*[Relacja/Okręt] Schleswig Holsteine GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

nie spimy mimo temperatury i prace powoli posuwają się do przodu kolejne zdjęcia
Obrazek
Obrazek
problem zagrubej tektury został rozwiązany, niestety błędy z poprzedniego okresu zostały i kołacze się myśl malować. Jeżeli malować to nie całe burty tylko na długości kazamat, z dobraniem farby napewno będą problemy, może zrobić koniec malowania pod kątem jak na Bismarcku.
jak dobrze dobrac kolor farby ???????????, żeby ordynarnie sie nie różnił od opracowania
Awatar użytkownika
Vercyn
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 19 2006, 20:26
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vercyn »

Asdek zna moje zdanie przy takim wkładzie pracy ... ;-) nie maluj oto moja rada , trudno dobrać farbę , wybrać odpowiednie malowanie itp.
Pomocna dłoń :
http://www.jurek.com.pl/bron2ws/
http://facta-nautica.graptolite.net/Sch ... stein.html
na razie tyle ale jeszcze poszukam ...
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

masz rzcję ten na pocztówce tez jest brzydki po przejściach
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

Obrazek
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

mimo upałów i trwającego sezonu urlopowego prace powoli... powoli do przodu,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

przepraszam ze długo nic nie pisałem ale wakacje, urlopy. Stocznia pracuje na nowych obrotach. powoli na pokładzie gina białe miejsca
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dzisiaj zaczynamy kleić nadbudówki zobaczymy co z tego wyjdzie. w tej chwili wszystko pasuje oprócz tego co sknocił na początku sam "modelarz" sklejacz wycinanki jak mówię o sobie. następne zdjęcia po niedzieli po obejrzeniu rysunków nadbudówki to będzie wyzwanie.
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

obiecałem nowe fotki, prace powoli do przodu wykonano szkielet nadbudówki oraz artylerie główną prawie w całósci
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jak widać na zdjęciach nadbudówka nie bardzo przylega do pokładu, jest to wynikiem błędów popełnionych w czasie klejenia pokładu. z retuszem trzeba popracować mocno nie wychodzi za dobrze. postaram się poprawić
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

jeszcze parę zdjęć zanim stocznia zacznie budować
Obrazek
Obrazek
Obrazek
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

zakończono sklejanie artylerii głównej. Retusz jak i formowanie papieru na niskim poziomie, szkoda że nie przyłożyłem sie bardziej.Obrazek
prace zostały rozpoczęte na nadbudówce. podklejone częsci tekturą 500g spowodowało powstanie dość grubej warstwy wiszącej, zamiast retuszu zastał oklejony paskiem z zapasu. Zastanawiałem sie długo czy podklejac tekturą, ale z pomiaru okleiny nabudówki wyszło żeautor opracowanie zaprojektował 500g i tak zostałó to wykonane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vercyn
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 19 2006, 20:26
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vercyn »

Śledzę relację od początku i jednego nie umiem zrozumieć , dlaczego samokrytycznie podchodzisz do tematu . Klejąc jakiś element Przeczuwasz , że może wyjść niezadobrze , Piszesz tak i nie Usiłujesz poprawić . Trochę to przeczy samemu sobie .
Nie do końca zrozumiałem słowa : ...podklejone częsci tekturą 500g spowodowało powstanie dość grubej warstwy wiszącej, zamiast retuszu zastał oklejony paskiem z zapasu. Zasatanawiałem sie długo czy podklejac tekturą, ale z pomiaru okleiny nabudówki wyszło żeautor opracowanie zaprojektował 500g i tak zostałó to wykonane. ... szczególnie " gruba wrstwa wisząca " jest niejasna , jeśli Mógłbyś zprecyzować to będę zobowiązany . :cool:
ODPOWIEDZ