pytanie o wymiary sklejonego Ark Royal'a 1:300 z MM.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wacław
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 15 2006, 18:18
Lokalizacja: Jordanowo>>>woj.lubuskie

pytanie o wymiary sklejonego Ark Royal'a 1:300 z MM.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacław »

Witam serdecznie!...To mój (nazwijmy to debiut na forum, wiec proszę o wyrozumiałość:)...Mam pytanie do modelarzy, którzy popełnili kiedyś Ark Royal'a 1:300 z MM. Jakie są jego wymiary w szczególności chodzi mi tu o wysokość i szerokość (w pozycji startowej z rozłożonymi antenami)?...Po co mi to jest potrzebne???...Moje prace nad tym modelem są na etapie linii wodnej (tzn. skończone jest wszystko poniżej jej :D )...A zanim go skończę, (czyli w najbliższej przyszłości) chciałbym sobie zrobić jakąś zgrabna gablotkę, by uniknąć zakurzenia. Boje się, jakichś przykrych niespodzianek z wymiarami (tzn. tego, ze cos jak zwykle nie będzie pasowało :oops: )...więc proszę jeszcze raz brać modelarska o pomoc!!! :(

Pozdrawiam wszystkich serdecznie! :D
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Siema !

Według moich wyliczeń:
Długość 83cm
Szerokość 15 cm ( w tym długość luf które są w moim modelu "gotowe do strzału")
Wysokość 22 cm (bez podstawki)
Musisz przyjąć jednak mały margines błędu gdyż mierzyłem linijką 30 cm ;-).
Gablotkę i tak musisz zrobić kilka(naście) centymetrów większą z każdej strony.
Link do fot mojego modelu:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... =ark+royal

Pozdrowienia ;-) i powodzenia w budowie. ;-)
Awatar użytkownika
Wacław
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 15 2006, 18:18
Lokalizacja: Jordanowo>>>woj.lubuskie

Odpowiedź...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacław »

Chriss...Dzięki serdeczne za Twoją pomoc! :) ..tak jak pisałem mam zamiar zrobić model w pozycji startowej z opuszczonymi antenami, ale długość anten już sobie doliczę i będę miął właściwą szerokość modelu....wiec dzięki jeszcze raz!...obiecuje, ze jak skołuję sobie jakąś cyfrówke, której obecnie nie posiadam to popstrykam trochę zdjęć moich wypocin i podzielę się nimi na forum...a już napewno jak model będzie gotowy to go na bank zobaczysz!!!...Ostrzegam jednak, ze może to nie być tak prędko, bo jestem studentem i sklejam jedynie weekendami i to też w okrojonym czasie godzinowym...ale przecież nie chodzi o sklejanie modeli na czas, no nie? :cool:

Pozdrówka dla poszukujących ideałów w modelarstwie...(Pogoda jest z nami!!!) :D :D :D
:D
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Witam!

Wacławie, wymiary które Ci podał Chrisss są dobre, bo sprawdzałem na swoim.Trzymam za Ciebie kciuki i oczekuje relacji na naszym forum :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ