zgryzliwi tetrycy

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

Post autor: galwani »

moderacja owszem jest, i jest w porzadku.... ja bym postulowal cos innego.. nie wiem czy technicznie jest to w ogole wykonalne na forach tego typu, wiem ze jest mozliwe na paru innych silnikach..

pomysl polega na tym ze kazdy user ma mozliwosc blokowania wpisow danego uzytkownika czy tez calyc htematow... na pewnym forum [w ogole nie zwiazanym tematycznie z tym..] wyglada to tak.. obog kazdego nicka, i kazdego tematu znajduje sie maly [x] .. po kliknieciu tego obok nicka nie widze wiecej wpisow danego usera, a zamiast nich piekne czerwone ***[MUTED]*** , po kliknieciu tego kolo tematu w ogole znika temat... calkiem praktyczne rozwiazanie...

rozumiem ze komus moze przeszkadzac setka podobnych topicow [z pytaniami zadawanymi milion razy]... ale zamiast odrazu pisac 'uzyj wyszukiwarki' latwiej kliknac [x]... po co denerwowac siebie i innych?

czy jest to do zrobienia? i czy jest to pomysl wart zaitneresowania? to juz pozostawiam do rozpatrzenia :)
pzdr
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Marek P. »

... i zrobi się lista odnośników typu x :)
Ja tam uważam, że każdemu trzeba odpowiedzieć na pytanie, nawet te zadane milion razy niż tworzyć całą masę odnośników i wypowiedzi typu: gdzie powinien tego szukać i inne "ideologie".
Lepiej odpowiedzieć nawet na najgłupsze pytanie: krócej.
Ja to mogę nawet odpowiadać w kilku wariantch: dla inteligentnych, mądrych, normalnych, głupich, niedorozwinietych i Irzików...
Uważam, że każdy człowiek (i forma człowieczeństwa) zasługuje na odpowiedź. :-)
Obrazek
cieciwa

Post autor: cieciwa »

Galwani, nie blokowania, a "ignorowania" - czyli ze wpisy konkretnej osoby sie nie pojawiają.

A co do moderacji, to może i jest, ale (powtarzając zdanie innych) "nie zawsze działa" ..
cieciwa

Post autor: cieciwa »

[wrrr- nie to co trzeba nacisnąłem "wyślij" zamiast "pisownia"]

Blokowanie oznaczało by, że nie pozwalasz komuś pisać (co też jest możliwe do zrobienia), natomiast "ignorowanie" - oznacza, że Ty nie widzisz postów danej osoby.
Awatar użytkownika
admin
Posty: 306
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

Post autor: admin »

Jeżeli pytane dotyczy tematu który był poruszany wielokrotnie, być może jest opisany w ABC, proponuje w odpowiedzi podać link. Jeżeli kogoś temat drażni proszę go ominąć. Zapewniam, że moderator będzie widział co z nim zrobić.

Proszę się powstrzymać od złośliwych wpisów.

Dziękuje i pozdrawiam
admin
cieciwa

Post autor: cieciwa »

[Do Admina]
Czy jest możliwe dodanie tej opcji ?czyli możliwości "ignorowania" wpisów pewnych osób?
Awatar użytkownika
admin
Posty: 306
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

Post autor: admin »

cieciwa pisze:[Do Admina]
Czy jest możliwe dodanie tej opcji ?czyli możliwości "ignorowania" wpisów pewnych osób?
Tak, jest. Chcemy się jednak skupić na tym aby nie była ona potrzebna.
cieciwa

Post autor: cieciwa »

Miałem odpisać prywatnie, ale sie rozmyśliłem.
Taka opcja - "ignoruj" MOIM zdaniem bardzo by sie przydała, pomimo moderacji ktoś może sobie nie życzyć czytania postów jakiegoś forumowicza, uznając Go za osobę niewłaściwą.
Teraz w zasadzie nie ma wyboru, albo pisze tu, na forum nadal, i jest zmuszony czytać komentarza nielubianego adwersarza, albo opuszcza to forum.
Posiadając opcje "ignoruj" zaznacza przy nicku forumowicza "ptaszka" i już nie widzi tych wpisów.

Sądzę, że znacznie by to zmniejszyło ilość wzajemnych przepychanek.
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Marek P. »

Obawiam się, że opcja "samodzielnego ignorwania" byłaby nieskuteczna. Ty nie widzisz co ON wypisuje, a widzą to inni... i jaki w tym sens? Można po prostu ignorować gościa i już. A przy "niereformowalności osobnika" można go zgłosić do "organów" administracji.
Lepsze to niż cała masa przycisków.
Można takiemu przy "nicku" zapalić czerwoną lampkę lub stosować system znaków ostrzegawczych... tylko co to da?
Ja to propomunję znaczek w postaci konika :-)
Że gościa trochę "koniki poniosły i traci kontrolę nad tym co pisze"... Ale to też śmieszne.
Pozostawmy to działaniom "Tajnych służb" tego forum. Na prawdę działają skutecznie.
Kilku "fachowców i teoretyków modelarstwa" zniknęło lub wycichło, a jak się odzywają to są kontrolowani przez Kartone Służby Informacyjne z dużą skutecznością.
Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

Post autor: Grzegorz75 »

Ja myślę że zupełnie to nie potrzebne , jezeli użytkownicy zajmują się tym , czym powinni na naszym forum , czyli KLEJENIEM. Trudno się dziwić , że ktoś dostaje joby za to , ze zakłada relacje wstawiając okładkę modelu , albo po raz milionowy sie pyta gdzie kupić klej . Ok , można odpowiadać na durne pytania , ale w takim razie po co np dział ABC ? Chciałem tylko zauważyć że zazwyczaj coś się nie podoba tym , co z modelarstwem nie mają wiele wspólnego . Hyde Park to miejsce do pisania wolnych i luźnych tematów, jest odskocznią i marginesem , ale wydaje mi sie że udzielanie się w nim powinno być adekwatne do prezentowanego przez siebie dorobku modelarskiego . Jezeli panowie Galwani czy Cięciwa , macie nieodparte chęci wiecznego zatruwania tematami lub głupimi pytaniami , mozna znależć sobie forum krasomówcze lub inne . Po co wam forum modelarskie , skoro nie chcecie , nie macie ochoty , bądż nie macie najmniejszego zamiaru zbudowania żadnego modelu . Dziwne jest to , że jakoś głupie komentarze nie pojawiają sie w topikach normalnych sklejaczy , tylko zawsze w takich , jak np ten , badź w relacjach "radiowych "czy Twoim Wojtku. Jestem wręcz pewien , ze nikt nie wstawiłaby złośliwych komentarzy , gdybyscie wzięli się do roboty , coś zrobili, a nie tylko pokazywali świetne opanowanie klawiatury . Wierz mi Wojtku , że nie rzekł bym złego słowa , gdybyś wziął nożyk , wyciął i sklecił do kupy swój graniastosłup , a nie opisywał jego zawiłosci projektowania 10 stronami i setkami postów czegoś , co robią już dzieci w podstawówce !
Zablokowany