TIGER I ITALERI 1:35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

patur32
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 12 2006, 12:37
Lokalizacja: TUREK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: patur32 »

WITAM
Znalazłem chwile i TYGRYS jest matowy.Oto dwie fotki:
Obrazek
Obrazek

POZDRAWIAM :)
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Ślicznie !
Ile trwa sklejanie takiego cuda ?

Serdecznie pozdrawiam !
patur32
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 12 2006, 12:37
Lokalizacja: TUREK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: patur32 »

Model ten kleiłem około 4 miesięcy.
Średnio poświęcam około 4-5 godzin na tydzień. POZDRAWIAM
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Dziekuję !
DANA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DANA »

patur32 pisze:Model wykonany "prosto z pudełka", tylko liny wykonane samodzielnie.
Efekt nierównomiernego nałożenia koloru uzyskałem w następujący sposób:
- całość malowana matową farbą
- brudzenie pastelami
- rozmycie wodą
- jeszcze raz brudzenie pastelami(ewentualnie aby uzyskać realny efekt)
Efekt zacieków uzyskałem w następujący sposób:
- 1sposób ''chlapnięcie'' wodą na suchą pastele(sztuczny pędzel)
- 2sposób rozcięczona wodą farba pactra nr A51(rust)
Efekt odprysków uzyskałem w następujący sposób:
- malowany farbą plamki grafitowe
- na to plamki koloru rdzawego
- gunmetal i srebrny
Wytarcia srebną kredką.

Dziękuje za opinie , proszę o rady i wskazówki.
Genialny model (i to dopiero 3-ci!!). Mam prośbę bo zaintrygowały mnie te liny, które wykonałeś samodzielnie - możesz rozwinąć?? najlepiej krok po kroku, jak możesz to ze zdjęciami, bo to naprawdę fantastyczna robota.
I jeszcze ta sama prośba co do obić, jakiej wielkości poszczególne kolory plam, farba chyba nie za gęsta co by nie było wypukłe?? - poproszę o fotki z produkcji jeśli to możliwe :)

GRATULUJĘ FANTASTYCZNEGO TYGRYSKA i POZDRAWIAM
Ali G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ali G »

Wszyscy ktorzy sie zachwycaja nad tym modelem, to chyba maja cos ze wzrokiem.
- Gasienice. Zamarzly i opadly w jednym kawalku na pierwsze kolo? No i czemu ogniwa zbiegaja sie do srodka, jakby kola rozeszly sie boki pod ciezarem modelu?
- Pasowanie czesci. Fitry z tylu czolgu, widac na nich 1 mm szpare. Moze zamiast bawic sie w efekty specjalne i brudzenie lepiej opanowac wpierw w miare proste szpachlowanie i szlifowanie?
- Wykonczenie elementow. Lewarek pod filtrem ma bardzo widoczny slad laczenia form.
- Samo malowanie. Byc moze to wina aparatu ale ja nie widzialem jeszcze ceglanego tygrysa. Wnetrze widoczne przez wlaz jest brazowe, czy ty wlasciwie zajrzales chociaz do jakiejs dokumentacji, kiedy kleiles ten model?
- Rzeczone liny, nad ktorymi padly zachwyty. Liny sluza do holowania a nie jezdzenia po nich. Twoje wygladaja jak psu z gardla wyciagniete.
Awatar użytkownika
witek015
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 04 2006, 20:42
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: witek015 »

Ali:
1 .Ten model jest dopiero 3 wykonanym przez Patura32.
2. Jak sie czepiasz jakości to sklej lepiej.
2a. W ogóle coś sklej tak jak obiecujesz.
3 Brudzik w modelu jest świetny
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

No to posłuchaj jeśli coś ci nie pasuje.
Po 1. Gąsiennice opadające sztywno na jedno koło to wina modelu.Taki sam przykład jest w Tygrysie Tamiyowskim:
http://tamiya.com/english/products/mast ... 3_thmb.jpg
Co do zbiegania się kół to środka to w ogóle nie wiem co masz na myśli :roll:
Po 2. Co do tych filtrów to nie wiem o co ci chodzi ,ale jeśli o ten okrągły wylot to jest wiadome ,że koło nie przylegnie całą swoją powierzchnią do czegoś płaskiego w związku z tym na zdjęciach widać jak by tam była szpara.
Po 3. Z tym śladem łączenia form się z tobą zgodzę ,lecz to jest jego 3 model.
Po 4. Mało widziałeś.Takie Tygrysy występowały w Tunezji właśnie w takich brawach.Co do brązowego wnętrza to nie wiem jakie było na prawdę w Tunezyjskich Tygrysach ,ale weź pod uwagę ,że aparat nie oddaje w 100% rzeczywistego koloru.
Po 5. Co do tych lin to nie wiem co w nich widzisz dziwnego.A może były już zużyte i przez to tak wyglądające?

Także radzę Ci najpierw przemyśl to co piszesz ,a później zwracaj komuś uwagę.Tak w ogóle zastanawiam się jakie ty sklejasz modele.Założę się ,że twój 3 model nie był tak dobry jak ten...Twoje krytykowanie wszystkiego czego się da jest wywołane zazdrością iż sam nie skleiłeś jeszcze takiego modelu ,a co dopiero 3-Takie mam przynajmniej wrażenie.
Ali G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ali G »

A-ha czyli nie wiecie jak jest naprawde i nie wiecie nawet o czym o czym ja pisze ale wiecie mimo to, ze nie mam racji.

Wezcie sie douczcie troche.

A jak ktos pokazuje model publicznie, to musi sie liczyc z tym, ze znajdzie sie ktos, kto sie zna i wytknie bledy.
Jak chcecie, zeby sie wszyscy spuszczali bezkrytycznie nad waszymi modelikami, to je pokazujcie na stronie 5-10-15 a nie na forum modelarskim.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Modelik bajer i naprawdę jak na trzeci raz wykonany rewelacyjnie. Co do dokładności to kilka miejsc jest troszkę nie dokładnie spasowanych np tutaj :
Obrazek
To są jednak szczeguły do których nawet nie wypada się przyczepić jeśli ktoś robi dopiero trzeci model. Dokładność i cierpliwość - nad tym troszke trzeba popracować.
Jeśli chodzi o te odpryski - to wyglądają rewelka :spoko: tylko zastanawiam się czy czasem nie za dużo ich na modelu ale jak piter zawsze podkreśla na pancerce się nie zna :)
pozdrawiam
P.S. Ali pisz następnym razem troszkę bardziej zrozumiale bo twoje posty muszę czytać po dwa albo trzy razy żeby zrozumieć o co ci chodzi (a i tak czasem nie czaję).
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ