"Calypso" Jacquesa Costeau

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

figurki to piloci i obsługa naziemna 1:48 , ale z jakich zestawów to nie powiem , bo nie wiem , dostałem je od dobrego kolegi. Malowene są pactrami. ;-)
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

kadłub prysnąłem kilkoma warstwami lakieru matowego , wygląda bardziej naturalnie i sie nie świeci jak na poprzednich fotkach, tak wygląda rufa. Wyadaje mi się że lepiej

Obrazek

Obrazek

zauważyłem teraz że jedna rolka zabardzo jest osadzona na prawej stronie , muszę to poprawić :oops: ,
Honzo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Honzo »

Ten w żółtym to na 100 z F-15 Monogramu.Mam takiego ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

grzegorz1975 pisze:kadłub prysnąłem kilkoma warstwami lakieru matowego , wygląda bardziej naturalnie i sie nie świeci jak na poprzednich fotkach, tak wygląda rufa. Wyadaje mi się że lepiej
i bardzo dobrze zrobiłeś grzesiu, na konkursach navigowskich można spotkać wiele replik współczesnych jednostek (i nie tylko współczesnych), które pomalowane są tak, że błyszczą się jak przysłowiowo psu ........ - mało to zgodne z rzeczywistością bo będąc w porcie nie jeden raz nigdy nie spotkałem się z błyszczącymi kadłubami - chyba że jachty, które pucowane są na glanc przez swoich właścicieli.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

strasznie to kontrastowało z kolorem dna , bo ono od razu było matowe - taką farbke instrukcja dyktowała , burty juz błyszczące - humbrol22 , no i wszyscy radzili by pomalowac jeszcze matem . Jestem z efektu bardzo zadowolony ,zaczęło to wyglądać naprawdę naturalnie. Poprzedni model Nordkap tez sie błyszczy i niebawem go poprawię. Fakt , wszystko co w porcie widzimy jest matowe , zapuszczone itp. Co do figurek- he he , w produkcji jest nurek- premiera niebawem ,będzie miał nawet płetwy ;-) Tymczasem dziś udało mi się zrobić na surowo pomost na burcie i element wciągarki . Pozdrawiam wszystkich

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Tomasz D. pisze:- mało to zgodne z rzeczywistością bo będąc w porcie nie jeden raz nigdy nie spotkałem się z błyszczącymi kadłubami.
Zgadza się w 100%, tyle że w porcie oglądamy jednostki będące często po długim czasie eksploatacji. Widoczna na nich matowa, brudna i często pordzewiała powierzchnia kadłuba była kiedyś czystą, pachnącą, błyszczącą farbą.
Moim zdaniem wykonanie redukcyjnego modelu statku tak jak została zaprojektowana oryginalna jednostka nie jest wcale błędem. Nie pomylę się chyba twierdząc, że większość cywilnych jednostek ma w projekcie malowanie takimi właśnie błyszczącymi, bądź pół błyszczącymi farbami, a sam proces malowania jest min. chyba po to aby malowany obiekt wyglądał lepiej, a nie gorzej. Dlatego twierdzenie, że pryśnięte lakierem matowym wygląda lepiej jest chyba błędem. Według mnie wygląda to po prostu inaczej, jak gdyby w innej konwencji. Twoje malowanie Grzegorz, / bardzo atrakcyjne zresztą / pasuje mi bardziej do dioramy niż do modelu z pełnym poszyciem. I o ile zgodził bym się jeszcze na wygląd rufy, to motorówka Jacquesa Cousteau nie była chyba nigdy aż tak utytłana w rzeczywistości. ;-)
Na poparcie swojej teorii podaję link do strony na której możecie obejrzeć dziesiątki profesjonalnie wykonanych modeli pływających jednostek. Nikt chyba nie powie, że wyglądają źle... tak właśnie pomalowane.

http://www.maritimereplicas.com/merchan ... dCargo.htm

Grzegorz, pomimo tego, że być może nie zgodzimy się co do malowania, to zawsze zaglądam do Twojej relacji z ogromnym zainteresowaniem.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

:oops: , no z motorówką troche mi sie przesadziło , lekko ją podczyściłem

tymczasem wyfantazjowałem wnętrze sterowki- dorobiłem podłogę , wskazniki , przełączniki i dzwignię wstecz-naprzód. Lekko pordzewiłem kadłub

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

pojawiły sie kotwice i łańcuchy

Obrazek

Obrazek

i rzut ogólny na to, co dotychczas zmajstrowane

Obrazek

Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

tratwy i beczki na paliwo czekają sobie na malowanie i wyeksploatowanie. Gotowa , ale jescze czysta komora dekompresyjna

Obrazek

Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

pierwsze kroki przy helikopterku

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ