[Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

YAaaa :boje: Raptem chyba 4 części, a fotek i opisu zatrzęsienie!!
Chyba nie będziesz się tak pastwił nad każdą częścią, bo aparat zajedziesz(i klawiaturę też) :jezyk2:. W każdym razie będę chętnie podglądał - toż ten "staruszek" jest moim rówieśnikiem (co do miesiąca) :lol:
]:-<
Się skleja (z moja pomocą): Dassault Super Etendard
May the glue be with you.
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Mi też bardzo podoba się twój model. Powodzenia dalej.

Pozdrawiam
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Hasio mam nadzieję że dalej pójdzie bezboleśnie i obędzie się bez pastwienia nad modelem :jezyk2:
Swoją drogą to wiecie ile to pracy kosztuje taki prowadzenie relacji :chytry: No, ale jeśli wolicie gołe fotki to nie ma sprawy, będę miał mniej roboty :haha:
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
TomekPk
Posty: 62
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 15:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomekPk »

Piterski czkam teraz tylko na fotki z błotnikami i maską bo ramę już masz prawie za sobą - a właśnie te elementy wg mnie są najtrudniejsze do wykonania. Przy twoim konkretnym opisie mam nadzieję, że i ja coś pozytywnego z tej relacji wyniosę bo takie krzywizny mnie rozbrajają.

Rób relację tak jak do tej pory - wiem, że na tym forum są sami eksperci ale i oni z twojej relacji mogą się jeszcze wiele dowiedzieć i nauczyć.
lancer
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 14 2006, 19:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lancer »

wszystkie krzywizny są w tym modelu bardzo dobrze dopracowane błotniki i maska silnika składają się rewelacyjnie maska silnika ma dodatkową nakładkę na której jest chyba logo GAZ która pięknie maskuje łączenia jedyny- tego modelu to brak spodu nadwozia orginalnie jest biała i trzeba malować j a omalowałem razem z ramą to jedyne niedociągnięcie w tym modelu
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Szczerze mówiąc to chyba sobie niezły model wybrałem :mrgreen: . Tak dla rozluźnienia zacząłem wycinać i analizować części burt i już mam niezłą gimnastykę umysłu jak rozszyfrować rys. 14
Widzę że trochę się makówką tu nagłówkuje żeby się autentycznie nie skończyło na dwóch egzemplarzach modelu :haha: tym bardziej że kusi mnie zrobić otwierane drzwi.
Co do kolejnych fotek to proszę się uzbroić w cierpliwość bo jeszcze Zero czeka na skończenie.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Gimli
Posty: 49
Rejestracja: wt kwie 19 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gimli »

Witam! Z chęcią będe obserowowa tą relację, ponieważ mam zamiar wykonać ten samochodzik. Jeśli chodzi o skalę, to jest to napewno 1:16. Ja swój przeskalowuję na 1:25. Jeśli chodzi o prowadzienie relacji, to jest zawodowe. Oby tak dalej. Jak wqrócę do domu, to postaram się rozszyfrować rysunek. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gimli
Posty: 49
Rejestracja: wt kwie 19 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gimli »

Wróciłem i postanowiłem sprawdzić o co chodzi z tym rysunkiem. Autor rzeczywiście niezbyt jasno go przedstawił, ale udało mi się go rozszyfrować. Rysunek ten pokazuje rzut z góry na prawą burtę i drzwi pasażera i potem przejście na ścianę boczną komory silnika (nie wim, czy dobrze nazwałem). Myślę, że najlepiej będzie wykonać burty na podstawie rysunku 15 jednak na nim nie wszystkie części są oznaczone i widoczne. Życzę powodzenia. Pozdrawiam
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Gimli, dzięki za pomoc już rozgryzłem ten rysunek. Tak dokładnie to jest to przekrój przez ściankę boczną mniej więcej w połowie. Muszę jednak najpierw zrobić podłogę bo nie podoba mi się pomysł z wsuwaniem jakiś zakładek w drzwi. Tym bardziej że rozłożę ten element na części pierwsze i wytnę drzwi. Nie będą wprawdzie się otwierały, ale postaram się by były widocznie wydzielone.
Zapraszam Cię jak będziesz miał tylko czas i ochotę na Warszawskie spotkania modelarskie tak zwany QWKAK. Spotykamy się co dwa tygodnie w czwartki w siedzibie Loku.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Szaman
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05 2005, 14:13
Lokalizacja: Ciechanów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szaman »

Ja również sklejam ten model. Mam małe pytanie. Czy ma ktoś może jakieś zdjęcie tego GAZa z malowaniu Milicji. Wiem, że służyły tam one. Google przeszukałem jednak nic nie znalazłem interesującego. Będę bardzo wdzięczny. Jak coś mój mail: szaman.mks@wp.pl
ODPOWIEDZ