A propos agregatu..

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

pan światełko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pan światełko »

O spoko.Czekam >:)
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Panie światełko ale w tym wątku nie zostało powiedziane nic kompletnie nowego. Jak będziesz zakładał wątek za każdym razem gdy będziesz chciał poznać "inniejszą" opinię niż ta w poście który już istnieje to poprostu oszalejemy tutaj.
Zamiast czekać na te fotki to idź na złom weź ten agregat, jeśli działa i nic się nie dymi to poprostu podepnij aerograf do wyjścia i ucz się malować.
Coś będzie nie tak to Ci pomożemy a nie 3 strony CTRL+C CTRL+V z innych wątków. Bigtank napisał ja też napisałem (gdzie indziej) jak się to robi więc czego jeszcze oczekujesz ?
Może mam Ci go zrobić i przysłać ?
I jeszcze jedna istotna sprawa - niewiem czy malowałeś już aerografem ale tego trzeba się jednak nauczyć . W takim "teoretycznym" tempie pierwszy model pomalujesz w wieku 60 lat i już niewiele zostanie :(
Pozdrawiam i zachęcam do jakiegoś działania
P.S. czy była by możliwość obejrzenia Twojego Bismarck'a ? Może być na mejla czy coś poprostu kleję ten sam model z innego wydawnicctwa a poza Vercynem obejrzał bym też inne wykonanie.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
pan światełko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pan światełko »

Cześć Piter.Agregatu mi nie musisz robić :) sam sobie poradzę.Tak na marginesie wariowania od wątków.Jeżeli pojawia się znajomy temat-problem a ktoś nie ma cierpliwości żeby komuś odpowiadać to niech nie odpowiada.Mnie osobiście jak ktoś zapyta o coś 100 razy 100 razy odpowiem.Co chodzi o Bismarcka.Na razie jestem na etapie budowy szkieletu i oklejania go poszyciem.Model jest z Military model powiększony ze skali 1:300 do skali 1:200.
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Mc Maniak obiecał fotki agregatu, właśnie je zrobiliśmy, więc wstawiam:

Gotowy kompresor:
Obrazek
Obrazek

Składowe elementy:

Agregat z lodówki (troszkę inny niż przeciętny, ale działa tak samo):
Obrazek

Na rurkę, która ssie, założony jest filtr paliwa (chyba z malucha):
Obrazek

Na wyjściu agregatu po kolei:

Zawór zwrotny:
Obrazek

Odolejacz:
Obrazek

Wyłącznik ciśnieniowy (poprzez trójnik):
Obrazek
Wyłącznik jest wstawiony w obwód zasilający w miejsce regulatora temperatury (chyba).

Turystyczna butla gazowa (również poprzez trójnik):
Obrazek

Reduktor ciśnienia z odwadniaczem:
Obrazek

Do reduktora poprzez szybkozłączkę jest podłączony aerograf:
Obrazek

Jak coś pokręciłem to proszę autora o korektę. Pytania również do niego :roll:.

Pozdrawiam.
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Mc Maniak
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 15 2006, 21:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mc Maniak »

zxcvbnm1971 - dzięki za pomoc. Jeżeli ktoś ma pytania to zapraszam na PW. Ale plama!!! Dopiero na zdjęciu zauważyłem, że odolejacz jest odwrotnie podłączony (właśnie zamieniłem IN z OUT i już jest O.K.) Przy okazji trochę samokrytyki - estetyka mocowania poszczególnych elementów nie jest zbyt wysoka, ale też nie dysponuję odpowiednim warsztatem.
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

to chyba najwyższa pora na organizację Miss Kartonworka w kategorii KOMPRESO`KA :)
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
pan światełko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pan światełko »

Dzięki za obiecane zdjęcia .ALe co chodzi o odciąganie oleju z wydmuchiwanego powietrza to mam pomysła.Jak zbuduję swój i będzie działać to dam znać i wystawię fotki.
ODPOWIEDZ