*[Relacja/Artyleria] Mały FLAK od Hala

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

*[Relacja/Artyleria] Mały FLAK od Hala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Witam wszystkich modelarzy i modelarki. Witam również teoretyków, bo w sumie to nawet jestem miłym człowiekiem i ich też przywitam. :haha:

W zalewie pytań i innych różnych "relacji" słownych ostatnimi czasy giną ostatnie relacje z klejenia modeli, tak więc postanowiłem pokazać to małe coś, żeby worek nie zmienił się w to sąsiednie, gdzie kleją trzy osoby, a pisze 125 :twisted:

Taki jeden pewnie się wkurzy kiedy to zobaczy, ale trudno. Pantera wychodzi mi bokiem, przodem, tyłem, górą i dołem, więc potrzebny był model na wyluzowanie, bez powtarzalnych części itp. Czegoś małego i prostego nie znalazłem w domu, drzwi od stodoły nie zamierzam powtarzać, więc wybór padł na to działko.

A teraz quiz :

Czy jest to:
a) kolejny bzdet i prowokacja w moim wykonaniu
b) relacja słowna i pogaduchy, bo budowę zacznę po 31 maja
c) relacja z budowy modelu

Życzę wszystkim wszystkiego
ZŁO SQUAD
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

czy do quizu są pytania pomocnicze ? i czy jest jakaś nagroda do wygrania? np lutownica i bęben cyny?
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

Re: Mały FLAK od Hala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Konan Barbarzyńca pisze: Czy jest to:
a) kolejny bzdet i prowokacja w moim wykonaniu
b) relacja słowna i pogaduchy, bo budowę zacznę po 31 maja
c) relacja z budowy modelu
Cokolwiek by to nie byo Konanie. Bardzo przyjemnie się czyta :D.

Ale poważnie. Wbrew temu co powierzchownie można pomyśleć o Twojej ostatniej relacji [latające wrota], to trzeba uczciwie przyznać, ze pokazałeś początkującym, że nie trzeba wydać miliona złotych na model i można wykonać coś sensownego z pozostałości po innych modelach, tudzież z czegokolwiek co jest aktualnie w domu. A z niewinnych wrót do stodoły może się wykluć fajna diorama...

tak więc cokolwiek pokażasz... wiedz że może to podsunąć ciekawy pomysł komuś kto Cię czyta... ;)
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

b!
Grzegorzu jest, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba :haha:

No to teraz juz tak na poważnie. Model ten był już kilkukrotnie budowany, u nas pokazali go Sikor i Andrzej, u rozgadanej konkurencji ładnie wykonany tyż pokazano (nie pamiętam autora).

A teraz moje wypociny. Do podstawy dokleić jszcze trzeba kilka drobiazgów.
Wycięte elementy podstawy
Obrazek
Sklejona jedna część podstawy
Obrazek
spasowane na sucho
Obrazek
sklejone
Obrazek
i z drugiej strony
Obrazek

Model muszę sklejać własnoręcznie. Próbowałem mu pozwolić, żeby sklejał się sam, usiadłem ze Specjalem i się na niego patrzyłem i już wiem, że nawet najlepsze modele się same nie sklejają :haha:
Ostatnio zmieniony sob kwie 22 2006, 23:55 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

No dobra, teraz będzie bardziej po mojemu :haha: już bez nowoczesnego prowadzenia relacji ukazującego każdy duperelowaty przebieg budowy małej części :haha:

Dwa jakieś detale, które nie wiem do czego służą, ale przynajmniej wiem gdzie je przykleić :haha:
Obrazek

A to zdjęcie poprawionego czegoś, Sikor zwrócił mi uwagę, że nie tak wkleiłem to prostokątne :haha:

Obrazek

A! I jeszcez jedno. Nie pytajcie się o rozmiar części, bo wszystkie są małe jak cholera. ;-)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 23 2006, 9:00 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

relacja na razie nie do końca jak trzeba, ponieważ:
a) nikt nie pyta jakim klejem kleisz?
b) gdzie go kupić ?
c) nie wiadomo kto i w którym "rzędzie" siada by oglądac relację

Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Oj grzegorz, nie zauważyłeś łysej pały w pierwszym rzędzie ? jam ci to zasiadł w loży honorowej coby konanowe wypociny obserwować.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

A se chłopaki zasiądnijcie w kucki na podłodze najlepiej, bo po różnych rzędach to uwielbia biegać WIELKI BORSUK ™ i wtedy można stać się jego ofiarą. :haha:

No to teraz będzie część relacji a'la NJM :haha:

to ja dzisprzed śniadaniem zrobilem tom część co to jest na zdjeciu, ale że dzisniedziela to pewnie bede siedzial dłużej nad modelem, bo mnie dziśrodzice nie gonią do nauki, oni mnie gonią a ja im mówię "mamo i tato, ja jestem na ostatnim roku studiów ja sięjuż nie muszę niczego uczyć bo juz wszystko umiem" a oni i tak mnie gonią i muszę czytać różne książki, a ja bym chciał kleić modele w tym czasie. to na tyle teraz będzie zdjecie. tylko jedno będzie, chciałem dać więcej zdjęc tego częsci ale mi baterie wysiadał, potem jak je naładuje to pokarzę te części w różnych ujęciach i z różnym stopniem zamazania i nieostrości

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz kwie 23 2006, 10:10 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Ślimak
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 29 2004, 7:23
Lokalizacja: Borne Sulinowo (wcześniej Szczecinek i Toruń :) )

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ślimak »

Miło się czyta, ubaw po pachy i to za darmola :) Ale jak na mój gust to ostatnie zdjęcie jest zamało zamazane ;)
A takie coś robię w realu ;)
Majówka z ASG http://pl.youtube.com/watch?v=ti2nEMwScwc
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Zdążysz nawet na siku pójść, albo na numer 2, bo dziś przy modelu nie zrobiłem nic, bo cały dzień byłem na spacerze w lesie i mnie nogi bolą teraz.

(kiedyś będzie trzeba usunąć te wszystkie brednie :haha:)

pozdrawiam wszystkich modelarzy , modelarki, modelarnie. pozdrowię też teoretyków

ps. ja cały czas się biję z tymi wrednymi ufokami co kradną modele, narazie wyggrywam bo wspomaga mnie WIELKI BORSUK™

Kiedyś naprawdę będzie trzeba to wyczyścić :haha:
ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ