O wszystkim i o niczym

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

max_factor666

Post autor: max_factor666 »

Co do pierwszej części Pańskiego wpisu sie zgodzę, 3/4 wpisów to bzdury i wymysły ale to jest urok każdego forum! Bo każdy ma do niego dostęp, i nie koniecznie trzeba sie znać na temacie, żeby brać udział w dyskusji!
Pisanie o tym co sie myśli o jakimś wydawnictwie dla mnie nie jest narzucaniem innym swojej opinii, dla mnie jest to wyrażanie swojej opinii - a to jest różnica! Ale mniejsza z tym!
pozdrawiam
max
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ESP »

Marek P. pisze:(...) nie pisz opinni - bo to jest narzucanie swojego zdania.(...)
Dlatego mam gdzieś takie zachowania i tematy.
Marku,
z tym pierwszym to chyba przesadziłeś - i to mocno ;)
A co do drugiego zacytowanego przezemnie zdania - skoro masz gdzieś takie zachowania - to czemu w tym wątku jesteś najaktywniejszy? ;)
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Marek P. »

To poczytaj sobie opinie i tematy dotyczące opinii o wydawnictwach: bzdury, wymysły, fikacja. Ile razy padło już stwierdzenie, że ktoś dba o czyjąś kieszeń (zawsze mam ochotę dopisać: zadbaj o swoją głowę!).
Powtarzam jeszcze raz po co rzucać takie teksty między wrony? Masz prywatną opinię na temat wydawnictwa PISZ DO WYDAWNICTWA. Bo już było tak, że pisano dziesiątki durnych tekstów na temat wydawnictwa i wzywano to wydawnictwo by się ustosunkowało do tych wypowiedzi, z któych większość była tylko wymysłem.
Mam wskazać takie teksty dotyczące prywanych opinii na temat wydwnictw? Doprowadziły tylko do tego, że była (tu ostro) kretyńska dyskusja. Dochodziło nawet do tego, że pouczano wydawnictwa od lat siedzące na rynku jak i co mają wydawać...
Powtrzam jeszcze raz (ostro i twardo narzucając tę opinię i zdanie) problemy z wydawnictwem zgłasza się do wydawnictwa, a nie szuka oparcia wymysłach i domysłach.
Jak ci się psuje samochód czy telewizor to idzesz do sprzedawcy (jeśli na gwarancji) albo do fachowca od napraw, a nie walisz do kolegów by mielić na ten temat językiem i biadolić.
Obrazek
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

Post autor: irQ »

max_factor666 pisze:... i nie koniecznie trzeba sie znać na temacie, żeby brać udział w dyskusji!
max
no stary.... teraz to popłynąłeś.... nie pozostaje nic innego tylko polozyc sie na podlodze, zeby zblizyc sie do poziomu takich "dyskusji"....

A to o czym piszesz na początku to nie urok a przekleństwo forów.....

-- --------------------------

Marek.... chyba zgodze sie z Twoja opinią, że w niektorych regionach polski wystepuje brak tlenu... i nadmiar metali ciężkich w otoczeniu...
---------------

Powyższy post Kolegi Maxa jest doskonałą puentą calosci i powinien byc ostatni w tym temacie
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

Post autor: Piter »

Też jakoś mi się nie wydaje by wyrażanie swojej opinii o jakimś wydawnicctwie było narzucaniem swojej woli. Każde z nich ma swoje wady i zalety - jedne się rozwijają niektóre stoją od długieeeego czasu w miejscu ;-) Inaczej się sprawa ma w sytuacji gdy ktoś na siłę czy to w relacjach czy w inny sposób usiłuje pokazać że wszystkie modele wydawnicctwa X są złe a tego Y idealne. Dla mnie to jest śmieszne i bezcelowe.
Po zakończeniu prac nad obecnym okrętem napewno przedstawie na forum trudności jakie wynikły z niedokładności wycinanki i dlatego konsultuje się z osobami które ten model zbudowały tak by mieć pewność iż problem nie wynikał z mojej winy.
Dyskusja owszem o wszystkim i o niczym ale mam przerwe od modelu na papierosa więc tak sobie pogadać chciałem :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Marek P. »

EPS: Aktywniejszy? Bo staram się widzieć sens w normalności, nie szukam problemów po to by je znaleźć. I uważam, że wyrażanie opinii poprzez nagminne formuowanie tych samych słów, stwierdzeń i uogólnianie przez rozciąganie problemu na resztę świata jest oznaką albo rekonpensowania jakiegoś nieudacznictwa albo braku chęci samodzielnego myślenia.

Po jaką cholerę wpisujecie się na fora hobbystyczne jak waszym celem jest tylko szukanie i rozwijanie problemów?

Ja zapisałem się na forum modelarskie bo interesują mnie modele, nowości, lubię podpatrywać jak ktoś coś robi i pisze o tym. Jak mogę w czymś pomóc to pomagam, a jak sam potrzebuję to szukam pomocy. Bo to jest dla mnie normalne i taką rolę ma spełniać forum. Skleiłem w swoim życiu ponad 300 modeli i nie jestem ani w tej dziedzinie ani fachowcem, ani mistrzem... jestem zwykłym sklejaczem.
A to co coraz badziej zajmuje miesce na forach to zwykłe zawracanie kijem Wisły.

Dlatego mam gdzieś, że ludzie przynoszą tu problemy, które mogliby rozwiązać samodzielnie i w prosty sposób. Jak komuś puszczają nerwy w związku klejeniem modeli to polecam klejenie większych form papierowych np. tapet. I niech marudzą na forach o remontach domów!

Jestem za stary na wczytywanie się w marudzenia i żale. Masz problem z modelem i jego klejniem to pisz o tym wyraźnie. Nie leży ci wydawnictwo: nie kupuj, omijaj z daleka. Nikt Ciebie do tego nie zmusza abyś kupować. Chcesz czekać na cud, że ktoś inny wyda dany model: CZEKAJ! Twoja prywatna sprawa. Nie mam kwalifikacji (tak jak wielu tu "fachowców") by móc rozwiązywać problemy emocjonalne współczesnej młodzież w związku z jej poczuciem zagrożenia ze strony papieru i nożyczek.

Dlaczego nie ma być przyjemnie i miło?

Teraz narzucam swoją wolę: TAK CHCĘ BY NA FORUM MODELARSKIM BYŁO PO PROSTU MODELARSTWO! I już!
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Marek P. »

Pitter: a o czym ja piszę?
Powtórzę raz i krótko:
Jak masz pisać to o konkretach! O tym co się ma w rękach. I już!
Obrazek
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ESP »

ehhh szkoda słow
jak zwykle Marku nie da sie z Toba normalnie podyskutować.
nie chcę mi się pisać dlaczego po raz kolejny - wracam do toolbox'ow na chellengerze...

ps. na czarnym forum masz w podpisie fajne zdanie - szkoda że się do niego sam nie stosujesz :)
a z tego co widze to jakies problemy jedynie masz Ty - zajmij się lepiej projektowaniem 1:50 a nie siedzisz na forum:
sam przed chwila napisałes "(...) nie pisz opinni - bo to jest narzucanie swojego zdania.(...)" - a wszystkie twoje posty sa Twoimi opiniami az przesiakniete (ja chce, ja nie chce, chcialbym, mnie sie to nie podoba)
Pewnie zaraz znow walniesz jakis 300slowny post w ktorym bedziesz zarzucal wszystkim innym ze nie maja racji a tak szczerze to wlasnie ty nakrecasz te dyskusje.

Pozdrawiam,
Konrad
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Marek P. »

Jak to nie da "normalnie"?... przecież piszę o normalności bez wyszukiwania skarajności.

Na "czarnym" nic nie mam :). Nic nikomu nie narzucam, widocznie stwierdznie by forum modelarskie było modelarskie jest narzuceniem opinii.
Trudno... od jutra na forum modelarskim będę pisał o gotowaniu zup. Zupy jem między przygotowywaniem modeli więc łączą się z problematyką forum.

Po drugie: stosuję swoją zasadę (nie dyskutuj z głupcem bo nikt nie zauważy różnicy)... jak widzisz traktuję Ciebie dobrze i to że Ci odpowiadam wyraża mój szacunek dla rozmówcy. Gdybym nie udzielił Ci odpowiedzi musiałbyś przyjąć również do stosowanie się do mojego motta. :)
Obrazek
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ESP »

Marku - czy Ty zawsze musisz miec ostatnie slowo? :)
Zablokowany