ropewalk - pomocy!

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Piotrek
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 14 2003, 8:57

ropewalk - pomocy!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek »

Witam wszystkich. Całkiem nowy tu nie jestem ale do tej pory ograniczałem się jedynie do czytania porad i podpatrywania co, kto i jak robi. Teraz jednak potrzebuję pomocy. Zabrałem się jakiś czas temu za wykonywanie mojego pierwszego żaglowca i jestem właśnie na etapie olinowania. Według opisów jakie znalazłem w sieci postanowiłem zrobić sobie ropewalk. I tu właśnie zaczyna się problem. Urządzenie stoi gotowe ale nie chce skręcać linek! Całość mam napędzaną przez mocny silnik od drukarki. Tryby się kręcą (nitki oczywiście też) a stożek stoi w miejscu i nie chce się cofać. Dochodzi do sytuacji, w której włókna w nitkach zaczynają pękać i robią się na nich zgrubienia a upragnionej linki nie ma. Z początku myślałem, że nitka ma za duże tarcie na rowkach stożka ale to chyba nie tędy droga. Rowki wyłożyłem przeciętą koszulką termokurczliwą żeby wyeliminować taką ewentualność, jednak to nie pomogło ani trochę :( . Tak więc HELP!!
PS. Opis jak kręcić linki bez ropewalka też znam, ale skoro już mam urządzenie...
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Witaj Piotrek
Obawiam się, że jeśli nie wstawisz jakiś zdjęć pokazujących Twoje urządzenie, to bardzo trudno będzie Ci pomóc. A najlepiej zdjęć z kawałkiem opisu.
Może coś jest nie tak w samej konstrukcji :roll: bo z opisu wygląda, jakby kręciły się jedynie miejsca zaczepu nitek. A powinna też cała głowica. Piszę teoretycznie, bo swojego rp jeszcze nie zrobiłem :cool:

(Dla niewtajemniczonych - ropewalk jest to urządzenie do skręcania np. 3 linek w taki sposób, że potem nie rozplątują się samoistnie).
Moje modele: archiwum
ODPOWIEDZ