*[Relacja/Kolej] Parowoz wąskotorowy T2-71, Modelik 15/02

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Tabliczka to był jednorazowy wybryk - wzór znajdziesz tutaj:

http://www.lokhersteller.de/

(klikaj "fabrikschiler" potem "henschel")

Modele z linku który pokazałem nie są plastikowe!
Julek
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Julek »

Dzieki za link, cos zrobie z tego "jednorazowego wybryku". :)

Modele te nie sa plastikowe? To jest karton? To bije mnie na glowe... zaraz pojde po zapalki i pobawie sie w zulo-wandala w skansenie w Wenecji. Potne na zlom, a co zostanie, to spale wydajac okrzyki "daj bucha zioom". :twisted:

A tak na powaznie - modele piekne, szkoda tylko, ze skala I.
Wlasnie robie budke, niedlugo tender i model skonczony... zastanawiam sie, co skleic nastepnego... bede mial do wyboru Py27, Px4 i Px29. Mysle, ze skleje w wymienionej kolejnosci. Px29 na koncu - bo chyba najtrudniejszy.

Jak to bedzie - zobaczymy.

Pozdrawiam!
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Na stronie GPM pisze, że Py27 i Px29 są w stopniu trudności średnim, natomiast Px 4 jest w zaawansowanym. Może to ci pomoże w doborze kolejności klejenia.

Pozdrawiam
Julek
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Julek »

Wiesz... tzw. stopnie trudnosci to sprawa indywidualna. Jutro odbiore i otworze paczke od Paper - Hobby i zobacze co i jak. Kierowalem sie tu tez czesciowo liczba arkuszy - Py27 i Px4 maja po 10 B4, zas Px29 ma ich 18 A4. Wydaje mi sie na chlopski rozum, ze 10 B4 < 18 A4.

No - ale to taka dygresja... a lewa strona kabiny zostala wlasnie pokryta konczaca juz sie czarna Pactra. Nity wyszly nawet - nawet, lepiej niz sadzilem.

Pozdrawiam!
Julek
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Julek »

Witam po krotkiej przerwie. Od ostatniej wizyty zrobilem w calosci budke maszynisty wraz ze skrzyniami wodnymi. Wymienilem tez przewody parowe na grubsze - wyglada to zdecydowanie lepiej. Pozostalo jedynie uzupelnic jakies duperele (stopnie, blache miedzy tendrem a parowozem, jakies zawory czy cos na skrzyniach wodnych - cz. 94 i tabliczki PKP - zrobilem je jako wystajace a nie tylko narysowane) + orurowanie (w tym parowozie bardzo male) i "czajniczek", tyle, ze jeszcze bez tendra, gotowy. Moze uda mi sie wyrobic do konca tygodnia z ukonczeniem parowozu, ale nic nie obiecuje. Potem tylko tender, tor i modelik gotowy. :)
Zeby nie bylo nudno - fotki:
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Fajny taki "diabełek' ;-)
W sprawie rurek niezbędne minimum objaśnia stare zdjęcie:

Obrazek
Julek
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Julek »

Dzieki za fotke. Na szczescie na rysunku w zeszycie z T2 sa pokazane te druty.
A parowoz zrobilem czarny dlatego, ze ta zielen w modelu byla jakas taka... brzydka. W zwiazku z tym zrobilem czarny, bo podobaja mi sie czarne parowozy, choc oliwkowe (byle nie cukierkowo zielone jak ten T2 z Modelika) tez sa ladne. Tak zrobie (bez kolorystycznych przerobek) moj nastepny model - Py27 z Angrafu, tego samego zreszta co T2-71 autora - Adriana Wandtke. Ma piekne, choc skomplikowe orurowanie. Skala rzecz jasna 1:25.
Julek
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Julek »

W ostatnim czasie dokonczylem mojego "czajniczka". Zabralem sie za tender. Dopiero jego czesc jest po wstepnym malowaniu. Wszystko obrazuja zdjecia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
Julek
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Julek »

Witam po dosyć długiej przerwie.
Aktualnie parowóz jest skończony, zaś tendrowi brakuje pomostu (zrobię go niedługo) i jednego reflektora (reflektor jest tak naprawdę gotowy, brakuje mi tylko kuleczki z patronu, by ją wkleić, a sam reflektor zamknąć). Tak, tender da się spiąć z parowozem.

Podstawka
Zacząłem już robić podstawkę. Najpierw wziąłem prostokąt 12x45 cm ze sklejki, obleiłem go na krawędziach miękkim papierem 80 g/m2 i poczekałem aż klej wyschnie. Następnie naklejałem od dołu paski tektury falistej o grubościach szerokościach 11; 10,5; 10; 9,5; 9; 8,5 cm. Na ostatnią warstwę tektury falistej nakleiłem takiej samej jak tektura szerokości pasek brystolu z wyrysowanym miejscem na podkłady. Te zostaną wykonane z tektury o grubości 2 lub 3 mm.

Fotografie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
Julek
Posty: 24
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Julek »

Ostatnio pracuję nad podstawką. Tor został już ułożony i pomalowany. Teraz wystarczy "zasiać" trawę, uzupełnić to jakimś piachem i innymi rzeczami. Zdjęcia podstawki (bez i z pociągiem):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ