WYBÓR AEROGRAFU

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
nam67

WYBÓR AEROGRAFU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

Witam! Chciałbym kupić sobie aerograf :D firmy Paasche w cenie do 300zł.
Co stąd http://www.paasche.pl/katalog.php?grupa ... =610961340 jest warte uwagi :?:

P.S. Wydaje mi się, że ten pierwszy byłby dobry
Awatar użytkownika
O_Pablo
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 12 2004, 23:11
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O_Pablo »

Witam,
o aerofrafach było zapewne wiele na tym i innych forach, więc jak poszukasz to zapewne coś znajdziesz.
Co do Paaschee, to niestety muszę cię zmartwić te aerografy są chyba nieco przereklamowane. Sam mam (jeszcze) VSR-90 i niestety nie jestem z niego zbyt zadowolony. Aero oczywiście pryska, ale jest stosunkowo trudny w eksploatacji, podobne opinie prezentują inni użytkownicy tego aerografu m.in. na stronach forum PWM.
Ostatnio stałem się posiadaczem dwóch nowych aerografów: pIwati kopi HP-CM za 140 zł na allegro (regulacja przepływu powietrza przy dyszy, regulacja skoku iglicy) - polecam, kwota niższa, wykonanie całkiem przyzwoite (gdyby nie gorsze materiały rzekłbym, że na obecnym poziomie Paasche). Drugim aero to osławiony EVOLUTION f-my Harder & Steinbeck. Fajny aerograf, wykonanie super, cena niestety nie (dzięki bogu ja swój dostałem w prezencie). W porównaniu do wcześniej wspomnianej pIwatki brakuje mu regulacji powietrza, nic jednak straconego z czasem podobny zawór zakupię sobie u producenta, w cenie ok. 20€.
Pozdrawiam jak Zawsze
Paweł
Obrazek
nam67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

O_Pablo pisze:Sam mam (jeszcze) VSR-90 i niestety nie jestem z niego zbyt zadowolony. Ostatnio stałem się posiadaczem dwóch nowych aerografów: pIwati kopi HP-CM za 140 zł na allegro (regulacja przepływu powietrza przy dyszy, regulacja skoku iglicy) - polecam, kwota niższa, wykonanie całkiem przyzwoite (gdyby nie gorsze materiały rzekłbym, że na obecnym poziomie Paasche). Drugim aero to osławiony EVOLUTION f-my Harder & Steinbeck. Fajny aerograf, wykonanie super, cena niestety nie (dzięki bogu ja swój dostałem w prezencie).
Być może są one rzeczywiście lepsze, ale gdzie można je dostać? A po zatym pewnie dostęp do części zamiennych też jest utrudniony. Co do jakości aerografów Paasche, to przejrzałem wiele forów i opinie co do nich są w większości pozytywne. Aerografu jeszcze nie używałem i myślę, że Paasche H byłby dla mnie odpowiedni na dobry początek.
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Ja to myślę ,że jak to ma być twój pierwszy aerograf to zacznij od jakiegoś tańszego np. Pseudo Iwaty 1-akcyjnej.Chyba ,że chcesz lepszą to kup 2-akcyjną.Nie ma co się "porywać z motyką na słońce" jak na 1 raz.Taki drogi i dobry aerograf nie jest ci narazie potrzebny ,a azmiast wydać więcej pieniędzy można je odłożyć na następny model ,który pomalujesz aerografem ;-)
Pozdro
kielnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kielnik »

Zgadzam sie z przedmówcami sam zaczynałem od "zdobycznego" rosyjskiego teraz używam AB-1004 z firmy MAR cena ok 150 zł regulacja przepływu powietrza i farby jednym przyciskiem a co bardzo dobre cały jest z metalu i można dostać części iglica ok 20 zł dysza ok 40
Awatar użytkownika
O_Pablo
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 12 2004, 23:11
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O_Pablo »

nam67 pisze:
O_Pablo pisze:Sam mam (jeszcze) VSR-90 i niestety nie jestem z niego zbyt zadowolony. Ostatnio stałem się posiadaczem dwóch nowych aerografów: pIwati kopi HP-CM za 140 zł na allegro (regulacja przepływu powietrza przy dyszy, regulacja skoku iglicy) - polecam, kwota niższa, wykonanie całkiem przyzwoite (gdyby nie gorsze materiały rzekłbym, że na obecnym poziomie Paasche). Drugim aero to osławiony EVOLUTION f-my Harder & Steinbeck. Fajny aerograf, wykonanie super, cena niestety nie (dzięki bogu ja swój dostałem w prezencie).
Być może są one rzeczywiście lepsze, ale gdzie można je dostać? A po zatym pewnie dostęp do części zamiennych też jest utrudniony. Co do jakości aerografów Paasche, to przejrzałem wiele forów i opinie co do nich są w większości pozytywne. Aerografu jeszcze nie używałem i myślę, że Paasche H byłby dla mnie odpowiedni na dobry początek.
Jak napisałem szukaj na allegro!
Pozdrawiam jak Zawsze
Paweł
Obrazek
Awatar użytkownika
O_Pablo
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 12 2004, 23:11
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O_Pablo »

O_Pablo pisze:
nam67 pisze:
O_Pablo pisze:Sam mam (jeszcze) VSR-90 i niestety nie jestem z niego zbyt zadowolony. Ostatnio stałem się posiadaczem dwóch nowych aerografów: pIwati kopi HP-CM za 140 zł na allegro (regulacja przepływu powietrza przy dyszy, regulacja skoku iglicy) - polecam, kwota niższa, wykonanie całkiem przyzwoite (gdyby nie gorsze materiały rzekłbym, że na obecnym poziomie Paasche). Drugim aero to osławiony EVOLUTION f-my Harder & Steinbeck. Fajny aerograf, wykonanie super, cena niestety nie (dzięki bogu ja swój dostałem w prezencie).
Być może są one rzeczywiście lepsze, ale gdzie można je dostać? A po zatym pewnie dostęp do części zamiennych też jest utrudniony. Co do jakości aerografów Paasche, to przejrzałem wiele forów i opinie co do nich są w większości pozytywne. Aerografu jeszcze nie używałem i myślę, że Paasche H byłby dla mnie odpowiedni na dobry początek.
Jak napisałem szukaj na allegro!
Kontynuacja wątku: http://www.allegro.pl/item106108054_aer ... ancja.html
aukcja właśnie trwa. Bardzo polecam ten model.
Pozdrawiam jak Zawsze
Paweł
Obrazek
nam67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

Niestety już się rozpędziłem i kupiłem inny :oops: Napiszę jaki podczas relacji mojego kampfwagena ;-)
Pawli
Posty: 126
Rejestracja: wt maja 02 2006, 21:56
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawli »

Ważne, zebyś był zadowolony z niego ;-) Proponuje zamieścić w stopce link do twojego modelu :)

Pozdrawiam
Pierwszy Model - Messerschmitt Bf 109 G-10
Catalina – Relacja

Kto czyta ten błądzi, kto skacze ten rządzi - Le Parkour
ODPOWIEDZ