*[Relacja/Samochód] Nysa522 "Policja"-Modelik 18/06 w 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Witam.Dawno już nie zaglądałem... :oops: .Widze pulpetto że budowa idzie.Czekam aż pokażesz jak działa ta otwierana klapa silnika :).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Pulpetto, oświeć mnie, bo nie kumam o co chodzi. Co znaczy słowo "konkurs" w tytule Twojej relacji?
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Słowo "konkurs" oznacza, że model bierze udział w konkursie OldMana.
Prace powoli zbliżają sie ku finałowi. Zrobiłem komplet drzwi. Okienka powycinane, wklejona została folia z okładki do bindowania, przednia szyba jest dzielona na dwie części. Zrobiłem też uszczelnienie szyb z otuliny cieniutkiego drucika.
To tyle na teraz

Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Teraz małe zerknięcie na model od d.... (pupy) strony tzn. z tyłu. Przedział "pasażerski" oklejony, wklejone ławeczki i kółeczko zapasowe. Zrobione światełka odblaskowe, niestety nie z kartonu, a z taśmy do pakowania z MediaMarkt. Miała taką fajną fakturkę i właściwy kolor, więc poszła pod nóż. Postało zamontować drzwi, lampy i zderzaki. Próbowałem zrobić zderzaki kartonowe, ale po godzinie formowania efekt był mało zadowalający, więc postanowiłem zrobić je z otuliny z grubego drutu. Niestety nie mogą być zielone, a nie mam farbki, więc dopiero w dniu jutrzejszym zostaną zamontowane.
Mam jeszcze dwa pytanka. Ma ktoś pomysł jak zrobić, żeby światła (tylne) były takie fajne, nie całkiem kartonowe, bo na przednie mam pomysła. I druga sprawa, z czego zrobić tą siateczkę z przodu maski. Nie bardzo można tam machnąć jakąś zwykłą siateczkę (z prostokątnymi oczkami), bo ma bardzo charakterystyczne dziurki. A może zostanie z kartonu. Sam nie wiem.
A tak wygląda aktualnie tył modelu

Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
Marsjano
Posty: 59
Rejestracja: czw cze 08 2006, 22:21
Lokalizacja: Nysa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marsjano »

Super modelik
-swiatla tylne wykonac najlepiej z folii alu w kolorze czerwonym albo z ozdoby choinkowej (czerwony blyszczacy waz) , takie rozwiazanie daje efekt refleksu swiatla.
A siateczke z przodu moze z ponczochy.
pozdro Mess
Raz przebyta droga staje sie krotsza
Kamil Zoszak
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 22 2006, 22:57
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil Zoszak »

Mniam MNIAM. MOdelik naprawdę mną pozamiatał. Czekam na koncowe fotki całego modelu PZDR :cool:
UBOOT U96 w 1:35!!!! + przekrój. PAre lat pracy przede mną
Jacek J
Posty: 62
Rejestracja: sob maja 14 2005, 16:40
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek J »

Witam
Ja robie swiatelka z blisterkow od lekarst. W R5 pomaranczowy blister nakleilem na diode, a czesc "czerwona" pomalowalem lakierem do paznokci. Efekt jest duzo lepszy niz to widac na zdjeciach. Pozatym swieci w nocy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Jacek J
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Witam ponownie.
Światełka tylne postanowiłem wykonać jednak z papieru. Trochę kartonu w tym modelu powinno jednak być. Doszły także zderzaki - nie kartonowe.
Na fotce przodu widać jakie przeróbki wprowadziłem, żeby klapa mogła być otwarta. Zrobiłem jak widać reflektorki i kierunkowskazy z opakowań po lekach. Widać jeszcze wiele niedoróbek i braków w retuszu, ale postaram się je poprawić przed finałem.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Witam.
Pulpetto z jakiego materiału zrobiłeś zderzaki??Ja swój wykonałem z gumy, która izoluje druty w kablu.Efekt wyszedł mi na 4+( do piątki temu jeszcze troszke brakuje :p ).Interesuje mnie to bo miałem problem w znalezieniu odpowiedniego materiału do wykonania zderzaków :oops:
Dzięki za odpowiedź
P.S. Nieźle Ci idzie :)Tak dalej
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Aras45 - zderzaki zrobione są z otuliny drutu i pomalowane na czarno.
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
ODPOWIEDZ