja z doskoku

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Ładnie, ładnie, pozostaję w podziwie....

pozdrawiam - Sail
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Hej!
Dzięki za komplementa, ale do pełnej satysfakcji nadal sporo mi brakuje.
"Strażak" jest jednak wspaniałym poligonem i zdobywam powoli doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłości.
Kolejny detal wyposażenia, na którym nieco poeksperymentowałem, no i "straciłem" na niego dwa krótkie wieczory:
Obrazek
"Krateczka" z gazy usztywnionej wikolem i pomalowanej na czarno, uchwyty z druciku i kawałeczka izolacji, kabelek zasilający wyciągnięty na gorąco z wypraski, wnętrze wypełnione folia aluminiową, "żarówka" - oszlifowana i zafoliowana wykałaczka. Duże zbliżenie makro ponownie obnaża drobne nieczystości wykonania... :-? Cieszy jednak, że reflektor udało się uwiarygodnić, w stosunku do propozycji wycinankowej. :mrgreen:

PS. Czystość wykonania jest tym, nad czym chyba muszę najbardziej pracować... :oops: :mrgreen:
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

oj , już mie przesadaj :D
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2309
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Nad czystością nie musisz juz specjalnie pracować. Pracować musisz nad fakturą malowania, o czym już z reszta rozmawialiśmy.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

irimi, wa jakiej hucie nity robili do twojego Strażaka ? na zdjęciu z reflektorkiem widać bardzo wyrażnie, że różnice w wielkości imitacji nitów są bardzo duże - ja wiem że na tym etapie budowy jest już "po ptokach" ale na przyszłość nity zamawiaj gdzie indziej.
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Zgadzam się z uwagami Gałki i Tomka. Przy wykonywaniu nitów, te które swą wielkością czy kształtem znacznie odbiegały od innych od razu były usuwane. Choć przyznam, że nity są tak małe, że różnice widać dopiero w tym powiększeniu. Jest jeszcze sporo do zanitowania na "Strażaku" więc może poszukam innej metody ich robienia i pokombinuję, albo pozostanę przy tej, ale bardziej się przyłożę (i tak nadal będę daleko w polu za nitowymi mistrzami świata na tym forum ;-) )
Dzięki!

PS.: Powiększenie makro fotki wynosi około 5:1 i po tym można się zorientować w faktycznej wilkości nitów.
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Ten reflektor trochę mnie dołuje ;-) :D , ponieważ w moim modelu jest kilka podobnych. a ja niestety nie zamierzam poświęcać im tylu wieczorów co Ty ;-) :D . Natomiast to co mnie "podbudowało" ;-) oglądając fotkę z reflektorem to to, że Ty również masz problem z białą farbą. "Cieszę się", że nie jestem w tym odosobniony. A tak na poważnie to obiecałem sobie, że następne modele nie będą już miały tyle białego koloru. Chociaż po głowie chodził mi przez moment Dar Pomorza :roll: .
Jak patrzę na Twojego "Strażaka" to mam ochotę taki modelik zbudować. Trochę żałuję, że kiedy był w sprzedaży zbytnio się nim nie interesowałem. :cry:
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

a co ja mam powiedzeieć ... wiem coś na ten temat białego :D ...
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Biała farba była zbyt gęsta (co zostało zauważone w wątku znacznie wcześniej) więc kupiłem nową puszeczkę. Ostatnio użyłem jej do malowania relingów i zauważyłem, że... gęstnieje cholera jedna! :kwas: ;-) Tym razem wypróbuję zatem Testorsa. Nie zginie, bo gdzieś tam czai się "Halny"...
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

jeżeli chodzi o malowanie , tym bardziej białym , z mojego doświadczenia wynika że lepiej pomalowac jest kilka razy rozcieńczoną farbka. Czesem nawet te kilka to 7-8.
ODPOWIEDZ