Gublije - prośba o pomoc!

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Gublije - prośba o pomoc!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Witam,

marzy mi się wykonanie od podstaw modelu okrętu handlowego z wyprawy do Puntu królowej Hepszepsut. Niestety poza kilkoma szkicami, ciężko o jakiekolwiek materiały, te na które się natknąłem są zazwyczaj powieleniem grafiki autorstwa Pavola Pevny z książki Stefana Gulasa "ŻAGLOWCE"

Obrazek


Być może wystarczy mi to do uzyskania przybliżonego kształtu okrętu, jednak chciałbym wykonać pracę możliwie najbliższą oryginałowi. Zdaję sobie sprawę z faktu iż do końca nie wiadomo jak wyglądały okręty w owym okresie, jednak ciekawią mnie wszelkie informacje na ten temat.

Bardzo proszę o udostępnienie wszelkich materiałów którymi mogli byście sie ze mną podzielić, a które mogły by okazać się przydatne (szkice, plany, opisy konstrukcji jak i opisy technik budowy odpowiadające temu okresowi).
Za wszelką pomoc z góry dziękuję i obiecuję że dołożę wszelkich starań aby nie poszła na marne!
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Temat jest nadal aktualny, ale na pierwszy ogień postanowiłem wykonać coś co wydaje mi się nieco prostsze - egipski statek handlowy z przed ok 5000 lat.

Obrazek

Jak już model zacznie nabierać kształtów to zaprezentuję coś na forum, a gdyby ktoś przypadkiem coś ciekawego odgrzebał to bardzo proszę o podzielenie się wiedzą!
ODPOWIEDZ