odpowiedniki farb

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
wellington
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 09 2004, 8:40
Lokalizacja: Zielona Góra

odpowiedniki farb

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wellington »

Witam
mam pytanie: czy może ktoś mi pomóc w ustaleniu odpowiedników farb PACTRA dla następujących kolorów Revella:
matt 84
matt 45
matt 59
z góry dziękuję
Wellington
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

http://www.minilotnictwo.hg.pl/kolor_m.html
szukać szukać i szukać pare dnie temu już był podobny temat :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
wellington
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 09 2004, 8:40
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wellington »

Z tej witryny już korzystałem, niestety nie zawiera ona wszystkich odpowiedników :(
pozdrawiam
Wellington
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

wiem i właśnie widzę, że niema tych farbek akurat których szukasz :/ Zresztą nie tylko w tych tabelach ale innych też. Prawdopodobnie poprostu niema bezpośredniego odpowiednika w palecie Pactry (Humbrol'a są dla 84 i 45). Sam miałem ostatnio zagadkę jak dla 2 kolorków Model Master'a miałem jeden odpowiednik Humbroll'a (SH-60 w jednym kolorze :roll:)- skończyło się to poprostu kupnem takich farbek jakie zalecała instrukcja (jestem leniwy :) ). Najlepszy był by jakiś wzornik i porównywanie. A zdradź mi do jakiego modelu jest Ci to potrzebne to może coś poradzimy :) Czesto bywa tak, że firma produkująca model podaje numery do farb własnej produkcji (właśnie np. Revell) i nie zawsze są one dokładnie dobrane.
Tak samo dalej mam mieszane uczucia odnośnie malowania Seahawk'a - proponowane kolory są owszem trafne dla maszyny prosto z fabryki jednak na wszystkich dostępnych mi zdjęciach SH-60 w wyniku eksploatacji zatraca pierwotną kolorytykę i niejako staje się zwyczajnie cały szary i to jeszcze w różnych odcieniach.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Może po prostu napisz jaki model sklejasz i jak nazywają się te kolory wg Revell'a.

Na pewno coś się dobierze z bogatej palety Pactry.

A jak nie z Pactry to z innych akryli (jeżeli zależy Ci tylko na farbach akrylowych).
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
ODPOWIEDZ