Lancaster Andrzeja Ziobra

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Lancaster Andrzeja Ziobra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Alescie sie rozgadali na temat modeli i sztuki przy okazji mojego modelu :lol: Przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale akurat jestem w Szwajcarii na Eurominiatures. . Daleki jestem od wstawiania wlasnego modelu do jakiejs przegrodki - sztuka, rzemioslo, czy poprostu sklejactwo. To juz sami sobie ustalcie. Dla mnie moj model to po prostu... moj kolejny model. Po nim bedzie nastepny. I kropka.
Jednak problem, czy samo modelarstwo mozna uznac za sztuke jest ciekawy. Kolegom uczestniczacym w Eurominiatures przetlumaczylem co ciekawsze watki Waszych sporow (te zwiazane z klaszfikacja modelarstwa) bo to impreza, na ktorej na modelarzy mowi sie per "les artisans maquetistes" (moze dlatego, ze przewazaja na niej "les figurines") i zapytalem, co o tym sadza. Ich odpowiedz: Czy Wy Polacy nie macie wiekszych problemow. Dla nas budowanie modeli redukcyjnych jest "sztuka modelarska" od zawsze. A to, ze jakis "naukowiec od sztuki" nie umie, albo nie chce zaklaszfikowac tej formy dzialalnosci do jakiejs konkretnej dziedziny sztuk pieknych, to nas malo obchodzi.
Wiecej napisze za kilka dni, gdy wroce do kraju, bo mnie teraz wywalaja z komputera.
Wszystkich pieknie pozdrawiam.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
Azawakh
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 02 2006, 23:23
Lokalizacja: Będzin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Azawakh »

Panie Andrzeju, w związku z tym czy modelarstwo jest sztuką czy tez nie i gdzie tą działalnośc zaliczyć pozwoliłem sobie na stworzenie całkiem odrębnego tematu. Wszystkich zainteresowanych tym tematem serdecznie zapraszam właśnie tam ponieważ jak Pan wie jestem artysta plastykiem i ten temat szczególnie mnie zainteresował. Mam również nadzieję, że i innych on jeszcze bardziej zainteresuje ponieważ modelarstwo warte jest uznanie za dziedzinę sztuki plastycznej (rzeźba nowoczesna albo rzeźba hiperrealistyczna, instalacja hiperrealistyczna) i tak powinno byc ono przynajmniej przez częśc modelarzy i artystów plastyków traktowane.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Modele Andrzeja Ziobra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Żeby nie kończyć tego wątku "jakoś tak nieciekawie" dyskusjami egzystencjalnymi :lol: , zamieszczam zdjęcie tego, co Lancaster zdobył w Szwajcarii. Tak wygląda złoty medal w klasie Master - nagroda Eurominiatures'2006. Klasa, a właściwie "poziom" (niveau) Master to taka, w której mogą (a właściwie - muszą) wystawiać modele ci, którzy regularnie wygrywają konkursy międzynarodowe. Dla "mniej utytułowanych" są inne klasy. Niema podziału na osobne kategorie modeli okrętów, pojazdów samolotów itp. Są tylko dwie grupy: maquettes i figurines. Większą relację postaram się przygotować za kilka dni.
Pozdrawiam
Andrzej Ziober
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Gratuluję.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Wielkie Brawa i szczere gratulacje :)
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Szczerze gratuluję :D
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No tak... Chiałem Kierownikowi odpowiedzieć, że sam się przyznał, że ten ciągnik z bombkami coś nie tego (wstawiony palcyma, bo inaczej się nie mieścił itp.), ale w tej sytuacji (patrzcie dyplom), to nie pozostaje mi nic innego, jak szczerze pogratulować Andrzejowi-brodaczowi i życzyć sobie i Wam żeby jak najszybciej zabrał się do budowy następnego dzieła sztuki modelarskiej.

Jeszcze raz wielkie gratulacje wraz z bombowym uśmiechem :lol:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję. Jaki będzie następny model ? Stawiam na Halifaxa.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Azawakh
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 02 2006, 23:23
Lokalizacja: Będzin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Azawakh »

No i ja się przyłączam do gratulacji i czekam na pełniejszą realcję. Jako następny model widzałbym geodetycznego Wellingtona...
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Serdeczne Gratulacje!
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
ODPOWIEDZ