Iskra 200 BR z... VACU :D (relacja)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Iskra 200 BR z... VACU :D (relacja)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

a wiec, kiedyś dostałem model w/w, leżałw szafie chyba z 6 lat i nabierał wartości urzędowej :cool: jakeś 2 tygodnie temu kupiłem Aeroplana i tam były foty Br-ki z Drzonowa i jakoś coś złapało mnie za srece i postanowiłem wydziergać Iskierke... Na początku chciałem zakupić blachy i wszystko co się da do niej, ale w sklepie właściciel wjechał mi na ambicje i postanoeiłem wydziergać wszystko sam. Wszystko znaczy kabine, dzałko, silnik, reflektor do lądowania, podwozie i tp... Z resztą, jeśli ktoś robił Vacu, to wie, że prócz kadłuba, szkrzydeł wszystko trzeb azobić od zera... Ale ja lubie wyzwania i moim zdaniem ze wszystkiego można zrobić dobry model...Aha, skala to 1:72 :D
a oto jak wygląda po 2 tygodniech walki (sorrki za jakość fot :-? )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jutro postarm sie porobić foty cyfrowką ;-)
Ostatnio zmieniony ndz lis 19 2006, 16:38 przez Bushvalk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Popraw temat...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

kopajt pisze:Popraw temat...
na życzenie :cool:
zapomniałem dopisać, ma ktoś może schemat malowanie Iskry BR-ki?? wiem, że jest w ksiażce T.Królikiewicza "Polski samolot i barwa" mam tą książkę, ale 500km stąd :-? jeśli ktoś byłby tak łaskaw i mógł wrzucić scana, lub coś..
Piotrek.S.
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01 2005, 13:09
Lokalizacja: Oborniki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek.S. »

Wygląda ładnie, mam Iskrę vacu razem z częściami z białego metalu (podwozie, przednia kratownica). Po obejrzeniu wytłoczek należy gratulować samozaparcia. Moja czeka na "nabranie mocy urzędowej"
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

ja swoją przed rozpoczęciem dłubania pozalewałem wszelkie zakamarki od wewnątrz superglutem, żeby to usztywnić, bop strasznie wiotkie wszystko było a później mnóstwo wręg i chyba jest dobrze...dzisiaj malowanie podkładem-zobaczymy jak mi szpachlowanie wyszło :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

jestem na etapie wklejania wnęk podwozia w skrzydło, które jednocześnie bardzo fajnie je usztywnia,
a tak to teraz wygląda:

Obrazek

a model tak:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

Model zagruntowany, muszę jeszcze poprawić szpachlowanie w kilku miejscach, stan na już:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

jutro wrzuce foty, model tryśnięty z obu stron podstawowimi barwami, mam tylko pytanie-od pewnego czasu przy malowaniu areografem, na modelu powsatje taki jaby proszek z farby, farba sie nie trzyma i strasznie źle to wyglada, wie ktoś co z tym fantem zrobić, żeby już tak się nie działo? to wina farby?? dodam, że nie z każdą farbą tak mam... Please help...
Obrazek
Piotrek.S.
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01 2005, 13:09
Lokalizacja: Oborniki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek.S. »

Zmniejsz ciśnienie, i maluj cieniutkimi warstwami. Przykład:malujesz skrzydła najpierw jedno potem zabierasz się za drugie. W trakcie malowania drugiego dostrzegasz nie domalowane miejsca na pierwszym. Zaczynasz malować i....kicha a bardziej kaszka lub proszek. Zostaw do wyschnięcia i zmniejsz ciśnienie, możliwe ,że masz duży "odkurz" i wtedy nawet nie wracając do malowanych przed chwilą elementów zostawiasz na nich to co lata od za dużego ciśnienia.
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

dziekuje :D zmniejsze ciśnienie i trysne raz jeszcze i wstawie foty :cool:
Obrazek
ODPOWIEDZ