Aurora białe burty by Oxygene [Fotorelacja]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

wątpie... to bardzo cienka stal i na dodatek bardzo krucha, łamliwa no i strasznie się gnie. mimo wszystko powodzenia :)
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Na upartego, ale Olfa to naprawdę inny komfort pracy i o niebo lepsza precyzja.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Przyznam się, że utknąłem. Zobaczcie fotki"
Obrazek Obrazek

Mój dylemat zaznaczyłem w czerwonym kółku.
Cz. 42L idealnie zgrywa się z krawędzią pokładu zakrywając ją całkowicie, natomiast Cz. 40 znajdująca się na połaczeniu poładu śródokręcia z dziobowym nie zakrywa krawędzi pokładu dziobowego (co zaznaczyłem na drugiej fotce)
Moje pytanie brzmi czy ma tak zostać? Pokład jest prawidłowej grubośći około 1mm. pytam się bo niechciałbym mieć potem problemów z instalacą nadbudówki dziobowej.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Kemot na Twojej relacji znalazłem to samo, także wszystko jest ok. Kleje dalej.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Oto finał dzisiejszych zmagań z pokładem. Cz. 42L i 42P narazie świadomie nie przyklejam. Jutro całość pomaluje kaponem bezbarwnym. Pozdrawiam
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

To, że u mnie jest tak, czy inaczej, wcale nie oznacza, iż jest to dobrze :-)
Ale faktycznie pionową ściankę pomiędzy pokładami "wpuściłem pod" pokład dziobowy. Ale też zastanawiałem się nad tym. Tyle, że wysokość tejże ścianki wskazuje, że nie mogło być inaczej.

ps. Te nożyki to trochę lichawe są. Trzeba uważać przy dokręcaniu ostrza, aby "nie przegiąć" i nie zerwać plastikowego gwintu. Myślę, że najlepszym pomysłem jest rozejrzenie się za zestawem z Rossmana (nożyk + mata A4 + aluminiowa linijka). Cena bardzo przystępna.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

....A idąc na żywioł można do nożyka z rossmana dopasować ostrza olfy kb-3 (chyba) ja tak zrobiłem i tnie się całkiem dobrze, w-g mnie jest to tanie i skuteczne, a zakup skalpela można trochę odłożyć w czasie :)
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Jestem w szoku wczoraj zamówiłem a dziś nożyki mam już w domu, faktycznie stal jest miękka, ale będę ich używał no bardzo precyzyjnych cięć gdzie nozyczkami nie dam rady.
Zaczynam oklejać poszycie dna, od której cześci zacząć od środkowej tak jak autor zaleca czy od dziobu?
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Aurora ciąg dalszy w budowie.
Obecnie mam sklejone praktycznie całość poszycia dennego od środka do dziobu, oczywiście pracuje nad ostatnią cześcią, ale z uwagi że Kemot pisałeś, że są kłopoty we właściwym wyprofilowaniu poświęce jej więcej czasu. Części poszycia pasują w miarę dobrze jednak nie obyło się bez lekkich szpar, które po przyklejeniu burt nie będą, ąż tak bardzo widoczne. Z drugiej strony czym najlepiej je zatuszować (mysle o wikolu nałożonego żyletką a następie po przeschnięciu przemalować farbką w kolorze poszycia).
Przyznaję się że skopałem przedostatnią cześć od dziobu, błąd w formowaniu i powstały załamania, naszczeście wykonałem ją z zapasowej części 9 w opracowaniu i tu chwała dla autora. Obecnie wygląda to tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Proszę o ocenę a wszelkie uwagi wezmę pod uwagę. Sczerze poszycie trzeba bardzo mocno naciągać, żeby nie powstawały szpary. Szlifowałem szkielet jak i same elementy poszycia.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Wstępnie model poddałem retuszowi, konkretnie poszycie dna do dziobiu. Już nic więcej nie będe poprawiał. Dzób postanowiłem wykonać od nowa bo z wczorajszego nie byłem w pełni zadowolony. Jest może ciut krzywy, ale przyznaje że właściwe jego wyprofiowanie nie było łatwe. A wygląda to tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ