Aurora białe burty by Oxygene [Fotorelacja]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Uff myslałem, że przez dwa dni zrobie wiecej a tu ledwo zakończony ster. Element okazal się trudniejszy niż myslałem a samo wyprofilowanie to niezła gimnastyka. Oto fotki:
Obrazek Obrazek


Niestety postanowiłem wszystko pomalować plakatówką, ale chyba bede musiał poprawić humbrolkiem koloru czerwonego, który zamierzam zakupić okazyjnie będąc w Poznaniu.

Spróbuje z tym korektorem wodnym może pokryje wszystko bez problemui dziękuje kemot, że pokazałeś mi gdzie przykleić burty bo nie ukrywam chyba bym się pomylił. Jak pójdzie zobaczymy narazie w sobote przykleje płozy przeciwpochyłowe. Potem czas na burty, których budowy nie moge sie doczekać. ;-)
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Widzę, że odpuścileś sobie zawiasy ;-).

Zapomnialem Ci napisać, że ster lepiej było odłożyć do pudełeczka i poczekać na dalsze etapy budowy. Ja o ile dobrze pamiętam oderwałem go całkowicie ze 3 razy (podczas manewrowania krążownikiem).
pzdr
Kemot
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Posłuchałem Ciebie Kemot i odczepiłem ster zresztą wykonam go jeszcze raz z rezerwy papieru w późniejszym etapie klejenia Aurory.
Słynną cześć w kształcie litery "B" poprawiłem i uplastyczniłem gdyż wcześniejsza wersja mi się niezbyt podobała. Obecnie wkleiłem jedną śrubę a klejenie małych elementów w kształcie stożka zastapiłem końcówką małego pędzelka, wszystko wyszlifowałem i pomalowałem złotolem.

Praca nad Aurorą trochę zwolniła z tempa jednak unikam pośpiechu, a wtedy są najlepsze efekty.
Oto śruba:
Obrazek
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Witam po długiej nieobecności spowodowanej brakiem czasu. Czas nadszedł na burty i bulaje na prawej burcie już gotowe jeszcze brakują szybki z tyłu zastanawiam się tylko na jaki kolor je pomalować. Fotka trochę nie ciekawa ale w rzeczywistość całkiem nieżle wyszło. Bulaje wykonane standardową metodą dziurkacz rewolwerowy do otworków. Okenka będą trochę wiekszej średnicy gdyż nie mój dziurkacz nie posiadał mnijszego otwornika.

Obrazek

Aha autor zaleca kjeleje poszycia burtowego od części rufowej. Ja się jednak zastanawiam czy nie lepiej zacząć od śródokręcia.
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Prac ruszyły dalej. Bulaje prawej burty już gotowe. Wykonałem je standardową metodą a od tyłu pomalowałem czarną farbką plakatową. W części dziobowej wykonałem drabinki metodą zaczerpiętu z relacji JUNYO VIvita i tu pokłony dla autora. Jutro zamierzam dokończyć drabinki na środokreciu i wkleić podstawy pod działa burtowe.
Drabinki robiło sie bardzo wygodnir jednak ich pomalowanie farbą plakatową okazało się bardzo upierdliwe gdyż farbka ślizga się strasznie na drutach miedzianych jutro to musze poprawić. pozdrawiam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Prace nad prawą burtą już są zakończone. Wszystko starałem się zwaloryzowac ile się dało np bulaje, drabinki na burtach. Wszystko bardzo ładnie się kleiło jednak trzeba przyznać, że wykonanie całego poszycia burtowego jest bardzo pracochłonne ale chyba warto było pozdrawiam. Oto kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Klejenie poszycia burtowego okazało sie trudniejsze niż myślałem, a to wszysko przez bulaje schody i uchwyty.
Część rufowa i środokręca już jest przyjlejona teraz zajmuje się kosmetyką i zatuszowaniem ewentualnych ubytków. Wszystko wyszło w miarę dobrze i jestem zadowolony no zawsze mogło byc lepiej. Jeszcze została mi dziobowa część burt, ale tu bedą najmiejsze problemy. Fotki zamieszcze w sobotę jak będze sklejona cała prawa burta. :)
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Czyli masz dokładnie takie same odczucia jak ja. Czasami chcąc zwaloryzować model narażamy się na niespodziewane problemy (typu konieczność przycięcia wręgi bo akurat jest tam drabinka, trudności z kształtowaniem burt podklejonych folią itp.)

Życzę powodzenia i czekam na zdjęcia!
pzdr
Kemot
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Tak jak wcześniej zapowiadałem kolejna porcja fotek. W związku z przygotowaniami do Sylwestra nie wiele dziś zrobiłem. Prawa butra parwie jest gotowa. Nie ukrywam, że niektóre elemety muszę poprawić. Na zdjęciach tego nie wiedać, ale środkowa część burty uległa pewnym powichrowaniom, które są widoczne pod światło naszczęście do pokładu kleiłem na butaprem, a ten jak poczuje rozpuszczalnik rozkleja się na zawołanie.
Dlatego zamierzam wklejić niewielkie paski tekturki, żeby nie co je usztywnić. Zastanawiam się dlaczego powstała szpara przy wystających poza pokład burtach od strony pokładu. Miejsce zaznaczyłem czerwonym okregiem. Część rufowa pasuje jak ulał. Zastanawiam się gdzie popełniłem błąd i jak tę szpare załatać. Mysle że sienki pasek z wycinanki powinien rozwiązać problem. Chyba że macie inne propozycje.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Chciałbym dodać, że uchwyty na burtach podczas klejenia trochę uległy uszkodzeniu, ale wszystko postaram się naprawić w momencie gdy przykleje lewą burtę. Do końca stycznia przyszłego roku zamierzam ukończyć pracę z poszyciem kadłuba (łącznie z napędem). Te drobne powichrowania na poszyciu burtowym (śródokręcie jest spowodowane bulajami i otworami na działa kazamatowe, same poszycie straciło swą elastyczność prze dodatkowe rozcięcia dla przyszłych szalup). Wszystkich śledzących moją relację życzę Szczęśliwego Nowego Roku.
ODPOWIEDZ