[Z] Samolot myśliwski Morane Saulnier MS 406 - Wyd. Orlik

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
orlikmk
Posty: 73
Rejestracja: śr maja 11 2005, 7:42
Lokalizacja: Porąbka / Czaniec

[Z] Samolot myśliwski Morane Saulnier MS 406 - Wyd. Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orlikmk »

Tak jak obiecaliśmy przedstawiamy na razie okładkę naszego nowego modelu samolotu myśliwskiego Morane Saulnier MS 406, model opracowany jest przez Piotra Dzięgielewskiego w skali 1:33. Podobnie jak wcześniejszy nasz model i ten można wykonać w wersji z silnikiem i ruchomymi elementami sterowymi lub w wersji uproszczonej dla mniej zaawansowanych modelarzy.
Model powinien być dostępny od przyszłego tygodnia, cena podobna jak D 520, czyli ok. 18 PLN.

Obrazek

Pozdrawiamy

Wyd. ORLIK
Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raduss »

Zdaje się , że na tym MS406 latał kpr. Edward Uchto z CWL Lyon
No i mamy parkę do D520 :D
Awatar użytkownika
orlikmk
Posty: 73
Rejestracja: śr maja 11 2005, 7:42
Lokalizacja: Porąbka / Czaniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orlikmk »

Tu przedstawiam fragmenty arkusza z częściami i rysunkami!

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiamy!!!
Awatar użytkownika
orlikmk
Posty: 73
Rejestracja: śr maja 11 2005, 7:42
Lokalizacja: Porąbka / Czaniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orlikmk »

Zgodnie z obietnicą informujemy że od dziś dostępny już jest MS 406, cena podobnie jak poprzednika czyli 18 PLN.

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Sprezentowałem go sobie ostatnio, przyglądałem mu się, analizowałem... aż wreszcie zakląłem (soczyście) :evil: :evil:

Otóż MS-406 ma poprzestawiane malowanie prawego steru wysokości - znowu, bo wycinanka zawiera poprawione elementy do Dewoitine D-520: klapę i oczywiście ster wysokości (również prawy ma się rozumieć).
Zapewne wkrótce ukaże się gdzieś część poprawiona i wydrukowana kilka tonów jaśniej, lub ciemniej :evil: :evil: :placz:
(Byk czai się w częściach 6L + 8gP - notabene oznaczenia P/L też są do bani)
Obrazek

Martwi mnie ostatnio wysyp takich błędów ze strony prawie wszystkich wydawców. Tym bardziej, że ja ten bubel znalazłem po mniej niż godzinie... Wydawca i projektant powinni chyba poświęcać ciut więcej czasu swojemu dziełu, jeśli chcą uniknąć masowego rozsyłania poprawek wzorem Answerowego Iła2. Jeśli sami sobie z tym nie radzą mogą dać zerknąć w projekt świeżemu oku któregoś sklejacza (może mojemu?)

Ale nic to - wykombinowałem już sobie, że ten ster wykonam z uproszczonej wersji usterzenia. Nie jest to żaden problem, ale usterzenie już raczej wychylone nie będzie.

Tyle goryczki... już mi lżej :zeby:
Teraz trochę posłodzić wypada:
Model dość mały objętościowo (bo i samolot mały):
4 strony kartonu A4 z częściami w kolorze
2 strony rysunków montażowych
1 strona z wręgami i szablonami (ok. 17 wzorów elementów z drutu)

Ubarwienie modelu ładne, wyraziste z delikatnie naniesionymi liniami i nitami. Malowanie tylko w jednej wersji ("tylko", bo Orlik ostatnio nas rozwoził różnymi wersjami malowania - i chwała mu za to :pice: ). Nie ma naniesionych żadnych śladów zabrudzeń - samolot prosto z fabryki :)
Obrazek
Model zawiera makietę silnika, wychylane lotki, stery i klapy - wszystkie te elementy można też pominąć w wersji uproszczonej.
ObrazekObrazek
Wnętrze kabiny ożebrowane, wyposażone w kupę gadżetów oprócz pasów fotela :roll: - sam se je zrobię, jak tylko będę wiedział gdzie były zaczepione... Poza tym w kabinie jest strasznie ciemno (nie wiem czy nie za bardzo - nie znam dostatecznie tego typu)
Obrazek
Obrazek
Bardzo dokładnie opracowano podwozie główne - widoczne na rysunkach zaprezentowanych przez Orlika. Szkoda tylko, że golenie wydrukowano na tym samym kartonie co resztę modelu - utrudni to ich zwijanie.
W razie wpadki sklejacza można skorzystać z zapasu kolorów zajmującej 1/3 strony.

No to na razie tyle - więcej dowiecie się z relacji po w_bólach_skończeniu_S.Etendarda, o ile oczywiście mnie ktoś nie ubiegnie ;-)
Radzio65
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 05 2006, 17:03
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radzio65 »

Witam Wszystkich serdecznie.
Jestem tu nowy, chociaż obserwuję wszystko dokładnie od ponad roku.
Hasio, mam monografię MS 406.
Jeśli będziesz potrzebował fotki lub rysunki szczegółow, mogę Ci to zeskanować z wysoką jakością, bo mam takie możliwości.

Życzę wszystkim Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Cześć Radzio :)

Twoja pomoc będzie bardzo przydatna. Na razie mam tylko problem z kształtem:
- fotela
- wlotu powietrza pod śmigłem (w modelu jest zwykła dziura, a na fotkach z googla widzę jakieś osłonki)
- wylotów spalin (rurki wychodzące poza kadłub, jak na fotce:
http://www.wspolnota-polska.org.pl/img/hist/pb0501.jpg
tu nie wiem, czy widoczna pozioma rurka/drut tylko usztywnia położenie poszczególnych rur wydechowych, czy jest może czymś jak zbiorcza rura?

Aczkolwiek na razie nie pali mi się z rozgryzieniem wszystkich tych problemów - doprecyzuję je i ewentualnie wyszukam kolejne, kiedy zabiorę się za ten model.
Radzio65
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 05 2006, 17:03
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radzio65 »

OK. Sprawdzę to wszystko w monografii, jeśli
będzie wyraźne i czytelne , zrobię skany.
Radzio65
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 05 2006, 17:03
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radzio65 »

Kabina w późnych wersjach MS 406 była ciemna:
- tablica zegarów to czarny matowy
- cała kabina "średni szary" (jaki to jest to nie wiem)[/img]
Radzio65
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 05 2006, 17:03
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radzio65 »

I jeszcze to:
Obrazek
i to
Obrazek
ODPOWIEDZ