Aurora białe burty by Oxygene [Fotorelacja]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

MikeS
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 22 2006, 16:23
Lokalizacja: Narewka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MikeS »

Zgadzam się z piterskim OLFA to prawie doskonałe narzędzia. Trzeba tylko dostosować narzedzie do wykonywanej pracy.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Jak na razie całkiem nieźle wygląda to poszycie. Ale prawdziwe wyzwanie to rufa w Aurorze. Więc uważaj i nie spiesz się. Na rufie bardzo ważne jest prawidłowe szlifowanie krawędzi wręg (to na skos).

Widzę, że u Ciebie również powstał niewielki uskok na stępce pomiędzy 1 i 2 segmentem. Ja delikatnie go wygładziłem palcem (a konkretnie paznokciem).

Powodzenia w dalszej budowie. Śledzę Twoją relację cały czas. Jest to dla mnie niejako deja vu.
pzdr
Kemot
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Dzięki za słowa uznania już jestem na etapie klejenia rufy i jak narazie pasuje wszystko idealnie przynajmniej narzie. Ten uskok na dziobie troche mnie irytuje i wole na niego nie patrzeć. Obawiam się, że nic już nie da się zrobić nawet najlepsi popełniają błędy. Jutro jak dam rade dokończe rufe i może będzie kolejna porcja fotek. Przyznaje, że nie sa one najleprze, ale postaram się aby było coraz lepiej. Już nie moge się doczekac klejenia burt bo poszycie dna trochę monotonne jest. Do usłyszenia jutro. Pozdrawiam Wszystkich śledzącyhc moją relację.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Dziś poszycie denne zakończyłem. I jest pomalowane cienką warstwą bezbarwnego kaponu. W zasadzie mowa tu o dwóch warstwach. Muszę powiedzieć, że z klejeniem rufy nie miałem większych problemów. Oczywiście zrobie teraz podstawkę. W relacji Kemota czytałem, że podobno model nie stoi stabilnie, cóż spróbujemy, bo z drewna nic nie zrobie. Może kiedyś. W całym poszyciu dennym wszystko mi odpowiada, ale ten dzób mimo klejenia go dwukrotnie nadal nie jest zbyt prosty. Nie wiem czy to na fotkach widać, ale są niewielkie krzywizny. Nie wiem czy to poprawić czy zostawić. W sumie zobaczcie sami. pozdrawiam Was. No i to już standard na koniec najprzyjemniejsze fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Gratulacje Oxygene, fajnie Ci wyszło to poszycie.

Teraz czekamy na kolejne postępy.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Dzieki bardzo walcze właśnie z podstawką, ale nowych fotek spodziewajcie się dopiero koło czwartku, cóż trzeba iść do pracy ;-)
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Bardzo ładne poszycie. Rufa u Ciebie wygląda zdecydowanie lepiej niż "moja".
Czekam cierpliwie do czwartku na kolejne zdjęcia.
pzdr
Kemot
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Witam po krótkiej nieobecności. Jak już zapowiadałem wczesniej skleiłem podstawkę pod Aurorę i prezentuje się w miarę dobrze, a sam model się na niej nie kołysze. Dokonałem w niej pewnych modyfikacji, nie wmontowałem części centralnej, gdyż cienki papier kredowy o tak dużej płaszczyźnie stosunkowo źle się kleił a po podkrejeniu butapremem dostały się małe grudki kleju, w rezultacie czego pod światło nie wygladało to zbyt dobrze. Może kiedyś zaniose szblon do stolarza by zrobił to fachowo z drewana. Oto fotki
Obrazek Obrazek

Teraz zamierzam skleić płozy antypochyłowe i slynną część steru w kształcie litery "B"

Za marginesie chcę Ci Kemot pogratulować Twojej Aurory, jestem podwrażeniem, gratuluje wytrwałości i życze podobnych efektów przy klejeniu kolejnych modeli.
Aha śruby zamierzam pomalować na kolor złoty możecie mi doradzić jaka farbka chyba z gatunku Humbrolek będzie najlepsza. Potrzebowałbył jeszcze farbkę imitującą ciebną stal np do kotwic i łańcuchów. pzdr :cool:

Zamierzam ponado wykonać drabinki na burtach, ale czym zamalować je na biało bo moja farbka plakatowa jest biała, ale na tym papierze po pomalowania sprawia wrażenie jakby była lekko żółtawa.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Model jak sam stoi to oczywiście nie buja się. Ale spróbuj cos przykleić do pokładu w okolicach burty... Na czas budowy chyba lepiej zrobić prowizoryczną podstawkę wyżej zachodzącą na burty.

Płetwy przeciwprzechyłowe - bardzo nie lubię tego kleić. W Aurorze jest mały problem. Nie ma w ogóle oznaczeń gdzie je przykleić. Ja przeskalowałem i wydrukowałem rysunek zestawieniowy i tym się wzorowałem.

Humbrola na śruby niestety nie pamiętam.. Natomiast z białą farbą też miałem ogromny problem. Podobno są jakieś takie bieluteńkie farby ale ja do nich nie dotarłem. Ładną biel uzyskasz malując zwykłym wodnym korektorem. Jednak na druty nie jest najlepszy. Co prawda nieźle kryje, ale kiepsko sie trzyma potem powierzchni (lekkie otarcie i juz farba zerwana). Na retusz krawędzi itp. korektor jest jednak dobry - ale pamiętaj WODNY.

Na koniec wrzucam przygotowany schemat umiejscowienia burt. Ja tutaj popełniłem błąd, który zauważylem w końcowym etapie budowy krążownika.
Wycięcia w burtach (na podpory łodzi) muszą układać sie mniej więcej jak na rysunku (w stosunku do pokładu i ścian nadbudówek).



Obrazek
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Ja okrętowiec nie jestem ale kilka farbek już wypróbowałem, białą polecam firmy "Agama", swietnie kryje, bardzo dobrze się trzyma powierzchni, również drutów, jest to akryl i w dodatku niedrogi ;)

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ