Relacja Niszczyciel "SOWRIEMIENNYJ" Fly Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

Relacja Niszczyciel "SOWRIEMIENNYJ" Fly Model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Witam forumowiczów Chciałbym przedstawić moją relację niszczyciela rakietowego Sowriemiennyj nr 122 Fly Model w skali 1:200. Model będzie waloryzowany tak jak tylko potrafię. Postaram się jak najszybciej zamiescić fotki. Obecnie ma sklejony kadłub, pokład, lewą burtę.

Burty z uwagi na opracowanie (zbyt grube obrysowanie czarną linią poszczególnych elementów) postanowiłem przeskanować i wydrukowałem w podobym kolorze co w orginale. Jest może widoczna różnica w kolorystyce burt w stosunku do nadbudówek. Ale myślę że model będzie się prezentował zachęcająco. Pozdrawiam i zachęcam do śledzenia mojej relacji.
Ostatnio zmieniony wt lis 07 2006, 18:45 przez oxygene13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yamato23
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 23 2006, 13:45
Lokalizacja: Środa Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yamato23 »

Fajnie że chcesz pokazać budowe swojego modelu, ale jak rozpoczynasz relacje to wstawiaj fotki, bo za same gadanie pewnie będziesz skarcony :)
Pozdrawiam
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Foty będą jutro bo aparat jest u mojej znajomej. Cierpliwości trochę.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

oxygene13 pisze:Foty będą jutro bo aparat jest u mojej znajomej
ooo , to w tym przypadku jest inaczej , bo standardowo aparaty zabierają siostry nad morze ..... :cool:
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Jednak znalazlem 2 fotki na dysku oto one:

Obrazek

Obrazek

wiele nie widać ale cóż jutro kolejna porcja
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Jak już wspomniałem burta jest na nowo drukowana w podobnym do orginału kolorze, nie wiem czy to widzicie ale w burtach zainstalowane są bulaje.
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Całe szczęscie że tylko pożyczyłeś aparat. Jakby ci ukradli to cała relacje musiałbyś opisywać... uuuf :)
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Oto kolejna porcja zdjęć, Zdjęcia może nie są jakościowo najlepsze, ale nie mam jeszcze wprawy w fotografowaniu modelu. Mam nadzieje że następne będą lepsze. Pozdrawiam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Mam pytanie czym zniwelować najlepiej lekkie szpary powstałe między elementami poszycia?
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Po gruntownych przemyśleniach podjąłem decyzję o szpachlowaniu całego kadłuba, gdyż w tym stanie co jest właściwe jego wykonanie bez widocznych defektów jest nie możliwe.

Przyznaję boję się szpachloania bo to mój pierwszy raz. Mam nadzieje że drodzy forumowicze mi pomożecie, z przykrością muszę stwierdzić że jak narazie moja relacja cieszy się conajmniej miernym zainteresowaniem.

Na początek zamierzam cały kadłub oklejić poszyciem, nie bedę się zbytnio starał bo i tak szpachel wszystko zatuszuje. Dylemat pozostaje co zrobić z bulajami, chyba z nich zrezygnuje (bo szpachlowanie i bulaje to dla mnie zbyt skomplikowane jak na pierwszy raz.

bardzo proszę o poradę co do koloru farbek i najlepiej jakij firmy użyć bo bede malował pędzelkiem (chodzi mi o farby które nie zostawiają tak znaczących smug no i żeby były matowe). :))
ODPOWIEDZ