[relacja] ORP Burza 1:155

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

[relacja] ORP Burza 1:155

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Jest to moja pierewsza relacja na tym forum, więc prosiłbym o porady i wytykanie mi wszystkich blędów.
Modelu tego nie muszę chyba przedstawiać, chociarz ten jest inny niż wszystkie - jest czarno biały
Obrazek
poza tym jest wydrukowany na kartce a3.to co zdążyłem zrobić od poniedziałku
Obrazek
ta linijka obok ma 30cm, cały model ma ok 64cm.
szkielet nie jest jeszcze sklejony. najwięcej problemu miałem z nadaniem poszyciu odpowiedniego koloru. poszczególne elemęty przyklejałem słabą taśmą do papieru i wycinałem
oto efekt
Obrazek
te czarne paski wzieły sie z tond że od strony nie zadrukowanej pomalowałem ołówkiem, następnie przkładałem do wycietego elemętu i po stronie zadrukkowanej przejerzdzałem stępionym rylcem lub ołówkiem.
potem na tym czerwonym elemecie poprawiałem czarnym.

morze ma ktoś tepszy pomysł?
Ostatnio zmieniony pt sie 25 2006, 11:44 przez _KaroL_, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

..tobie chyba chodzi o relacje a nie recenzje?
po co robisz te podluzne czarne linie? aby wyznaczyc srodek segmentu i potem trafic na podluznice? jesli tak , to mysle , ze wystarczy ci tylko krociutka kreska na poczatkowej i koncowej [wzgledem siebie przeciwlegle] krawedzi poszycia , tak jak to czesto jest w poszyciach samolotow , aby mozna bylo wycentrowac segmenty.
i prosze cie , zlituj sie - po to jest modul poprawiania pisowni aby takie cuda jak 'z tond' nie mialy miejsca.
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

fakt relacje, ale te czarne kreski są terz na oryginale
sorka za błędy ale mam stwierdzoną dysleksję
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

i co , to znaczy ze mozesz olewac bledy? a jak ktos jest biedny to moze krasc ? to tyle o bledach , mam nadzieje , ze to sie nie powtorzy. zreszta wystarczajaco wiele powiedziano w tej kwestii.
powodzenia z modelem.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

"sorka za błędy ale mam stwierdzoną dysleksję"

A ja mam poważną wadę kręgosłupa i jakoś sobie radzę.

Twoja rzekoma dysleksja niczego nie usprawiedliwia (zauważyłem, że teraz to staje się taka modna choroba).
Jest Microsoft Word, Open Office i inne aplikacje ze słownikami. Jest w końcu wbudowany słownik w forum KartonWork. Wystarczy tylko chcieć.

Przepraszam bardzo, ale nie wytrzymałem.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Karol a ja mam pytanie (bo reszte kemot napisał) - model jest przekserowany z innej skali do 1:155 czy drukowałeś go w odcieniach szarości (pisałeś że jest wydrukowany)? - zakładam że orginał masz. Kolejna sprawa :
wniąskuje że poszycie jest pomalowane jakąś wodną farbą bo troszku się pofałdowało - czy nie lepiej było malować dna po przyklejeniu go do szkieletu ?
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Kemot napisał:
"sorka za błędy ale mam stwierdzoną dysleksję"

A ja mam poważną wadę kręgosłupa i jakoś sobie radzę.

Twoja rzekoma dysleksja niczego nie usprawiedliwia (zauważyłem, że teraz to staje się taka modna choroba).
Jest Microsoft Word, Open Office i inne aplikacje ze słownikami. Jest w końcu wbudowany słownik w forum KartonWork. Wystarczy tylko chcieć.

Przepraszam bardzo, ale nie wytrzymałem.
nie ma sprawy jestem przyzwyczajony

Pieter- drukował go mój wujek na jakimś ksero proszkowym, strasznie brudziło i było tylko czarno białe bez szarości. poszycie jet przyklejane na papier kolorowy a pofałdowało się kiedy je próbnie wyginałem.
A teraz to co zrobiłem ostatnio
Obrazek
to jest zdjęcie oryginału
Obrazek
pokład po zaznaczeniu miejsc przyklejenia wygląda znacznie lepiej niż przedtem :) podkleiłem już cały
Obrazek
wyciołem już otwory na bulaje (podpatrzyłem gdzieś takie) później te walce (wszystkich jest 104) przykleje z drugiej strony i podkleje kolorowym papierem lub czymś innym.
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

Poprawka o bulajach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

właśnie znalazłem metodę na zrobienie bulaji w ABC Modelarstwa, na szczęście zrobiłem ich tylko na jedną burtę. Trzeba będzie robić to od nowa .
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

na razie jeszcze nic. ale mam pytanie: jakich klejów używacie?
bo ja używam klejów stolarskich tani do dużych nieobciążonych powierzchni oraz Pattex do miejsc obłążnoych większym napięciem
Są bardzo dobre, przeźroczyste łatwo się rozsmarowóją tylko że jak skleją to papier przewarznie zostaje
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... klejów stolarskich tani - do miejsc obłążnoych większym napięciem - się rozsmarowóją - przewarznie zostaje ...

A po naszemu to jak to będzie ? Poproszę o tłumaczenie .

wujek nierozumieją cy niepo polsku
ODPOWIEDZ