Hawker tempest mk V. MM 1968

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wicher
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 06 2006, 13:03
Lokalizacja: małopolska

Hawker tempest mk V. MM 1968

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wicher »

Mam na imię Paweł. Mieszkam w Małopolsce w okolicach Nowego Sącza. Jest to mój drugi model papierowy(pierwszy to szybowiec "Zefir 4") skleiłem już kilka modeli plastikowych. Tępo mojej pracy jest żółwie ale udało się.
W modelu tym wystąpiły niedokładności. (Stare opracowanie) Ze swojej strony widzę wiele niedociągnięć jednak pragnę je poprawić i pracować dalej. Na pewno muszę powiększyć swój warsztat. Liczę na Wasze konstruktywne uwagi. Wiem że to co przedstawiam cudem nie jest. Ale jest to moja praca i jestem dumny z tego że ją skończyłem ponieważ wiem że "praktyka czyni mistrza". Model nie posiada wnętrza kabin jaki również wnęk podwozia jak na drugi byłby łatwy gdyby nie zestarzały papier. O to kilka zdjęć. Proszę o komentarz.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Witamy na forum.
Nie znam się za bardzo na samolotach ale wydaje mi się (lub to tylko złudzenie) że skrzydła mają nieprawidłowy wznos - a raczej powiedziałbym że opadają ku dołowi, jeśli to błąd w sztuce modelarskiej to miejmy nadzieję że więcej takiego błędu nie popełnisz.
Smutną rzeczą jest że pociąłeś antyk, gdybyś wcześniej zeskanował cały model i wydrukował na lepszym gatunkowo papierze to zniknął by równocześnie problem zestarzałego kartonu o którym piszesz.
pozdrawiam
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Wielkie Brawa dla początkującego. Chciałoby się dać Ciebie jako przykład dla Twoich rówieśników. Pierwszy wpis , ładne przywitanie i od razu model . Super :spoko:
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Witaj,
Jesli i ja moge wyrazic swoje skromne zdanie, to wydaje mi sie ze masz calkowite prawo byc dumny ze swojej pracy. Jak na drugi model kartonowy i do tego dosc stare wydanie, wyszedl Ci bardzo dobrze.
Moge sie dolaczyc do opinii Tomasza, ze cos moze byc nie tak z katem ustawienia skrzydel albo to kwestia zakrzywienia perspektywy zdjecia. Byloby widac na zdjeciu wykonanym od przodu modelu.
Sklejaj dalej, a dopracowanie warsztatu modelarskiego przyjdzie z czasem samo.
Ogolnie: podoba mi sie ;-)
Pozdrawiam
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Model wyszedł całkiem ładnie. Biorąc pod uwagę jak poradziłeś sobie z dość kiepskiej jakości kartonem to jestem pewien, że kolejny będzie dużo lepszy.

Wielkie brawa za styl w jakim zadebiutowałeś na forum.
Ostatnio zmieniony wt lis 28 2006, 21:34 przez pszyman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Miło powitać Ciebie w naszych szeregach kolego wicher. Miejmy nadzieje, że Twój pseudonim będzie odzwierciedleniem szybkości nabywanych umiejętności a nie powstawania modeli. Nie musisz mieć do siebie pretensji o tempo klejenia. Nie szybkość się liczy a precyzja, a że to dopiero Twój drugi karton, tym większe uznanie. Za kolegą Tomaszem, oby ostatni raz taka wpadka ze skrzydłami... a będzie dobrze.

Widzę, że odrobiłeś również zadanie domowe a propo zdjęć. Pokazujesz model na jednolitym tle, to duży plus dla Ciebie, ale postaraj się bardziej doświetlić fotografowany przedmiot. Użyć kilku źródeł światła a będzie tak jak powinno być.
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Witaj Wicher,
Może, aż tak dobry w te klocki nie jestem, ale na pierwszy rzut oka modelik prezentuje się ładnie.Podoba mnie się to,że bardzo ładnie ukształtowałeś wręgi.Jak na drugi model to z kształtowaniem i gięciem papieru radzisz sobie dobrze.Jeśli się nie mylę i dobrze widzę to chyba z retuszem też nie miałeś problemów.Pierwszy krok już zrobiłeś i to spory.Teraz życzę ci abyś doskonalił te umiejętności które już nabyłeś i nabywał te o których jeszcze nie wiesz(stary papier). A prawdziwą skarbnicą wiedzy jest to lub inne forum modelarskie więc myślę ,że już dobrze trafiłeś.Powodzenia i dobrej zabawy przy następnym projekcie.
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

No no start bomba. Pierwszy post odrazu zdjęcia itp tak trzymać.

możesz zrobić zdjęcia od przodu samolotu ?

z góry dzieki

pozdrawiam
hide
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No nieźle, nieźle.
Witaj na forum.
Takie początki to rozumiem. Model przyzwoicie sklejony, na zdjęciach coś widać no i nawet się kolega przedstawił.
Przedmówcy wyczerpali już temat jeżeli chodzi o brawa, skrzydła i ładnie ukształtowany kilkudziesięcioletni karton, więc nie będę powtarzał tego samego, choć w pełni się z nimi oczywiście zgadzam.
Powiem tylko że w zalewie NJM jaką nam serwują Twoi rówieśnicy, miło oglądać TAKIE początki.
A co do tajemniczego NJM, to pewnie wkrótce się dowiesz co mam na myśli.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

O :!:
Mój ulubiony samolot.

Bardzo ładnie Ci wyszedł wziąwszy pod uwagę to, że niektóre części w tym modelu "pasują inaczej". Takie mam przynajmniej wrażenie z pasowania na sucho stateczników i steru kierunku do części ogonowej albowiem rozpocząłem kiedyś ten model. Na razie czeka w pudełku na natchnienie. Może ten wątek je wyzwoli ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ