*[Relacja/Samochód] Nysa522 "Policja"-Modelik 18/06 w 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Gotowe kolejne elementy: resory i tylny wał. Zbliżają się koła, nad którymi muszę trochę pogłówkować, bo chciałbym zrobić takie trochę zbieżnikowane ;-)

Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Pierwsze kółko gotowe. Zrobiłem bieżnik w 3D ;-)
Od strony zadrukowanej "wgniotłem bieżnik" przy pomocy szpikulca. Następnie z drugiej strony posmarowałem BCG. Po wyschnięciu skleiłem koło wg instrukcji, a boki opon kształtowałem po nasączeniu ich znanym wszystkim klejem. Następnie suchym pędzlem naniosłem na koło plakatówkę koloru czarnego. Ewentualne widoczne na zdjęciu niedoróbki zostaną poprawione.

Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Całkiem fajnie to wygląda. W całości bedzie się na pewno prezentować super - na pewno o niebo lepiej niż "łyse" opony z samym tylko nadrukiem bieżnika. Powodzenia w dalszej pracy :)

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Dla odpoczynku od kółek podłubłem troche przy silniku. Zmontowane do kupy są już: blok silnika, miska olejowa, pokrywa zaworów, obudowa sprzęgła, alternator i gaźnik. Zostało jeszcze kilka elementów, ale pokaże już całość po sklejeniu. Efekty widać na fotce poniżej.

Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
akuku

Re: [Relacja]-Nysa522 "Policja"-Modelik 18/06 w 1:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: akuku »

A to nie jest przypadkiem zdjęcie drabiny z powyłamywanymi szczeblami???!!
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Cześc pulpetto.Ja kończe w swoim wnętrze "powoli"(model ,jeśli można to coś tak nazwać, zaczyna się kształtować.Dokładnie jestem przy części 70).Kieruje do ciebie pytanie mianowicie robisz otwieraną klape silnika??Bo jeśli nie robisz, to silnika wogóle nie będzie widać z żadnej strony.I jeszcze jedna uwaga uważaj na osłone filtru powietrza.Zamontują ją dopiero jak przykleisz osłony silnika wewnątrz pojazdu, bo na rysunku montażowym silnika jest to przedstawione dośc nie wyraźnie i jak przykleisz tak jak tam to potem nie będzie Ci sie to zgadzać z osłonami silnika(jednym słowem nie zmieści sie silnik przez to). Tak przynjamniej było w moim przypadku.Ja nakljiłem cz.43(okrągłą) na cz.41 na środku, a niestety potem musiałem ją odkleić bo mi nie chciał silnik wejść między osłony silnika.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Aras - zaczekam z tym filtrem powietrza, bo swoją drogą, to za grzyba nie wiem za bardzo jak go wkleić, nie mogę skumać tego z rysunku. Poszukam jakichś fotek. Planuje zrobic możliwość otwarcia klapy, co by można obejrzeć silniczek. Ale co z tego planowania wyjdzie, to się okaże.
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Nestoor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nestoor »

Jaki jest sens robienia elementow wnetrza ktorych nie widac? , chyba ze klapa od silnika bedzie otwierana.
-- ------
poczatkujacy
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Nestoor - można, chodźby dla własnej satysfakcji.Na jednej z relacji widziałem jak ktos wykonywał cały silnik w samolocie(Mustang, chyba).I były tam części których wogóle nie było widać

Pulpetto - na każdym rysunku silnika jest narysowany cały filtr powietrza(41 i 43) :/ .Też nad tym rozmyślałem ale jednak przymontowałem jak napisałem w poprzednim poście, i wiesz jaki potem miałem problem.Dlatego tylko element 41 można przyklejić na te chwile.Klapa też by sie przydała, ale tu mogą sie pojawić schodki.Przypuszczam że nie łatwo będzie wykonać otwieraną klape.Ale w końcu jesteśmy modelarzami :D
Pozdrawiam
Nestoor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nestoor »

Aras chcialbym miec takie zaciecie jak ty :) Chyba niechcialoby mi sie nameczyc przy czyms czego nie bede mogl podziwiac.
ODPOWIEDZ