Podziw

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Azawakh
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 02 2006, 23:23
Lokalizacja: Będzin

Podziw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Azawakh »

Moi kochani koledzy modelarze! Od niedawna goszczczę na Waszym forum i od niedawna zabieram swój głos na nim. Ale mi mimo to, przejrzałem juz trochę fotek z Waszej galerii i powiem tylko jedno: Jestem p[od wielkiem wrażeniem tego co Wy robicie!!! Wasze prace (a przynajmniej niektóre z nich) to prawdziwe dzieła sztuki i ich oglądanie sprawia, że znów chcę chwycic za arkusze kartonu z wydukowanymi elementami Spitfir'a czy Me-109 albo plastikowe wypraski i zbudowac jakiś z nich model, ale po 5 czy 6 letniej przerwie jakoś nie potrafię zabrać się do tego i powrócić do pasji, którą zajmowalem się przez prawie 20 lat, od czasów szkolnych (tj szkoły podstawoej , średniej i semestru studiów)... Nie wiem jak powrócić na swoje stare śmiecie, nie wiem co robić, zeby znów sie zaprezentować... Póki co, pzostaje mi podziwianie Waszych mniejszych (wymiarowo) czy większych dziełek i wzruszać się na ich widok... Cieszę się, że to robicie i cieszę się, że mogę przynajmniej wsój wzrok karmić tym co robicie... Dziękuję Wam za te piękne modele i za to, że mogę je sobie przynajmneij przez sieć pooglądać...
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Hejka, też Cię witamy na forum, ale jak chcesz być prawdziwym jego uczestnikiem to przydało by sięabyś też coś zaczął budować.
Polecam Ci na początek po takiej przerwie jakiegoś samolota, naprzydkład Spitfire z Małego Modelarza (3/2005)
Wielu pisało że jest on niesklejalny, ale w swojej relacji Struna pokazał ze model jest bardzo dobrze opracowany poa kilkoma błędam w numeracji.
Wszystko to przeczytasz w jego relacji z budowy.
Pozdrawiam i mam nadzieję że się zdecydujesz na budowę jakiegoś modela.
Hubert
Ali G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ali G »

Tez bym cos skleil ale kompletnie nie mam pomyslu co. Chcialbym zeby to bylo cos spektakularnego... Wkrotce relacja, jak tylko skombinuje cyfre.
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

Ali G pisze:Tez bym cos skleil ale kompletnie nie mam pomyslu co. Chcialbym zeby to bylo cos spektakularnego... Wkrotce relacja, jak tylko skombinuje cyfre.
...proponuję Forda TFc w standardzie z pełnym retuszem farbami - spektakularne będzie, o ile zrobisz poprawnie wszystko... ;-)

...inna dobra propozycja to np. PZInż 140, czy tygrys z MM - tanie na allegro, a efekt ładny...

Ali - to w podpisie to żart oczywiście...? :lol:
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Ali G, kim jest według Ciebie dziecko neostrady?
Ali G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ali G »

KHOT pisze:Ali - to w podpisie to żart oczywiście...? :lol:
Nie. Skeletor byl na prawde zly.

Ja sie jeszcze zastanawiam nad plastikami. W poniedzialek pojde do sklepu zobaczyc czy maja cos fajnego ponizej 20 zlotych.
Awatar użytkownika
witek015
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 04 2006, 20:42
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: witek015 »

Ali, KHOT miał na myśli twój plan co do modeli. :D
--------------------------------

Plastikiem się nie zajmuje,m ale do 20 zł to chyba tylko..... no właśnie co? Bo ja jakoś nie kojarzę takich modeli. ;-)
--------------------------------

Kat- a co go to obchodzi kim jest dziecko neostrady?
To po prostu jest modne to już kolejny przykład takiego zachowania (wszyscy pewnie kojarzą o kogo chodzi ;-) )
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Azawakh - najważniejsze to że chcesz, a od chcenia do realizacji jest już nie daleka droga... też miałem sporą przerwę w modelarstwie (przynajmniej kartonowym) ale pewnego dnia obudziłem się z przeświadczeniem, że coś trza zrobić i zamiast jeść śniadanie skoczyłem do piwnicy po Nurnberga. Przypominanie sobie całej zabawy z kartonem zajeło mi wiele czasu ale już jest dobrze.
To forum to skarbnica wiedzy i jak już zaczniesz wszystko będzie ok.
Ali - wow tym to mnie zaskoczyłeś - będzie relacja - za rok ? dwa ? 10 lat ? a może zaskoczysz resztę pozytywnie i będzie to niebawem - choiaż postarasz sie zacząć pisać z sensem i w miarę porawinie np :
Boeing a nie Buojing
zbieral - zbieram .. i takie tam
Wszystkim tym dajesz tylko i wyłącznie do zrozumienia, że raczej NJM to twoja pasja...
pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

witek015 pisze:

Plastikiem się nie zajmuje,m ale do 20 zł to chyba tylko..... no właśnie co? Bo ja jakoś nie kojarzę takich modeli. ;-)

za 14 zł jest Łoś plastigowy z Model Craft'a w 1:72 - każdy od podobnych zaczynał.
Przepraszam za post jeden pod drugim ale brak funkcji edycji...
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
witek015
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 04 2006, 20:42
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: witek015 »

Piter,
Mówiłem, żę nie jestem zorientowany w temacie.
Kojarze tylko czołgi w 1:72 i były po ok 25-35zł no i parę droższych okrętów.
Pozdrawiam,
Witek
ODPOWIEDZ