Bojowe drzwi od stodoły - Szmaja wz. 2004

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

a stjułardesy jakieś w tym samolocie bedą? I czemu drogi Konanie nie malujesz pendzlem ławowcem? I sie jeszcze dchciałem zapytac czy ten model to bedze cały czy tylko do lini wodnej? I co sie stało z pomaraćzową ciężarówką w kolorze panzergrau?

Pozdrawiam
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

długonogie zapewne... jak te sztachety dorodne... i jak te zawiasy ruchliwe...
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Ale jak beda jakieś takie deski to bedze słabo....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

:cisza: to miała być poważna relacja, żeby się narybek modelarski mógł nauczyć wykonywania modeli latających, a Wy se tu jaja robicie :haha:

Edmundzie, ten co go pokazałeś, to on miał być obecnym mON, ale że doszło do zdrady przedmałżeńskiej, to on teraz nie jest, tylko taki młody co on z hameryki przyjechał i cały czas się wielce dziwuje, że Polska jako część Układu Warszawskiego miała atakować Demokratyczny Zachód. Bo on cały czas myślał, ze Polska to była koniem trojańskim Układu i rozbijała go od środka. A tu niespodzianka :haha:
Oto facjata naszego bohatera:
Obrazek

Kacie, cieżąrówka w pomarańczowym feldgraule będzie, tylko najpierw wykonam modele z kolejki. Ten był na miejscu pierwszym.

A teraz do rzeczy. Zawiasy zamontowałem do płaszczyzny nośnej drzwi. Do końca budowy należy jeszcze wykonać odrzwiai zwaloryzować nanosząc imitacje gwoździ i takich tam tamów.

Obrazek
Obrazek

Tak zwaloryzowałem drzwi odginając jedną deskę. Zauważcie również, że deski są różnej długości i szerokości, jak przystało na szanujące się drzwi:
Obrazek

Konkurs: Czy wiecie jak zrobić imitację wgniecionej blachy samolotów na drzwiach od stodoły?

PS. Zmieniłem treść posta, bo zapomniałem wstawić zdjęć z budowy :haha:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

takie Polskie drzwi od stodoły mają zawsze u dołu metrowej wysokości pasek z blchy aluminiowej - na niej możesz zrobić walorke pogniecionej blaszki ;) Radzę użyć faliji aluminiowej ;)
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Świetny model! Napisz jak go wykonałeś, robiłes go sam czy z małego modelarza? A masz do niego jakieś plany? Myślę że powinieneś dodać jeszcze ślady rdzy i korozji na drewnianych cześciach drzwi. Wtedy beda wyglądać jak prawdziwe.

Pozdrawiam
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No i błotko... duuużo błotka..... :chytry:
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

No no szacun i ristekpa .
Tylko tą walorke to mógłbyś zrobić na większej ilości desek bo teraz to wygląda jak by jakiś babol zaiwanił z buta w drzwi :haha:
Kat no przeca nawet w temacie jest napisane że to projekt własny Konana.

Acha jeszcze chciałem pozdrowić tego pana co się dziwił że my to chcieliśmy niszczyć kapitalistów i życze mu szybkiego powrotu do zdrowia .
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Siema chłopaki!!!!! :razz: :D :eek: :lol: :twisted: :!: :!: :razz: :cool:

Co do tej blachy to nie dam, bo mi wtedy moja zwaloryzowana deska odgięta nie będzie realnie wyglądała. A co do rdzy i błota - macie może jakieś schematy, bo ja tak na pałę nie chce tego robić.

Acha Kat, pisałem wcześniej (trzeba czytać, a nie tylko obrazki oglądać), że sam to z dokumentacji robię i zamierzam to pakować w woreczki śniadaniowe i sprzedawać na bazarach jako zestaw modelarski, w którym wszystkie części do sibie pasują.


A! i jeszcze jedno! Czy ma ktoś może schemat mocowania skobla do drzwi, bo na żadnym posiadanym przez mnie zdjęciu nie ma tego pokazanego
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

dokumentacji zdjęciowej niestety nie posiadam ale narysowałem bo kiedyś widziałem na wśi takie drzwi

Obrazek

Acha zapomniałem dodać że mocowanie jest na wysokości gdzieś 120 cm z regóły po lewej stronie na zewnątrz.

Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ