Mój pierwszy model- z jakiego czasopisma polecacie?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

norek211

Mój pierwszy model- z jakiego czasopisma polecacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: norek211 »

Witam zarejestrowałem przed chwilą. Z modelarstwem kartonowym miałem do czynienia w podstawówce. A konkretnie z małym modelarzem.Skleiłem do końca chyba tylko jeden model samolotu, a te co zacząłem to oddałem jakimś innym kolegom. Ale to były danwe czasy i Chciałbym zacząć jakiś model i skończyć!!! U mnie w mieście a jest to dziura bardzo wielka, żeby dostać co kolwiek specjalistycznego to nie ma co liczyć na to i trzeba jechać do jakiegoś większego. Dostać to można mały modelarz i jeszcze coś .... takie modele ale ze śliskiego papieru co nie za bardzo mnie przekonuje. Więc chciałbym dostać porade co mógłbym skleić na początek z SAMOLOTÓW i to z małego modelarzu, bo tylko do tego mam dostęp. No chyba że naprawde tego nie polecacie bo z tego co pamiętam to wypuszczał naprawde modele niedokładne. Wiec moze już kończe i czekam na jakieś podpowiedzi....
Aha czy da sie jakoś przewidzieć to że moze coś póść nie tak? że np projektant za mało przewidział poszycia no i zabraknie nam papieru? a jeśli tak to jak można to uratować?
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój pierwszy model- z jakiego czasopisma polecacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

norek211 pisze: np projektant za mało przewidział poszycia no i zabraknie nam papieru? a jeśli tak to jak można to uratować?
Cześć,
jeśli projektant za mało przewidział i braknie Wam papieru, to zawsze możecie użyć opakowania z drugiego śniadania - jak raz nie zjecie, to z głodu nie padniecie. Ja tam polecam Wam Małe Modelarze - te nowsze są dość trudne - np. Mustang, Su-27, Phantom, F-14, F-16, Su-22 - ale są też dobre w średniej klasie - Zero, Bf-109 G i inne. Poszukajcie na forum zanim zaczniecie męczyć papier, bo MMów jest tu sporo.
Wasz TAD
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

temat walkowany wielokrotnie - ja na poczatek polecam:
Typhoon z MM
Wildcat z MM/AH (to ten sam model ale opakowanie inne)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
ja akurat skleiłem zarówno Typhoona jak i Wildcata z MMa i celowo je pominąłem - stanowczo odradzam. Chociaż są to dobre projekty, to oba są dość trudne, a ich papier jest całkowicie zły - przysporzy tylko frustracji początkującemu.

Sklejcie Waszmościowie jakieś nowe MMy - mają o niebo lepszy karton, dobre spasowanie i są na wysokim poziomie. Papieru Wam nie zbraknie.
TAD
Herne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Herne »

Ja osobiście polecem Victory z Shipyardu - model prosty, niedrogi, a przy tym efektowny, daje dużo satysfakcji. Jeśli chcesz coś latającego, powiedzmy, że jest to Latający Holender. :haha:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Herne pisze:Ja osobiście polecem Victory z Shipyardu - model prosty, niedrogi, a przy tym efektowny, daje dużo satysfakcji. Jeśli chcesz coś latającego, powiedzmy, że jest to Latający Holender. :haha:
Gratulacje Herne - grunt to rozumieć, co się czyta. A jak się nie rozumie to chociaż dobrze się bawić. Chłopczyna pisali wyraźnie o Małym Modelarzu i do tego o samolotach.
TAD
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

ja się tylko zastanawiam dlaczego akurat musi to być MM - to że w kiosku nie ma nic innego to nie znaczy że musisz kleić akurat to. Jako że napisałeś iż mieszkasz w wielkiej dziurze to zapewne się z tobą zgodzę ale dziurze z internetem i pocztą polską. Nic więc chyba nie stoi na przeszkodzie by sobie zamówić jakiś modelik innego wydawnicctwa drogą elektroniczną i zacząć go kleic. W takiej sytuacji panowie z forum od latadeł zapewne polecili by Ci sporo łatwych w budowie i prostych modeli defakto znacznie lepiej zrobionych i niewiele droższych od tych z MM.
Pzdrawiam
P.S. Jeśli zaopatrujesz się w kiosku to pewnie i tak będzie tam albo ostatni numer albo kilka nie sprzedanych poprzednich więc raczej jako wyznacznik nie brał bym tu asortymentu dostępnego w tym miejscu.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Wejdz na strone www.modele-kartonowe.com i sciagniesz z sobie bardzo ladne darmowe modele samolotow.Na poczatek jak znalazl.Jak cos wyjdzie nie tak wydrukujesz sobie na nowo.
Obrazek
keylan
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 03 2006, 16:58

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: keylan »

hej jestem nowy na tym forum, niechciałem zakładać nowego tematu żeby nie śmiecić bo w sumie moje pytanie jest dość podobne, mianowicie szukam jakiegoś prostego modelu kolejowego jakiejś prostej do sklejenia lokomotywy... z góry dziękuje za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Piotrek
ODPOWIEDZ