O wszystkim i o niczym bis

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Z takimi wadami to ten czołg pewnie daleko nie pojedzie :)
Chciałbym jeszcze dodać, że ten czołg miał kilkudziesięciomilimetrową skorupę pancerza, a w modelu nie widać by ten czołg w oryginale miał jakikolwiek pancerz...
Zabawne jest to wszystkie modele czołgów z kartonu są robione tak jakby nie miały pancerzy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
myh
Posty: 83
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 20:20
Lokalizacja: Szczecin Dąbie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: myh »

Marku nie mozna zapomniec jeszcze o wszystkich zebatkach ukladu przelozenia napedu, o wykonaniu ruchomych wszystkich pokretel i wskazowek na zegarach - przeciez to ma wierna kopia czolgu a nie model kartonowy ktory z definicji jest uproszczony... rece opadaja jak sie czyta taka liste "bledow" dotyczaca modelu ktorego jeszcze nie ma na rynku...
A zreszta nie wazne, szkoda klawiszy na kolejna bezsensowna dyskusje - ja wiem jedno - model kupie, albo dostane od mojej lepszej poloweczki.
Na warsztacie:
* T2-71 z Modelik'a - 64% (powolna kontynuacja)
* Caterpillar P-5000 - 100%
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

Dziwne, że wszyscy najeżdżają na Hala.
Jakoś gdy GPM lub Modelik wyda jakiś czołg albo jakiś inny model to wtedy wszyscy się radują i jest cacy. Modele ww. firm nie są aż tak szczegółowe i dokładne jak modele ze stajni p. Halińskiego, a jakoś im nigdy nikt nic nie zarzuca.

Ludzie non-stop coś wam nie pasuje, to za dużo kosztuje, to znowu nie ma przewodziku, itd, itd.

Karton to karton, nie wszystko można tak idealnie odwzorować...
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

myh: Napisałem by rozładować atmosferę. T-34 od Halińskiego na pewno będzie extra modelem (choć nie doskonałym, bo jestem sceptykiem i nie wierzę w istnienie ideałów). Sam nie kleję pojazdów... bo jak można zachwycać się czymś co nie ma skrzydeł?
Lubię wypowiedzi konkretne jak PiterATS. Czyta się i obserwuje takich "kartonowych zboczeńców" z ogromą przyjemnością. To przyjemnie widzieć i czytać jak gość pisze: ale dużo do dorobienia i przerobienia - ALE FAJNIE!
Gutor: właśnie :) Papier to papier (karton to karton) i ma swoje prawa i ograniczenia.

... a mam wrażenie, że nawet jak się dobrze połączy przewodziki to ta "cholera" z miejsca nie ruszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

Marku, zgadzam się z tobą, trzeba rozładować atmosferę. Na razie każdy powiedział to co wiedział i co zobaczył na surówkach modeli. Poczekajmy aż T-34 ujrzy światło dzienne i wtedy coś będzie można konkretnego powiedzieć
Awatar użytkownika
Vercyn
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 19 2006, 20:26
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vercyn »

Coś tu podgineło ???
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

A ja bym się chciał czegos więcej dowiedzieć o Mustangu. Bo ten z MMa to przyznam że mi trochę nie idzie... sądze że to z powodu tego zabawkowego koloru. Jakis taki jest nie poważny. Poza tym to był pierwszy model po baaardzo długiej przerwie i nie podoba mi się jak go robię.

Jeta: Ten od Hala nie jest taki cukierkowy? Są zadrapania i te sprawy?

pozdr.
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 336
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Są zadrapania i "te sprawy" :) Generalnie pod względem kolorystyki i waloryzacji Mustang jest bardzo podobny do Spita Vb od Hala - ten sam rodzaj malowania. Ale muszę Cię ostrzec - nie jest to model prosty i polecam jednak najpierw doprowadzić do końca model z MMa. Będzie dobrym poligonem do zbierania doświadczeń zanim połakomisz się na halowskiego.
Kaczorrro

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaczorrro »

Marzen - co ty gadasz? Przecież powszechnie wiadomo, że ten z MM jest o wiele lepszy:) Nie czytałeś? I kosztuje tylko 9 zł :)
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Dobrze marzen prawisz, ale czuje do niego taką niechęć.... :-? Halowskiego i tak zakupie, będzie czekał aż do niego "podrosnę" :cool:

Lepiej popsuć model za 5zl niż za 25 :razz:
ODPOWIEDZ