Mój pierwszy model

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Paws
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 09 2006, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Mój pierwszy model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paws »

pierwszy model, pierwsze malowanie. 1:72, stara hasegawa, malowanie w całości pędzelkiem, farbki humbroll, lakier pactra. Próby zastosowania wszelakiej maści technik dających ślady eksploatacji, przybrudzeń et.
Bardzo proszę o komentarze i krytykę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie!
S.P.Q.R.
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

tylko "gentleman's scale" 1:72
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3281
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jak na pierwszy model to całkiem nieźle.
Okopcenia z działek są jednak zbyt wyraziste ale pędzlem pewnie trudno uzyskać coś bardziej subtelnego. No i srebrna farbka użyta do malowania śmigła była chyba trochę za gęsta.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 21 2006, 23:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drasha »

Co prawda widać lekkie przebarwienia ale to twój pierwszy model. Jednak nie wiem po co od razu go malowałeś naucz się najpierw sklejać czysto i dokładnie a sprawi ci to tyle samo frajdy może nawet więcej, malowanie zostaw na później.
Pozdrawiam Drasha.
Obrazek
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

czy tylko mi się tak zdaje czy ten model jest "rozkraczony" ? to celowy zabieg czy tak wyszło ?
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Drasha pisze: Jednak nie wiem po co od razu go malowałeś naucz się najpierw sklejać czysto i dokładnie a sprawi ci to tyle samo frajdy może nawet więcej, malowanie zostaw na później.
Niewiem czy zauważyłeś ale ten model jest z plastiku, a te w przeciwieństwie do kartonu malować raczej trzeba. Jeśli natomiast uważasz, że malowanie konieczne nie jest i jego naukana początku też nie potrzebna to radzę zachwać takie rady dla siebie :)

Model fajniutki i co cenię - nie jakiś kosmiczny na początek typu B-29 :). Staranne wykonanie z kilkoma błędami ale to pierwszy model i czepiać się nie będe.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Paws
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 09 2006, 20:09
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paws »

Drasha pisze:Co prawda widać lekkie przebarwienia ale to twój pierwszy model. Jednak nie wiem po co od razu go malowałeś naucz się najpierw sklejać czysto i dokładnie a sprawi ci to tyle samo frajdy może nawet więcej, malowanie zostaw na później.
Pozdrawiam Drasha.
:shock: :shock: :shock: !! O czym Ty piszesz?!
Jak można robić model bez malowania??! Malowanie jest najwazniejszą rzeczą! I zwłaszcza o jego ocenę mi chodziło vulgo: Twoje "porady" są delikatnie mówiąć dziwne..
Jak wyobrażasz sobie zostawienie modelu po szpachlowaniu, szlifowaniu, wierceniu itp. bez pomalowania?! (o malowaniu wnetrza nie wspomnę)
A co do sklejania:
- model był szpachlowany, szlifowany itp.
-dorobiłem wnętrze kabiny (fabrycznie "rynienka" i "pilot"- dodałem dzwignie, drążek sterowy, pasy tablicę przyrządów + kalka fabryczna, przekonstruowałem luki podozia-dodałem "ożebrowanie" itp.
-sklejania nie muszę sie uczyć, to jest mój pierwszy model plastikowy -i tym samym pierwsze malownie ale - warsztat obróbkowo-szpachlarsko-szlifiersko-klejący mam juz nieźle opanowany..(wczeniej popełniłem kilka (8) "kartonów" bez mistrzostwa ale zawsze vide moje inne posty)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony wt lip 25 2006, 12:51 przez Paws, łącznie zmieniany 3 razy.
S.P.Q.R.
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

tylko "gentleman's scale" 1:72
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 336
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Paws pisze:
Drasha pisze:Co prawda widać lekkie przebarwienia ale to twój pierwszy model. Jednak nie wiem po co od razu go malowałeś naucz się najpierw sklejać czysto i dokładnie a sprawi ci to tyle samo frajdy może nawet więcej, malowanie zostaw na później.
Pozdrawiam Drasha.
:shock: :shock: :shock: !! O czym Ty piszesz?!
Jak można robić model bez malowania??! Malowanie jest najwazniejszą rzeczą! I zwłaszcza o jego ocenę mi chodziło vulgo:


:lol: może myślał że to model kartonowy :razz:
Paws
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 09 2006, 20:09
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paws »

Model fajniutki i co cenię - nie jakiś kosmiczny na początek typu B-29 :). Staranne wykonanie z kilkoma błędami ale to pierwszy model i czepiać się nie będe.
Pozdrawiam[/quote]

Bardzo dziękuję!! :D :D kosztował mnie wiele pracy i wkładu własnego przy "poprawianiu" mnóstwa niedoróbek tego reliktu hasegawy :) -szpachla szlifowanie, szpachla szlifowanie, wycinanie otworków etc etc.

P.S.
km-y i działka z igieł... w osłonie silnika wycięte otworki.

Pozdrawiam!
S.P.Q.R.
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

tylko "gentleman's scale" 1:72
Paws
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 09 2006, 20:09
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paws »

[quote="Drasha"]Co prawda widać lekkie przebarwienia ale to twój quote]

"przebarwienia" np. te na kadłubie i centropłacie widoczne na zdjeciach są świadome- mają imitowa ślady oleju i innych zabrudzeń-przynajmniej taki efekt chciałem osiągnąć...
Pozdrawiam!
S.P.Q.R.
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

tylko "gentleman's scale" 1:72
Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 21 2006, 23:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drasha »

:oops: ale wpada magiczna to plastik :oops: fakt myślałem że to karton. Sorry Paws.
Pozdrawiam Drsha.
Obrazek
ODPOWIEDZ