Pytanie odnośnie serii w GPM

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grekab
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 16 2005, 19:59
Lokalizacja: Racibórz

Pytanie odnośnie serii w GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grekab »

Co oznaczają serie w wydawnictwie GPM. Widzę że są serie B, G, D. Jeśli koś wie co one oznaczają to proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
piotras20
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 18 2006, 21:57
Lokalizacja: leszczyny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotras20 »

serie naprzyklad G oznacza ze to jest kategoria pojazdu Gąsienicowe b to hyba budowle a D nie mam pojęcia ale masz odpowiedz na pytanie
niech butapren będzie z nami modelarzami :)
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

O ile dobrze pamiętam w zamierzchłych czasach oznaczało to grubość zeszytu/cenę, teraz to chyba tylko tak na oko i dla tradycji
MaKuz
Posty: 25
Rejestracja: ndz maja 23 2004, 21:22
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaKuz »

Jest dokładnie tak, jak napisał Homik - seria jest wypadkową ilości arkuszy i ceny - ale tylko w przybliżeniu. Natomiast nie jest związana z tematyką modelu.
pzdr Marcin
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Zakładając ze na Bismarck'u jest "J" a "K" na Prince of Wales można stwierdzić że niema to nic wspulnego z typem modelu (oba pancerniki ,II Wojna światowa - nawet oba zatoneły) Bismarck to numer 182 a PoW 198 czyli jak "K" jest po "J" to może dlatego że 198 jest po 182. Dodam jeszcze że mam Orkana też z gpm numer 41 z serii "C" to może coś znaczyć. Acha był bym zapomniał ilość arkuszy w dwuch wyżej wymienionych modelach jest prawie taka sama (3 wiecej instrukcji w PoW).
Dochodzimy do sedna sprawy :
Serie nie maja nic wspulnego z rozmiarem czy ceną modelu (no chyba że "J" i "K" kosztują tyle samo) nie mają też nic wspulnego z typem modelu a co najwyżej raczej z czasem jego wypuszczenia na rynek.
Jeśli się mylę to mam to gdzieś bo średnio mnie to interesuje i podejrzewam że większoś praktykujących modelarzy też. Od zadawania takich pytań gpm ma mejla (chociaż podejrzewam że i tam by się zastanawiali po kiego grzyba komuś taka informacja).
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Sorry, że się wcinam, ale...

Czy nie prościej jest zadzwonić lub napisać do wydawnictwa GPM i zwyczajnie zapytać ?

Serdecznie pozdrawiam !
ODPOWIEDZ