Konkurs przedwakacyjny Mundzia

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Tempest pisze:Edmund chyba zaginął...
Albo zastanawia się co tam są za samoloty :cool:

Pozdrawiam,
Maciej
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No, jestem. A nie było, bo mnie nie było. Ale tam gdzie byłem też były akcenty lotnicze.
Na przykład taki:

Obrazek

albo taki:

Obrazek

Obrazek

Ale już jestem. I żeby już rozładować napięcie spowodowane moją nieobecnością, ogłaszam, że zwycięscą konkursu został Tempest, szybki jak Tempest. Pierwszy podał prawidłową odpowiedż na zadane pytanie. Tego 'Typhona" traktuję jako literówką wynikającą pewnie z chęci bycia pierwszym. Chociaż to trochę wstyd, by opuścić literkę w nazwie wyrobu z "macierzystej" wytwórni :chytry:

Ponieważ nagroda ma być niespodzianką (również dla mnie) musisz Tempest na forum (w tym wątku) podać jakąś liczbę z przedziału od 1 do 8, a następnie podać na priva swój adres. Żebym mógł nagrodę pod właściwy adres wysłać.

Jeżeli chodzi o pozostałych uczestników konkursu, to albo podali niepełną listę samolotów, albo podali dopiero za trzecim razem (Nocturne), albo podali niepełne nazwy (Mariusz Kita).
Tak Mariusz, zabrakło oznaczeń liczbowych przy Curtissie i Moranie. Zatem nie taka łatwizna, chociaż łatwizna. Na tym polegają moje zagadki, że są w zasadzie łatwe, tak żeby jak najwięcej osób mogło się pobawić. Gdybym chciał zadać trudne pytania to mogłyby wyglądać tak:

Jak nazywa się i na jakim okręcie siedzi marynarz widoczny na zdjęciu:

Obrazek


albo takie:

Na jakim okręcie służył marynarz, który na odwrocie swojej wizytówki napisał ten miły liścik:

Obrazek

No właśnie. Może ktoś się pokusi? :chytry:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

P.S.: Macieju, na samolotach, na których w czasie II Wojny Światowej latali polscy piloci, to ja kiedyś zęby zjadłem. Nie przejmuj się jednak. Parę zębów jeszcze mi zostało :lol:
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

ORP Ryś ,Żbik albo Ryś pasują do tego zdjęcia :) ale mogę się mylić :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

tfu nie 2 razy Ryś tylko Wilk :)
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3279
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

:jupi:

Wybieram cyfrę 6.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Zatem wybrałeś to:

Obrazek

Moje gratulacje. Mam nadzieję, że adres już podałeś gdzie trzeba. Przesyłka wkrótce.

P.S.: Piter - tak, to jeden z tych trzech. Trzeba zgadnąć który i jeszcze podać imię i nazwisko marynarza.
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Rys Wilk i Zbik to byly blizniacze okrety podwodne i nie wiem czy znalazlby sie taki znawca ktory na tym zdjeciu rozpoznalby wlasciwy okret.A co do nazwiska marynarza to juz przesadziles.Ale osobiscie stawiam na Boleslawa Romanowskiego ktory sluzyl na Wilku jako oficer artylerzysta. A co do samolotow masz racje moje niedopatrzenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3279
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czy to oznacza, że ta niespodzianka to ten sklejony przez Ciebie model :!: :?:
Super, nie będę musiał więc sklejać mojego - leżącego już ze 20 lat w szafie - D 520 :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Tak Tempest, to oznacza, że w nagrodę dostaniesz zrobiony przeze mnie model. Został sklejony i pomalowany w połowie 1975 roku. Ma zatem ponad trzydzieści lat. Będziesz miał po mnie pamiątkę. A swojego chyba i tak zrobisz, bo ten mój nie odpowiada Twoim standardom. Choćby z tego względu, że nie był szpachlowany i gdzieniegdzie ma szpareczki. Wtedy, gdy go robiłem, nikt nie myślał o jakimś tam szpachlowaniu, nie mówiąc już o tym, że takiej modelarskiej szpachlówki nie można było nigdzie kupić. Ale to już zamierzchła historia. Nieprawdaż?

Mariuszu, nic nie przesadziłem. Moje pytania, nie były konkursowymi, tylko przykładami na zagadki trudne, praktycznie nie do odgadnięcia. Zaznaczyłem przecież, że raczej staram się układać pytania dla wszystkich, żeby każdy mógł się pobawić.
Na przedstawione pytania praktycznie tylko ja znam odpowiedź. Praktycznie dlatego, że ewentualnie mógłby prawidłowej odpowiedzi udzielić ktoś z załogi ORP "Ryś" (bo to on jest na fotce) i to pod warunkiem, że służył na okręcie wtedy, gdy służył na nim Rudolf Wanke (bo to On jest na fotce).
Co do autora liściku na wizytówce tylko ja znam odpowiedź, bo to jest oryginał znajdujący się w moich zbiorach i nigdzie dotąd nie był publikowany. Mamy zatem debiut na Kartonworku. Tak wygląda awers wizytówki:

Obrazek

I to by było na tyle.
ODPOWIEDZ