*[Relacja/Samolot] Mig 21 - projekt grupowy

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
perła
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 15 2005, 0:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: perła »

Wracając do nieszczęsnego działka.
Są to dwie lufy koloru stalowego lub stali oksydowanej (na zdjęciach występują obie te barwy) osłonięte kawałkiem stalowej blachy o owalnym przekroju. Zapewne jest to rodzaj tłumika płomieni.
Wygląda to na rysunku tak http://www.airforce.ru/aircraft/mikoyan ... 1SMT_1.jpg

a na zdjęciu:
http://lotnictwo.net/foto.php?id=121200

natomiast działko bez obudowy tak:
http://www.airforce.ru/information/file ... 23_big.jpg

osłona mocowana jest do tego łącznika pomiędzy lufami.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Oto zgubne skutki ustalania otworów pod siłownik oraz wiercenia tychże juz po przyklejeniu skrzydeł i goleni podwozia. Wyszły szpary, zalałem je wikolem, pocieszam się, że modelu nie stawiam na lustrze. W modelu miejsca te nie były nigdzie zaznaczone więc konieczne jest wyznaczenie tych punktów samemu.

Obrazek

Doklejam różne drobiazgi, mam nadzieję skończyć miga do niedzieli. Robię to już niestety - jak napisał kiedyś Romeks - zgodnie z prawem Ohma tzn. po najmniejszej linii oporu. Nadajnik prędkościomierza (chyba) - czyli ta długa szpica wystjąca z przedniego segmentu - zrobiony został z wyciągniętego nad płomieniem kawałka ramki wlewowej (dla dociekliwych: pochodzącej z modelu P-47 Thunderbolt firmy Heller :twisted:) . Trochę jest krzywy ale kilkunastominutowe męczenie go palcyma nie dało na razie efektu wyprostowania tego elementu. Będę jeszcze być może próbował bo nie jest wklejony tylko wsunięty we wklejoną pod osłonę papierową rurkę.

Słońce ładnie przed chwilą zaświeciło postanowiłem więc pstryknąć parę fotek, tak aby papierowe "blachy" się błyszczały "jak prawdziwe" :D

Obrazek

Obrazek

Nawet nierówności poszycia udało mi się odwzorować jak na prawdziwych migach ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 01 2017, 20:18 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Większość polskich migów wygladało jak stare skorodowane graty ;-)


efekt metalicznego papieru daje jednak fajne wrażenie...


pozdrawiam
hide
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Robią się rakiety. Szczęśliwym trafem średnica wewnętrzna rakiety jest prawie że taka sama jak średnica zewnętrzna pilnika iglaka, który mam na wyposażeniu, wykorzystalem więc ów pilnik do ukształtowania i sklejenia tych rakiet. Klejone klejem BCG, najpierw - jak to opisywał Wujek Andrzej - krawędzie nasączyłem klejem i po wyschnięciu dopiero właściwe sklejanie. Podczas pracy z tym klejem dobrze jest się ubrać w jakiś stary bawełniany T-Schirt, w który szybkim ruchem można wytrzeć klej z paluchów w przypadku gdyby się klejem upaćkały.

Zakupiłem kiedyś takie pojemniczki z polietylenu chyba i stosuję je do przechowywania i dozowania kleju. Bardzo sobie chwalę. Sam klej nakładam igłą krawiecką jak widać na zdjęciu. Igłę najlepiej umieścić w jakiejś obsadce bo trudno ją z podłoża uchwycić palcyma. Na razie się męczę bez tego udogodnienia.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 01 2017, 20:18 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Fajny ten Twój "ołówek" Tempest :) JEden z moich ulubionych samolotów. Fotki w tym ostrym słonecznym świetle mają niezły klimat. Czekam na efekt końcowy :)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
fajny Mig - rakiety dodadzą mu jeszcze pazurów. Dorób mu te wszystkie małe antenki z drucików (pod dziobem i na stateczniku), bo to mu doda uroku.

Ja w swoim Migu tę szpicę oszlifowałem po prostu z cienkiego patyczka.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Świetna maszyna, pamiętam jeszcze jak latały nad Mińskiem Maz. Czasami w towarzystwie swoich młodszych braci dwudziestek dziewiątek. Huku robiły co niemiara;-)
Bardzo ładny, czysto klejony model. Mam jeszcze takiego u siebie na półce.
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Tempest modek klasa :spoko: .

Pamietam kiedys mialem okazje siedziec w dwudziestce jedyneczce mielismy jakas wycieczke z zerowki ale to byly dawne czasy juz.

Pozdrawiam
StRuNa
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Jakoś nie przepadam za współczesnymi samolotami, ale model tego miga bardzo mi się podoba. Jednak jak relcja jest prowadzona ciekwie to temat zaczyna odgrywać rolę drugo planową.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
mcrec
Posty: 13
Rejestracja: sob sie 30 2003, 9:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mcrec »

Hide napisał 'Większość polskich migów wygladało jak stare skorodowane graty '....
A gdzie je oglądałeś Kolego ?Na złomowisku?Pomnikach/osikane przez psy,obtłuczone kamieniami przez małolatów...?/Zapewniam Cię ,że dopóki były w służbie ,zawsze były zadbane i pielęgnowane.
ODPOWIEDZ