Poszukiwane plany. Prośba o pomoc do podwodniaków...

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
admiral_d

Poszukiwane plany. Prośba o pomoc do podwodniaków...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admiral_d »

Witam, i na wstępie przepraszam za taką litanię ;-)

Poszukuje planów silnika diesla MV9 bądż M9V montowanego na u-boot'ach typu VII oraz planów bunkrów na u-booty ( najważniejsze są dla mnie wymiary ). Jeśli chodzi o silnik to robię go w przekroju więc plany rozmieszczenia wałów rozrządu itp. byłyby mile widziane. jeśli chodzi o bunkier to potrzeba mi wymiarów doków, wysokości całego bunkra, rysunków technicznych itp. żeby jak najlepiej odtworzyć go i wyskalować.

W tej chwili robie mojego pierwszego u-boot'a w skali 1/125 na bazie revell'owskiego modelu u-99 ( dokładniej to został z niego sam kadłub po waloryzacji - linie łączenia blach, nity, itp. szczegóły ) model będzie w przekroju ( przedział torpedowy, mostek, oraz maszynownia wraz z wnętrzem - robionym od podstaw). Kiosk jest robiony również od podstaw z papieru, drutu, żywicy i innych materiałów, w tej chwili jest on już skończony - model konwertowany na wersję z kioskiem VIIC/44 B ( dwa przeciwlotnicze Flak Zwillingsrohr 30 lub 38 + FLak Vierling 38/42 )

Chciałbym go umieścić w bunkrze a planów doń brak :( więc błagam o pomoc. Postaram się w najbliższym czasie zamieścić zdjęcia mojej do tej pory 4 miesięcznej pracy. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Obrazek
http://www.gryfhobby.com/ksiazki.php3?l=pl&nr=AOTS006 polecam tą monografię - jest tam przekrój silnika
Pimp
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19 2005, 12:19
Lokalizacja: Kraina podziemnej pomarańczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pimp »

.......
szojer
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 18 2003, 19:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szojer »

Witam.
Zaglądnij na moją stronkę (przycisk poniżej). Tam w aktualnościach fotoreportaż ze zdjęciami, które być może Cię zainteresują.
Więcej jest w relacji z naszej wyprawy na www.ubootwaffe.pl.
Swoją drogą nie wyobrażam sobie jak można byłoby wykonać model redukcyjny Valentina - hehe.
Jerzy.
Historia II w.ś. na morzu
admiral_d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admiral_d »

dzięki za pomoc. książka troszkę droga ale postaram się zaoszczędzić i nabyć. znajomy mówił mi że też ma jakąś publikację na temat floty podwodnej... może się uda coś z tamtąd ściągnąć.


a a'propos valentine'a to tu daje link potwierdzający ze da sie zrobic model redukcyjny bunkra na u-booty :


http://www.starshipmodeler.com/events/i ... _uboat.JPG

...dioramka jest po prostu niesamowita...
admiral_d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admiral_d »

.......

???? :-?
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Może to ci pomoże:
Obrazek Obrazek
To dwa najbliższe temu co szukasz obrazki ze wspomnianej książki. Przekroju silnika tam nie ma, ale jest mnóstwo szczegółowych rysunków różnych przedziałów okrętu - jak na twoje potrzeby doskonała pozycja.
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
admiral_d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admiral_d »

Obrazek
admiral_d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admiral_d »

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ