[relacja] Junkers Ju 88 C-6 (Military Model 3-4/2003)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

podoba mi się i to bardzo..mam nadzieję, że Twój powrót do tego modelu nie jest jednorazowy i postarasz się już sukcesywnie go dopiescić do samego końca:)

co do niepasującego paska to wydaję mi się, że jak przykleisz osłonę to i tak tego błędu nie będzie widać, bo ona zasłoni przejscie kolorów.

a może by tak przybrudzić trochę te kolektory? :)

a teraz przemyślenia jakie mnie dopadły (trochę nie na temat, a trochę i na..)
dziwne jest to, że na forum najlepsze relacje z najlepiej sklejonymi modelami, z których można się wiele nauczyć, przechodzą prawie bez echa. Sprawa tak wygląda szczególnie w modelach lotniczych, czego mamy tutaj przykład. Zastanawiam się na jakiej to jest zasadzie, szczególnie, że na czarnym forum ten sam temat swingera spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i wieloma postami.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Pozwolę sobie Ci odpowiedzieć Rowinie.

Nikłym zainteresowaniem tego nazwać nie można - około 40 tys. odsłon, (choć na 1.5 roku ;-) ).
Relatywnie niewielka ilosć wpisów bierze się z "biforumowości" niektórych person, które swe emocje i poglądy uzewnętrzniają "na czarnym", bądź łaskawie wkleją na obu forach identyczne wpisy. Czemu to ma służyć? Cholera wie, choć możliwe, że ona też tej wiedzy nie posiadła.
A np. moja skromna osoba woli wszelakie uwagi przekazać Jaśnie Panu Łukaszowi w cztery oczy przy jakimś Specjale.
ZŁO SQUAD
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

barbarzyńco masz okazje przekazywać mu to w cztery oczy więc to robisz :) niektórzy, w tym i ja, są zza światów (w tym wypadku kresy wschodnie gdzie temp. jest zawsze o 10 stopni niższa w porównaniu z zachodem), ilość wyświetleń w porównaniu z czasem jaki ta relacja jest na forum wcale nie jest taka wielka, poza tym to forum dyskusyjne i od ilości wyświetleń bardziej się liczy ilość wypowiedzi (tych mądrych). Zresztą biorąc pod uwagę siłę dyskusji w porównaniu z niektórymi, powiedzmy szczerze gorszymi relacjami, jest zerowa.

Oczywiście proszę mnie nie zrozumieć, że krytykuje mniej wartościowe lub początkujące relacje, bo tak nie jest, ale takie jak ta wymagają szczególnej opieki i oklasków :)
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Rowin jak zwykle marudzisz :) Osobiście wole się nie odzywać niż pisać bzdurne "ochy i achy" ,które nic nie wnoszą do relacji.W sumie ta dyskusja też nic nie wnosi ;-) Więcej czytam i obserwuje, nie zawsze mam też czas na bieżące śledzenie wszystkich ciekawych relacji.
Badziewiaste relacje z budowy tandetnych modeli też oglądam, chociażby dla poprawienia sobie humoru. Pisać mi się już tam nie chce, szkoda mojego cennego czasu :) Koniec tego offtopa.
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

rowin pisze:podoba mi się i to bardzo..mam nadzieję, że Twój powrót do tego modelu nie jest jednorazowy i postarasz się już sukcesywnie go dopiescić do samego końca:)

co do niepasującego paska to wydaję mi się, że jak przykleisz osłonę to i tak tego błędu nie będzie widać, bo ona zasłoni przejscie kolorów.

a może by tak przybrudzić trochę te kolektory? :)
Powrót jest stały, co nie zmienia faktu, że budowa będzie szła jak zwykle, czyli powolutku. ;-)

Tego paska osłona jednak nie zasłoni całkowicie - byłoby widać przejście w złym miejscu.

Zastanawiałem się nad przybrudzeniem, ale stwierdziłem, że Marcin Dworzecki pewnie wiedział, co robi. ;-) Nie będę kombinował na siłę, zwłaszcza że brudzenie spalinami to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza tutaj - ten biały kamuflaż był przecież naniesiony sezonowo, więc nie bardzo bym wiedział, co brudzić, a co nie, a jeśli tak, to jakim kolorem (bo to często jest nie tyle brud, co opalona blacha czy farba)...

Oba silniki są gotowe. Ten nowszy (z tyłu, a na drugiej fotce po lewej) pokazuję jeszcze bez retuszu:

Obrazek

Obrazek

Tu sposób wykonania szkiełka na poziomie równym z poszyciem (wyciąłem to czarne kółko, nakleiłem je na folię, obciąłem nadmiar folii, wkleiłem z powrotem):

Obrazek

A to jako uzupełnienie instrukcji, bo rysunki pokazujące te części są nie zawsze wystarczająco wyraźne:

Obrazek

Obrazek

W tej wrędze musiałem wyrżnąć dziury, żeby wloty powietrza się zmieściły. W pierwszym silniku było to samo:

Obrazek
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

Panie....
som jakoweś podstepy... tfu... postepy w tym modelu??
Daj jakis głos cy cus....
--
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Jakiś czas temu zrobiłem szkielety skrzydeł, wyciąłem i zanitowałem poszycie. Potem robota stanęła, ale pewnie niedługo ruszy, bo Gała będzie mi teraz codziennie przesyłał sms-y i wiadomości na GG, żebym kończył 88 i Spita. :haha:

Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Niech żyje Jego Szyderczość... :lol:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2310
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

:haha: Żałuje tylko że dopiero teraz wpadłem na pomysł dotarcia do niego przez zmęczenie materiału :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Metoda Szyderczego działa. :) Okleiłem jedno skrzydło poszyciem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Większe niczym nie podparte powierzchnie podkleiłem dodatkowymi warstwami kartonu, a w przypadku najbardziej zewnętrznego fragmentu poszycia - nawet tekturą 1mm.

Obrazek

Obrazek

Dzięki temu uniknąłem zapadania się poszycia. Wszystko jest równiutkie (fotki pod światło):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to największe skrzydło, jakie kiedykolwiek skleiłem, a zarazem najlepiej spasowane i przemyślane od strony projektowej. Szkielet jest genialny - w ogóle nie myślałem o zachowaniu prawidłowego kąta żeber na całej długości, bo problem skręcania się szkieletu po prostu nie istnieje. Pasowalność jest rewelacyjna, zresztą zapowiadało ją już uwzględnienie w żebrach grubości sklejek łączących. Klejenie tego to czysta przyjemność. Gratulacje dla Marcina. :)
ODPOWIEDZ