CIEKAWOSTKA.....z Budapesztu 2006

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Kamil Zoszak
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 22 2006, 22:57
Lokalizacja: Opole

CIEKAWOSTKA.....z Budapesztu 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil Zoszak »

Jak wszyscy z telewizji i radia wiecie, w tym roku przypada 50 rocznica powstania na WĘGRZECH przeciwko "jedynej słusznej" władzy.
Ale nie będzie tu mowy o żadnej lekcji historii....no może małej. :lol:

Ostatnio wyczytałem w gazecie... dosyc poczytnej, że w czasie obchodów rocznicy tego gorącego wydarzenia miało nie mniej emocjonujące zdarzenie. Otóż:
Dwaj emeryci, przygotowali śmiały plan urozmaicenia obchodów.
Na jednym z głównych placów Budapesztu stał do tej pory T-34/85. Ci dwaj pomysłowi panowie przygotowali ten "eksponat" do jazdy. NIe było napisane ile im czasu zajęły nocne podchody pod pomnik, ale już na samą demonstrację przyszli już jedynie z akumulatorami i kablami do czołgu. Mieli zamiar staranowac czołgiem gmach urzędu i kordon policji. Czołg odpalił za PIERWSZYM RAZEM :twisted: bez wcześniejszych prób.

Pojeździli sobie troszkę i oddali się w ręce policji. Ale mieli zabawę. TEż bym tak chciał :lol: :cool:
UBOOT U96 w 1:35!!!! + przekrój. PAre lat pracy przede mną
staszkov

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszkov »

Ja zrobiłem tak samo z MiG'iem-21. Majstrowałem przy nim po nocach, a na bochody niepodległości przyniosłem akumulator odpaliłem i poleciałem.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Awatar użytkownika
Sztybciu
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 17 2005, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztybciu »

I to kolejny dowód na to, że radzieckie czołgi były tak proste w obsłudze i niezawodne, że nawet dało się je uruchomić bez większych problemów nawet po jakichś 50 latach :cool: .

A w Gdańsku przy Grunwaldzkiej pomiędzy Centrum a Operą Bałtycką także stoi jakiś radziecki czołg. Spróbujemy i my ;-)? To jak, kto przynosi akumulator od Poloneza :)? (ciekawe czy ten czołg ma w ogóle silnik)
A kto umarł, ten nie żyje... a czy mogą być wyjątki?
darewal

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darewal »

W Nowogrodzie niedaleko Łomży też stoi T-34 (tylko skorupa bez wyposażenia, silnika itp), tego trzeba by było pchać
darewal

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darewal »

W Nowogrodzie niedaleko Łomży też stoi T-34 (tylko skorupa bez wyposażenia, silnika itp), tego trzeba by było pchać
darewal

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darewal »

W Nowogrodzie niedaleko Łomży też stoi T-34 (tylko skorupa bez wyposażenia, silnika itp), tego trzeba by było pchać
ODPOWIEDZ