Powitanie na forum

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
michal.mielewczyk
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 28 2006, 2:59

Powitanie na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal.mielewczyk »

Witam,

Mam na imię Michał. Jestem nowicjuszem na forum, ale nie w modelarstwie :-)
Swoją hobby zaczęłem w wieku 12 lat, kiedy to kolega z sąsiedztwa wgłębił mnie w tajniki kartonowego szaleństwa. Zaczęło się od kupowania Małego Modelarza z pobliskiego kiosku Ruchu. Później dowiedziałem się o modelach GPM, które bardzo mi się spodobały ze względu na mnogość modeli oraz przepiękną waloryzację a zwłaszcza wozów bojowych pojazdów gąsienicowych oraz makiet budowli.

Niestety, szkoła średnia, z modelarstwa "przerzuciłem" się na elektronikę mikroprocesorową, aż w końcu dostałem się do pierwszej pracy związanej z serwisowaniem telefonów komórkowych, tak oto pasja stała się pracą, a praca obowiązkiem. A gdzie przyjemności? Całkiem niedawno postanowiłem znów zająć się modelarstwm. Wykorzystując cuda techniki poszperałem w internecie trafiając właśnie tutaj. Ku mojemu zdziwieniu zaczynając od nożyczek, butaprenu i wikolu, dowiedziałem się wielu interesujących a zarazem tajemniczych doświadczeń, którymi dzielicie się tutaj na forum.
Wydawało mi się, że przez pewnien czas byłem zahibernowany i przez ten czas powstało dużo ciekawych technik które z wielką ciekawością pragnę opanować. Po drugie, zdziwiła mnie taka sympatyczna atmosfera jaka panuje na tym forum, wszyscy są dla siebie mili i uprzejmi.
Mam nadzieję, że moja współpraca z Wami będzie układała się w dobrym kierunku.

Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich uczestników forum jak i Admina za wspaniały pomysł i realizację tego forum.

Z powżaniem, Michał Mielewczyk
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Witaj Michał na forum !
Cieszę się że pojawił się nowy członek i to zajmujący się elektroniką (zwłaszcza mikroproce) :)
Wbrew pozorom te dwa chobby idealnie do siebie pasują co nieraz owocuje powstaniem niesamowitych "żywych" modeli (chyba wiesz co mam na myśli ;-)).
W miarę możliwości pokaż jak Ci tam idzie z tym Lexingtonem.. Pływadeł nigdy za wiele!
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
michal.mielewczyk
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 28 2006, 2:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal.mielewczyk »

Apropo pływadeł. Kolega z branzy buduje jachcik. W wolnym czasie pomagam mu w tym niecodziennym zajęciu. Jacht bedzie mial w przybliżeniu 9 metrów długości. udowany jest od podstaw, kadłub metalowy. Poszycie jest z laminatu, pod przykryciem hereksu i maty. Narazie wykonaliśmy cały kadłub. Teraz główne prace skupiają sie na wykańczaniu pokładu - szlifowanie td. Niebawem postaram się zrobic fotki i pzesłać tu na forum, jeśli interesuje to kogokolwiek :) Ale to tylko tak na marginesie..
michal.mielewczyk
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 28 2006, 2:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal.mielewczyk »

A oto obiecane fotki, nie są to zdjęcia najwyższej jakości bo robione aparatem z telefonu, ale technikę wykonania i aktualne prace nad pokładem widać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ