*[Relacja/Okręt] ORP Krakowiak

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Agula, problemem może być zbyt duża ilość kleju. Do tych drucików potrzebna ci jest naprawdę super mikroskopijna jego ilość.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Nikolai
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 08 2004, 9:57
Lokalizacja: Russia, Ufa
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nikolai »

It may be interested to look another build of Krakowiak:

http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?t=1006
SdKfz 250/3 - complete
3ИC-5 - complete
GAZ-69 - complete
KPA3-255b - in proces...
Awatar użytkownika
Agula
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 20 2006, 9:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Agula »

Dziękuję Wszystkim za rady oraz doping :)
Prezentuję, jakie wynik przyniosły moje prace nad radarem.
Działania nad konstrukcją rozpoczęłam od umieszczenia i odpowiedniego zabezpieczenia drucików - słupków. Pod spodem koła radaru zagięłam je i zabezpieczyłam klejem. Następnie dokleiłam pozostałe elementy druciane. Pozostawiłam na noc, aby klej porządnie złapał, kolejny krok to pomalowanie już gotowej konstrukcji. Później przymocowałam półeczkę, na której mam zamiar zrobić radary również z drucika.

For Nikolai: I agree with you. I sow, that Сергей has done a great warship.
For me Krakowiak is the first my model. Thank you for link :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sie 09 2006, 14:44 przez Agula, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikolai
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 08 2004, 9:57
Lokalizacja: Russia, Ufa
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nikolai »

Agula pisze:For Nikolai: I agree with you. I sow, that Сергей has done a great warship.
For my Krakowiak is the first my model. Thank you for link :)
For first model it is very nice work!
Respect!
SdKfz 250/3 - complete
3ИC-5 - complete
GAZ-69 - complete
KPA3-255b - in proces...
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Dopingujemy i oglądamy Twoją relacyjkę cały czas. Zwłaszcza, ze ja tez buduje sobie polskiego Hunta. Mam tylko małą prośbę do Ciebie. Próbuj kadrować fotki. Bo te, które akurat dziś pokazałaś dają możliwość zapoznać sie z tłem, a tych malutkich części nie bardzo widać.
Ja wyciąłem kawałek z Twojej fotki i wygląda tak:

Obrazek

Czekam na dalsze postępy
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Nikolai
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 08 2004, 9:57
Lokalizacja: Russia, Ufa
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nikolai »

Also will be much help Adobe Photoshop tool from menu
Image->Adjustments-Auto Levels

It will be correct more dark palette:

Obrazek
SdKfz 250/3 - complete
3ИC-5 - complete
GAZ-69 - complete
KPA3-255b - in proces...
Awatar użytkownika
Agula
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 20 2006, 9:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Agula »

Witam!
Przepraszam za off - topic, ale walka z drucikami i ażurkami doprowadziła mnie do takiej frustracji, że musiałam odreagować z glauberytem, uzi, pm, pi waltherem w dłoni ;) Od razu lepiej mi się zrobiło i ochoczo wróciłam do pracy.
Z niewiadomych powodów są dni, kiedy nic nie wychodzi, a potem następuje przełamanie i wszystko jest ok. Zrobiłam cały radarek, ale kartonowe części, które są w wycinance zdecydowanie mi nie pasowały, więc zabrałam sie za ich wersję drucikową. Skończyłam już też nareszcie ostatnie większe elementy, czyli kominek i maszt. Obecnie po raz piąty robię wyrzutnie bomb głębinowych :evil:
Teraz czeka mnie olinowanie, ale mam pytanie: po co ono było we współczesnych okrętach, czy to były anteny? Jak mocujecie linki do części kadłuba?
Trzymajcie kciuki, gdyż powoli zbliżam się do szczęśliwego, mam nadzieję, zakończenia. :)

Bardzo dzięuję za słuszne uwagi odnośćnie kadrowania, już się poprawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Agula
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 20 2006, 9:35

Skończyłam Krakowiaka !!!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Agula »

Uffffffffff, koniec !!!!

Nie chce mi się wierzyć, ale przed chwilą skończyłam gablotkę na mojego Krakowiaczka.
Zdaję sobie sprawę, że wybranie Krakowiaka of Hala na pierwszy w życiu model to było istne szaleństwo, ale uzmysłowiłam to sobie dopiero w trakcie pracy. Wybrałam go przez zupełny przypadek i nie sądziłam, że wypełni me życie na najbliższe miesiące. Z drugiej strony dzięki temu nauczyłam się mnóstwa technik modelarskich, cierpliwości. Ktoś kto skończył taki model, może albo znienawidzić, albo pokochać modelarstwo. Te kilka miesięcy były dla mnie niezwykłym okresem. Zgromadziłam i wypróbowałam kilkanaście rodzajów klejów, zakupiłam pełno narzędzi, drucików itp. Nauczyłam się retuszować farbami, sklejać druciki, wycinać ażurki. I wciąż na każdym etapie byłam nie do końca zadowolona ze swoich wyczynów. Zużyłam dwie wycinanki, gdyż niektóre elementy były robione dwa razy.
Wybaczcie, ale relingi są fototrawione, mimo usilnych prób z własnoręcznie wykonanych nie byłam do końca zadowolona. W chwilach załamania, gdy darłam włosy z głowy, postanowiłam je wykorzystać na olinowanie (na szczęście mam odpowiednio długie  )
Dziękuję wszystkim za porady i zainteresowanie od Nowego Jorku po Ukrainę.
Muszę przyznać, że modelarstwo to naprawdę dziwne hobby, porównałabym go do sztuki rzeźbiarskiej i jubilerskiej coś, co daje niesamowitą satysfakcję, aby po chwili doprowadzić do rozpaczy.
A teraz, no cóż czas zabierać się za następny model, bo nożyczki swędzą ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Szczere gratulacje.
Ze zdaniem:
Muszę przyznać, że modelarstwo to naprawdę dziwne hobby, porównałabym go do sztuki rzeźbiarskiej i jubilerskiej coś, co daje niesamowitą satysfakcję, aby po chwili doprowadzić do rozpaczy.
trudno się nie zgodzić. Bardzo dobrze ujęty charakter tego hobby.
Z przyjemnością obejrzę kolejną relację.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Staszkov - wyluzuj. Ujęcia z właścicielem modelu to nic złego - człowiek jest dumny ze swojej pracy i pokazuje się razem z nią - nic w tym durnego (chyba, że dokładnie nam wyjaśnisz i uzasadnisz co to znaczy Twoim zdaniem), to dość powszechna i niewinna praktyka. Zwłaszcza z pierwszym modelem.

Agula - gratuluję Ci nie tylko pięknie wykonanego i zaawansowanego modelu, ale też doprowadzenia całości do końca. Udało Ci się to, czego wielu tu nie potrafi zrobić ze znacznie prostszymi modelikami.
Pozdrawiam,
TAD
ODPOWIEDZ