*[Relacja/Samolot] PWS - A czyli Polska Avia

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Dziś tylko przykleiłem górny płat już na stałe, jeszcze bez naciągów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Witam. Dziś rozpiąłem naciągi między skrzydłami. Muszę przyznać, że to zajęcie nie należało do najprzyjemniejszych :-) Naciągi zrobiłem z pojedynczych nitek z rajstop. Nitki są bardzo cienkie dlatego na zdjęciach trzeba się wpatrzyć aby je dostrzec;-)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Ale te rajstopy chyba powinny byc szare albo czarne. A pozatym fajny modelik powstaje.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

No tak ale innych nie było wdomu :-)
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Na fotce nr 50 w wątku z relacji ze Skawiny widać ten sam model, lecz nie wygląda tak biało jak na fotce Tad-a i wcale nie wygląda tak jakby stał na budowie, jak to określa mores, a w/g mnie wynika to z racji refleksów świetlnych i innych złudzeń związanych ze światłem a obiektyw kamery często przekłamuje.

Pzdr.
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Na fitce, którą przedstawił Tad widać niebieski ogon jakiegoś modelu i proszę zwrócić uwagę, że tam też widać na krawędziach jakieś białe ,,naloty,, więc skłaniałbym się do tego, że to są jakieś ,,efekty świetlne a facet, który to sklejał zapewne takie ma upodobania.


Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Akurat dostałem monografię Polskie Skrzydła 3 gdzie jest PWS A (Avia BH-33). Na wszystkich zamieszczonych zdjęciach PWS A widać, że "wysłużone" ślady jakiejkolwiek eksploatacji są wykluczone. Wyjątkiem są elementy z metalu (duraluminium) przy silniku, powoziu i niektóre drobne elementy z tego metalu. Tam można zaobserwować niewielkie (dosłownie) odpryski. W sumie model najbardziej by odpowiadał rzeczywistości gdyby elementy kryte płótnem były półmatowe, a te kryte duraluminium troszkę bardziej błyszczące. Na zdjęciach widać wyraźną różnicę między tymi powierzchniami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Cześć. No i w końcu nadszedł ten dzień KONIEC!! Według instrukcji jest już wszystko sklejone. No i tak jest w rzeczywistości. Chociaż model ma parę niedoróbek z mojej strony. Następnym razme muszę nad retuszem popracować, a dokładniej nad doborem odpowiedniego koloru farby. A to zdjęcia całości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Podsumowując. Model jest bardzo przyjemny, wręcz relaksacyjny. Części pasują do siebie tak jak należy. Wrażenia pozytywne. Naprawdę polecam nawet początkującym.
Ostatnio zmieniony pt lis 24 2006, 8:08 przez Matrix_OST, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ