*[Relacja/Samolot] MS 406 C1 (Hal)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Przy takich wystających elementach nieraz sprawdza się, jako ostatnia deska ratunku, metoda uderzania np. odwrotną stroną nożyczek mały młoteczkiem itp. Stukasz w wystającą część oczywiście z wyczuciem aby nie spłaszczyć całego modelu. O metodzie tej czytałem na jakimś forum, nie jestem pewien, ale możliwe że zamieszczona przez Marka P.
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

:) ... Idealne są młoteczki z dawnych zestwów "mały majster", ale dziś można kupić małe moteczki, które wprost idealnie nadają się do takiej pracy. Metodę tę zna wielu "starych" modelarzy. Była między innymi wymieniana w serii książek o projektowaniu i robieniu modeli kartonowych w latach osiemdziesiątych.
Obrazek
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

MB pisze:Ale relacji chyba nie przerwiesz?
:mrgreen:
Nie mam najmniejszego zamiaru. Wystarczy troche luzu i zdrowego podejścia. To przecież zabawa ? To zdjęcie dałem jako ciekawostke, bo do światła dziennego prawie wcale tego nie widać. A choćby nawet to co z tego :zeby: Jestem jeszcze cieńki to i "taaakie" błedy sobie daruje.
Model sklejam dalej, może troche zwolniłem ale kleje go z taką samą radochą jak wcześniej, więc bez obaw :)
MB pisze:A Twój model jest po prostu piękny, mimo, że wlałeś w niego pół wiadra śliny. Feeeeeee.
dzięki, ale muszę sprostować, nie pół wiadra, a 2 pełne. W dodatku te kwadratowe na ziemniaki :mrgreen: haaaaaa.

A do takich wystających czasem kantów używam końcówki ak3 (wytarta papierem ściernym(2000) bo miała delikatne łączenie) i jest git.

A model...i tak jest spoko w porównaniu z tym co kleiłem jeszcze np dwa lata temu. Ale to dzięki temu że moja ideologia modelarska troche dorosła, forum i pewnemu wydawnictwu ze złotą wstęgą...

pozdrawiam

a z młoteczkiem jeszcze poćwicze :) bo brzmi ciekawie
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

...szkoda że się nie da edytować postów (na dłużej), albo chociaż łączyć z automatycznym dodaniem daty :-? co tam, nabije sobie nastepnego (choć licznik postów na tym forum wg mnie powinien zniknąć).

Zrobiłem kilka detali, problemów nie napotkałem. Kołpak przyklejony na kropelce budasia, tak z ciekawości chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądało :) niewiele mi już zostało, ale pewnie przy kołach się zatrzymam na chwilke bo nie mam czarnego matu :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

I kto mówił, że to brzydal..?
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

dobre pytanie MB, zależy z której strony go pokazać. Autor na okładce zrobił to najkorzystniej jak sie dało, ale na tym chyba polega marketing :)


Pare kadrów z goleniami podwozia. Gdy kleiłem ostatni zastrzał (ten który wpada do komory gdzieś w połowie jej długości), po 3 godzinach pracy zostało mi tylko zamalowac druty...no i jakoś tak palce zadrżały a zastrzał wpadł do pojemnika z umieszaną farbą :-? Nie zostało mi nic innego jak pomalować drugi :) szkoda troche, bo namęczyłem sie żeby to czysto w standarciku wyglądało...

Na rysunkach nie widać dokładnie jak przykleić klapy podwozia. Gdybym teraz robił jeszcze raz to w takiej kolejności - pierw cz 45 ustawił bym równolegle do golenia tak, co by od góry zostało mu kilka mm (na rysunku widać że dostaje tak do połowy części którą zrobiłem z folii alu) a dopiero do tego dopasowywać cz 45 a

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zostały już tylko kółeczka, antenka i celownik...następne zdjęcia będą końcowymi :)
Awatar użytkownika
uri
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24 2005, 11:19
Lokalizacja: lubelskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uri »

Cóś pięknego.

Panie strzeż mnie przed przyjaciółmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Człowiek jest tyle wart ile może dać z siebie innym.
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Piękna robota...tak trzymaj Szymon :spoko:

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Cud malina , bardzo mi się podoba :spoko: Już nie mogę się doczekać końcowej sesji zdjęciowej.
Pozdrawiam :pice:
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

--
ODPOWIEDZ