*[Relacja/Samochód] Nysa522 "Policja"-Modelik 18/06 w 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Otwierana klapa silnika to koniecznosc przebudowania calego szkieletu przodu,tak ze jest to problem.A filtr powietrza powinien znajdowac sie bezposrednio na gazniku z "lufa" wlotu powietrza skierowana do przodu.
Obrazek
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Zaglądam tu i zaglądam i muszę się wtrącić. Bo ja właśnie z Zakonu Braci Pałujących jestem, a ten model to maść na moje odciski (nie te od pałki). Więc klej, klej,
klej i jeszcze raz klej!
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

To sie porobiło ;-)
Tylu odwiedzających na raz.

Nestoor - a jaki jest sens klejenia modeli? Ma to sprawiać frajdę. Nawet jeżeli nie widać pewnego elementu, a wiesz, że go skleiłeś i zrobiłeś to poprawnie, to masz satysfakcję z dobrze wykonanej roboty. Jeśli dodatkowo prezentujesz swoja pracę na forum, widzą i oceniają to inni, a poza tym pozostaje dokumentacja zdjęciowa. W wątku, który założyłeś dopytujesz się o najprostsze sprawy, jaki klej, jaki karton, jaki ...., a model który chcesz wykonać ma być na prezent, o ile dobrze zrozumiałem. Proponuje kupic Budapren, model samolotu np. Zero z Małego Modelarza (po 5 zeta w LOk-u) i cos skleić. Ocenić w ten sposób swoje umiejętności i następnie pomyśleć o innych modelach. A prezenty...Ja sklejam już około 20 lat i żadnego modelu nie odważyłem się dać w prezencie. Pozdrawiam i życzę wielu sklejonych modeli.

Aras - filtr przykleje później, już wiem jak ;-)

Mariusz Kita - nad otwieraną klapą jeszcze nie myślałem, ale może nie będzie to taki super trudne.

A teraz wracam do modelu. Silnik praktycznie gotowy. Nie ma jeszcze doprowadzonej rury wydechowej do kolektora spalin i nie przykleiłem chłodnicy, ale wszystko w swoim czasie. Przewody od świec zrobiłem z drucika w czarnej otulinie. Może troszkę za grube, ale co tam. Kolektor spalin jest zrobiony z szarego drutu stalowego wg szablonu. Nie widać go za bardzo, bo zapomniałem wrzucić fotke na serwer. Dorzucę jutro. To tyle gadania. Oczywiście braki retuszu zostaną obowiązkowo poprawione ;-)

Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Witam
Musze pochwalić twój silnik pulpetto.Bardzo mi sie podoba.Szkoda że mój tak dobrze nie wyszedł :( Chociaż tyle że nie będzie go widać :)
A co do dawania przezentów chciałem właśnie nyse podarować mojemu wójkowi, który pracuje w policji...ale po popełnieniu "kilku" błędów zrezygnowałem :D
Pozdrawiam
Szumo
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 18 2005, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szumo »

łoo silnik super :) Ty to paluszkami wszystko do siebie spasowujesz czy jakąś pensetką?
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Tak naprawdę, to aparat zapłonowy w oryginale był skierowany skośnie ku dołowi, a nie prostpadle do bloku silnika :lol: Ale to drobiazg... :lol:
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Silniczek robiony moimi paluchami, ale nie przesadzajmy, to nie jest tak bardzo malutkie. A wyszedł tak sobie średnio. Nie jestem ze wszystkiego za bardzo zadowolony.

Edmund - a które to to? To zielone, czy to żółte z kabelkami ;-) ? Bo jak chodzi o to zielone, to miałem pewną niepewność co do przyklejenia tego prostopadle, ale w instrukcji nie pisali co by ściąć pod kątem, a na rysunkach tyż nie było widać co by pod kątem było, to se przykleiłem tak jak jest. Ja motoryzatorem nie jestem i na silnikowcach się nie wyznaję, więc proszę mi wybaczyć.

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Przecież się nie czepiam. Ja tak tylko gwoli prawdzie historycznej. Aparat zapłonowy to jest to, do czego dochodzą kabelki. To zielone, to filtr oleju. :lol:
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Pulpetto,ty gadu-gadu z panem Edmundem Nitą, a tu kibice czekają na kolejna porcje zdjęć :D
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Edmund - a czy ja mówiłem, że się czepiasz? Przyjmijmy, że jest to letkie uproszczenie tematu ;-)

A odnośnie prawdy historycznej, to trza rozstrzygnąć, która prawda jest bardziej prawdziejsza w przypadku, o którym za chwilę. Otóż chodzi o ten nieszczęsny filtr powietrza. Mariusz Kita - napisał, że "lufa" wlotu filtra powinna być skierowna do przodu. A ja dostałem od Aviatora taką fotkę, na której widać, że jest trochę inaczej. I bądź tu człeku mądry. Może w jednej wersji robili tak, a w drugiej siak? Chyba zrobie tak jak na fotce poniżej.

Obrazek

Dla tych, którzy z wielką niecierpliwościa oczekują kolejnych fotek ;-) pokażę zagubioną wcześniej fotkę silniczka z kolektorem spalin

Obrazek

i wszystkie kółeczka (zapas pomalowany na szaro w środku)

Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
ODPOWIEDZ