Aurora białe burty by Oxygene [Fotorelacja]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Chodzi mi o to, aby wręgi (krawędzie wręg) dopasować kształtem do układającego się poszycia.

Dziób, tak jak zaznaczył autor opracowania należy zeszlifować na ostro. Inaczej burty i pierwszy segment dna) nie zejdą się ładnie na ostry kant.

Wręgi szlifuje się tylko te, ktore tego wymagają. Nie wszystkie. Przyłóż sobie linijkę pomiędzy 2 wręgi i zobacz jak przylega do wręg. Na pewno w niektórych miejscach styka sie nie całą powierzchnią a jedynie kantem wręgi. I właśnie tam należy przeszlifować wręgę, aby wszystko ładnie się układało.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Chodzi mi o to:
Obrazek
Ale to chyba jednak linia styku z pokładem.
Żeby nie było, że sie czepiam....pytałem z ciekawości ;-)
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Kemot dobrze ciebie zrozumiałem z tym szlifowaniem, ale bedę to robił sukcesywnie w miarę okejania poszyciem dennym czy burtami.
Zauważyłem że na dziobie i rufie jest zaznaczony relig kropeczkami, zastanawiam się czy zrobić w pokładzie dziurki jeszcze przed jego przyklejeniem do szkieletu czy też później. Zaznaczam że nie posiadam profesjonalnego wiertełka modelarskiego i dziurki zamierzam zrobić zwykłą szpilką. Mam jeszcze inną koncepcję zrobić relig osobno na matrycy i przyklejić go na styk do pokładu, po uprzednim wyprofilowaniu.


Chciałbym zaznaczyć, że wszelkie uwagi są mile widziane i nikt tu się nie czepia.

Chriss to co zaznaczyłeś to poprostu jest nadruk na wrędze także wszystko jest ok. bardzo mi się podoba że wnikliwie śledzisz moje fotki.
pzdr
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Poskładałem w całość pokład i dopatrzyłem się błędu w opracowaniu :(
Otóż część rufowa pokładu jest jaśniejszej barwy od części śródokręcia i dziobowej. Teraz to widać doś znacznie jednak kiedy model będzie ukonczony mam nadzieje że defekt ten nie będzie widoczny w takim stopniu.

Osoby co kleiły ten model też to zauważyły czy też mam felerne opracowanie?
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

U mnie też kolory pokładów nieco się różniły, ale po naklejeniu całej drobnicy ten efekt ginie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Różne odcienie pokładów faktycznie są. Jest to trochę dziwna sprawa, gdyż obie połówki pokładu głównego są umieszczone na tym samym arkuszu. Jedyne więc co mi przychodzi do głowy to nierównomierność nasycenia kolorów na górze i dole arkusza.

Chriss, to o co pytasz to miejsce przyklejenia pokładu głównego. Tą wręgę można było przykleić napisami ku rufie. Bo tak to ta linia jest praktycznie bezużyteczna.

Proponuję wstępnie przeszlifować szkielet jeszcze przed przyklejeniem poszycia. Potem można wprowadzać delikatne poprawki.

Co do relingu. Różne są techniki upodobania jego wykonania. Ja zawsze nakłuwam otworki przed przyklejeniem pokładu do szkieletu. Ale jeśli planujesz reling fototrawiony to nie ma sensu przygotowywanie otworków, gdyż i tak słupki gotowego relingu nie trafią idealnie w otworki.
pzdr
Kemot
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Zabieram sie za pokład i zamówiłem nożyki modelarskie w sumie nic takiego ale łatwiej będzie wycinać drobiazgi, których w Aurorze jest pełno.
Oto one :
http://www.narzedziak.pl/sklep,1439,282 ... 839,0.html
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Nie wiem gdzie mieszkasz.. ale taki zestaw dostaniesz w kazdym markecie... nie warto dopłacać 12 złotych za przesyłke - no i ta poczta teraz działa jakby chciała a nie mogła...Bo wiesz 7 zł za nozyki + 12 za przesyłke i robi się prawie 20 złotych dorzucasz troche i masz znacznie lepszy nozyk ->Ak-3 :)
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Hide ma rację dołóż parę złoty i kup Olfę AK3 z 30 zapasowymi ostrzami.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Wiem wiem przepłacam ale mieszkam 40 km od Poznania i zabardzo nie opłaca mi się jechać specjalnie. A czy te nozyki bedę mógł jak się stępią naostrzyć osełką?
ODPOWIEDZ