H.M.S. Bounty - pomoc z żaglami...

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

dthchc
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 13 2006, 15:28
Lokalizacja: Bogatynia

H.M.S. Bounty - pomoc z żaglami...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dthchc »

Witam wszystkich... Po dłuższej rozłące z modelarstwem (ok. 10 lat), wziąłem się za w/w model... Model jest wykonany w większości z bloku technicznego, malowanie farbkami plakatowymi, a potem przykrytymi warstwą lakieru i własnej inwencji twórczej ;) ... Po pewnym czasie zauważyłem, że super to nie wyjdzie, jednak jak już zacząłem, to go skończę... I teraz pytanie do Was... Jestem w trakcie wykańczania modelu, jednak nie mogę się zdecydować, czy zrobić żagle, czy zostawić go bez nich... Gdy zaczynałem model, w zamiarach było ich zrobienie... Jednak teraz nie jestem o tym do końca przekonany, bo wiem, że wiele zostanie przez nie zasłonięte... Przekonajcie mnie co będzie lepsze... Wezmę pod uwagę większość za lub przeciw żaglą... Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

Żagle , liny , bloczki i inne - takie - właśnie dlatego mówi się na nie żaglowce . Sam składam aktualnie żaglowca i jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie . Zrób po prostu żagle na 1 maszt - przymierz , zobacz jak się prezentuje i będziesz wiedział :)
Ponadto zawsze możesz zrobić model ze złożonymi żaglami - wilk syty - i owca jakby też cała
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
dthchc
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 13 2006, 15:28
Lokalizacja: Bogatynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dthchc »

Odzyskałem w końcu cyfrówkę, wiec mogę zaprezentować, co mi do tej pory wyszło...

Więc na początek pierwsze ujęcie...
Obrazek

A teraz drugie ;)

Obrazek


Jakby co, mogę wrzucić tego więcej :D
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

wrażnie dobre -
ale ( wprawdzie nie za bardzo się znam :) ) wydaje mi się , że część kadłuba pomalowana na biało powinna być pomalowana równolegle do linii wodnej
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
dthchc
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 13 2006, 15:28
Lokalizacja: Bogatynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dthchc »

Masz całkowitą rację... Jednak zrobiłem to po swojemu, bo po przyklejeniu taśmy izolacyjnej do kartki z bloku technicznego, po oderwaniu zostawały na niej kawałki papieru z farbką... Więc zrobiłem to "na oko" ;) Tak jak pisałem wcześniej, jest to mój pierwszy, po wielu latach, model i pierwszy w życiu żaglowiec :D Tak, że proszę o trochę wyrozumiałości :)
Awatar użytkownika
Inicjator
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 09 2006, 18:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Inicjator »

Hej,
Ja tez kleje HMS Bounty (drewniany z zestawu). Osobiscie jestem zdecydowanie za modelem z zaglami. Wiaze sie to z dodatkowym olinowaniem ruchomym, ale na pewno dodaje wiecej uroku.
ps. Nie wiem czy wiesz, ale polozenie rei jest inne z pelnymi zaglami i inne z zaglami zwinietymi.
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

nie mając specjalnego doświadczenia - sprzedam mój patent na lepienie do malowania :)
- albo najpierw pryśniesz po całości bezbarwnym - wtedy taśma nie zdewastuje papieru
- albo użyjesz jako taśmy - lepca biurowego schotcha`a ( 3M ) - fajnie się lepi , dobrze przylega no i po odklejeniu jest duża szansa , że nie zdewastuje nadruku ( mam na myśli taśmę która pierwotnie jest matowa - po przyklejeniu robi się transparentna ..... tak się chyba to pisze :) )
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
dthchc
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 13 2006, 15:28
Lokalizacja: Bogatynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dthchc »

Heyka Inicjator... Co do Twojego P.S. to nie wiedziałem, że tak jest, gdyż w tym temacie jestem kompletnym laikiem... Między innymi dla tego wstąpiłem na to forum, bo pomyślałem, że znajdzie się ktoś, kto mi choć trochę pomoże...

Ogólnie powodem mojego zapytania jest zdjęcie, które zamieszczam poniżej... Przeglądałem sieć w poszukiwaniu informacji o Bounty i natknęłem się na nie... W sumie podobają się mi żaglowce z żaglami, ale gdy zobaczyłem to cudo, zacząłem sie nad tym wszystkim zastanawiać i dla tego jestem nie zdecydowany...


Oto zdjęcie...
Obrazek

Mój Bounty napewno tak nie wyjdzie, ale chcę z niego wycisnąć max wszystkiego... Nie pojadę z nim na konkursy czy wystawy, bo model w moim wykonaniu jest kompletnie amatorski, a kleję go dla przyjemności i zabicia czasu... W końcu ileż można siedzieć przed komputerem ;)

Jutro znowu wyjeżdżam na czas bliżej nieokreślony, więc na nowe odpowiedzi odpiszę po powrocie... Pozdrawiam serdecznie :)
dthchc
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 13 2006, 15:28
Lokalizacja: Bogatynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dthchc »

Szanowny Szpejarzu... Dzieki za podpowiedź z Twoją metodą... Myślę, że prędzej, czy później ją wykorzystam... Zwłaszcza, że mam zamiar, po ukończeniu tego modelu, zacząć albo kolejnego Bounty kilka razy większego, lub jakiś inny żaglowiec podobnego typu... Chociaż tym razem myślę, czy nie skorzystać z metody "okleiny drewnopodobnej", bo plakatówki może bardzo marnie nie wyszły ale to jest jeszcze nie to co bym chciał... :)
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Inicjator pisze:Hej,
(...)
ps. Nie wiem czy wiesz, ale polozenie rei jest inne z pelnymi zaglami i inne z zaglami zwinietymi.
Hmmmmmmmm :roll:
Wytłumacz może co miałeś na myśli. Bo co nieco nie rozumiem :-?
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
ODPOWIEDZ