*[Relacja/Samochód] Nysa522 "Policja"-Modelik 18/06 w 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Aras - silnik się całkiem dobrze zamknął i bez zaokrąglania ;-) , widać na fotce.

Robota idzie całkiem nieźle. Kabina już praktycznie gotowa. Kierownice zrobiłem z drucika, dodałem jeszcze z boku dwie "wajchy" do tej jednej zaproponowanej w wycinance. Zrobiłem wystające przełączniki, ale nie tykałem się zegarów. A to z tego powodu, że w orginale są one "zapadnięte" w deskę, i oddanie prawdziwego wyglądu wymagałoby praktycznie zrobienia nowej, drugiej deski. Jakoś mi się nie chciało, przyznaję bez bicia, czasami ciut leniwy jestem. Ale za to mam zbajerowną gałkę od wajchy zmiany biegów :chytry: Siateczka nagrzewnicy wykonana z naciągniętej pończochy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Nooo..., dobrze idzie... :lol: . Ale tak przy okazji Pulpetto, przeczytaj jeszcze raz dokładnie regulamin konkursu. Szczególnie ten fragment, który może kojarzyć się z zimowymi warunkami na drogach. :chytry:
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

W prawdzie zima za oknami a pulpetto nieźle daje popalić :)

A co do modelu to idze Ci całkiem nieźle.Teraz czeka cie szkielet,czyli cos na czym zjadełm tyle nerwów, ile gwiazd na bezchmurnym niebie :D
Powodzenia!
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Nysa powoli zaczyna powoli przypominać ... Nysę, a to za sprawą skończenia szkieletu. Gotowy, pomalowany i przyklejony do reszty modelu widać na pierwszej fotce. Czas brać się za oklejanie.
Na drugiej fotce widać powiększenie siatki w ściance oddzielającej przedział "pasażerski". Zmodyfikowałem nieco tą ściankę, ponieważ w projekcie była tylko siatka, a ja postanowiłem to trochę zmienić, bo doszły mnie słuchy, że tak też może być. Kratka w oknie wykonana z kawałka starej firanki pomalowanej plakatówką. Może nie wygląda jak typowa krata, ale innej nie miałem.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

No stary... Nie powiem, że jestem podniecony tym widokiem, bo pewnie by mnie wygumowali, ale to co czuję kręci się gdzieś w pobliżu. A kratka oddzielająca "klasę turystzczną" od "przedziału bojowego" była bardzo podobna do Twojej, tzn. była raczej delikatnym ażurkiem niż typową kratą. Pamiętam, że jeden z zatrzymanych pokonał to zabezpieczenie pięścią.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Szkoda zepsuć efekt taką siatką.
Możesz odżałować parę złotych i kupić TAKĄ.
Co parę dni pokazuje się na Allegro, większe rozmiary oczek również.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Ta siatka jest akurat za drobna. Stanowczo! Mam na języku tą proponowaną przez OldMana. Jeżeli miałbyś coś kupić to raczej z oczkami takimi jak w Twojej firance, która wcale nie jest taka zła.
jehudimanukin
Posty: 18
Rejestracja: pt paź 15 2004, 15:56
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jehudimanukin »

moim zdaniem autko prezentuje się nieźle.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

MB pisze:Ta siatka jest akurat za drobna. Stanowczo! Mam na języku tą proponowaną przez OldMana. Jeżeli miałbyś coś kupić to raczej z oczkami takimi jak w Twojej firance, która wcale nie jest taka zła.
To był tylko link do gościa który siateczki sprzedaje.
Pokazały się siateczki o większych oczkach.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=142159197
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Widzę, że się Oldman zirytował. Może źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o siatkę "proponowaną" a o ta, która ukazała się po kliknięciu myszką.
ODPOWIEDZ