Mały Blitz

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

Mały Blitz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

Po kilkuletniej przerwie znalazłem chwilę na powrót do starego hobby. Przy okazji podróży po internecie trafiłem na niejedno forum, ale to wydało mi się najbardziej przyjazne. Dlatego właśnie tu chciałem zaprezentować budowę modelu.

Zawsze chciałem zrobić wojskową ciężarówkę. Przymierzam się do czegoś w 1/35 ale na rozgrzewkę zacznę od 1/72. To Opel Blitz Hellera.

Proszę o porady i krytykę :)

Zacząłem od tego:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw gru 14 2006, 11:58 przez slav, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Witaj na forum.
Czy możesz zrobić nastepne zdjęcie z nieśmiertelnym groszem ? Będzie widac jakie to malństwo jest.
Ten żólty kolor to klej czy jakaś szpachlówka ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Już wiem ! Żółty to prześwitujący spod farby plastik.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

Oczywiście Tempest przy najbliższej okazji wrzucę zdjęcie z groszem lub zapałką :) Właśnie pracuję nad paką. Od razu ją brudzę, nie wiem do końca czy to dobry pomysł ale efekty pokażę wkrótce... Pzdr
Ostatnio zmieniony wt gru 12 2006, 19:11 przez slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

slav, nie obraź się , ale póki jeszcze możesz wywal ten zakrzywiony gwóźdź imitujący lewarek zmiany biegów i zastąp go choćby wygiętą szpilką.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Marek Ziętek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Ziętek »

Witam, czy ten opel to będzie coś targał na holu za sobą ? bo jeśli nie to ten trójkąt na dachu należałoby go położyć na kabinie ,szkoda targać go jak model będzie pomalowany.
Marek
slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

Na początek wyjaśnienia:
Marek: w zestawie jest działo 40 mm więc jak zainstaluje to będzie targał :)
Old Man: nie obrażam się :) ale to nie jest zakrzywiony gwóźdź! element prosto z wypraski, ale masz racje, w oryginale musialby mieć średnicę chyba z pół metra... Więc go pocienkowałem :lol:
Zapałka na życzenie Tempesta :)

A teraz do rzeczy:
Przedstawiam dziś złożoną kabinę i pakę. Tzw. całe życie malowałem Humbrolami. Ale pora w końcu sprawdzić konkurencję to i sprawdzam. Pierwszy raz zakupiłem Pactry (bo H przez lata nieużywane w większości się zeschły więc i tak musiałem kupić). Maluje się przyjemnie. Zauważyłem, że niektórzy forumowicze lubią jak podaje się konkretną farbę. Otóż mój Blitz ma sobie jeździć gdzieś na Litwie wiosną '40 lub we Francji latem '40. Postawiłena Panzergrau. Ponoć przy mniejszej skali lepszy jest kolor ciut jasniejszy (tak wyczytałem na forum :) ) więc maluję Pactra A37. Pewnie jak ładnie zrobić to ładnie wygląda...

Obrazek
Obrazek

czekam na rady i krytykę,
pozdrawiam :D
slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

Pora przyszła na podwozie. Ilość części zadowalająca, pasowalność też :) Malowanie w ten sposób pierwszy raz a wszystko po wielogodzinej lekturze tegoż forum :) i inych tez... A więc, dół pomalowałem H67. Następnie suchy pędzel H53. Potem przetarłem pigmentem Kremera czerwień brunatna. Na to rozwodniona Pactra rust 51 (chyba zrobie to samo z czarną), bo na razie wyszło tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

koła przednie na próbę, jeszcze nie wykończone i nie przyklejone
slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

Blitz jest mały to i robota ku końcowi zmierza. Postanowiłem podwozie przeciągnąć jednak rozcieńczonym czarnym matem. Koła i kabina już na stałe zainstalowane do podwozia. Została tylko paka. I muszę poszukać rejestracji bo kalki Hellera są większe od przeznaczonego na nie miejsca :eek:


Obrazek
Obrazek

myślę, że następne fotki przedstawią już stan ostateczny,
aha, łopata się złamała, więc na razie jej nie ma :) ale będzie...
slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

Budowa Opla zbliża się do końca, właściwie zostały detale. Łopata :) oznaczenie jednostki itp. Ale większość prac została zakończona. Model Hellera bardzo przyjemny i jak na skalę 1/72 całkiem sporo części, zwłaszcza w podwoziu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

za wszelkie uwagi będę wdzięczny :)
ODPOWIEDZ