[KONKURS/PseudoRelacjaAwaryjna] 1/35 Italeri Hummer Deserowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

filon
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 12 2005, 13:54
Lokalizacja: Gdynia

[KONKURS/PseudoRelacjaAwaryjna] 1/35 Italeri Hummer Deserowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filon »

Wstęp.

Jako że prace przy BA20M ślimaczą się nieco i poziom zwątpienia w dokończenie go na czas niepokojąco rośnie, a ilość zajęć niemodelarskich nie pozwala na znaczące przyspieszenie robót, przystępuję do realizacji planu Beeeee...

Przed Świętami pracy w moim "zakładzie" jest niewiele :cool: , więc w poniedziałek do plecaka włożyłem nożyk (taki wysuwany z odłamywanym ostrzem) i klej (rewella z igłą) oraz takie pudełko:
Obrazek

z taką zawartością:
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Powyższe składniki połączę w całość w tzw. sposób "deserowy" :lol: , czyli "z pudła". (w ramach odpoczynku od BA)

A jako że natura, w naszych szerokościach geograficznych i o tej porze roku, nas ilością światła nie rozpieszcza, to zdjęcia będą jakie będą :oops: (dlatego pseudorelacja).



Dzień pierwszy

...zakończony został tak (elementy główniejsze wycięte, obrobione i niektóre sklejone):
Obrazek



Dzień drugi

...zakończył się tak (kontynuacja prac z dnia poprzedniego):
Obrazek
pozdrawiam
Jurek
Obrazek Obrazek
filon
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 12 2005, 13:54
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filon »

Dzień trzeci

...Wziąłem kilka farbek, pędzelki, rozpuszczalnik i szpachlówkę. Zrobiłem to:
Obrazek
pozdrawiam
Jurek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Sam mam rozgrzebanego Hummera z Italeri (i skończyć go nie mogę :oops:), więc wiem, ile się trzeba przy nim naszpachlować. :D Ale jeżeli dobrze widzę na Twojej ostatniej fotce, to trochę za bardzo się z tym szpachlowaniem rozpędziłeś. :) Szpara między maską a przednim grilem powinna zostać.
http://data.primeportal.net/hummers/png ... c06989.jpg

Nie wiem, czy wiesz, że wersja Hummera, którą budujesz to był tylko prototyp. Mam takie 2 zdjęcia, może Ci się przydadzą:
Obrazek Obrazek
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
filon
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 12 2005, 13:54
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filon »

Dzięki za info. Na Hummerach się absolutnie nie znam, ale od początku mi się wydawała ta wersja jakaś dziwna i nie mogłem jej nigdzie w necie znaleźć.
Wbrew twoim doświadczeniom oceniam (jak a razie) pasowalność modelu jest na db+.
Tokek_K pisze:Szpara między maską a przednim grilem powinna zostać.
Na poodlinkowanym przez Ciebie zdjęciu jest widoczne przetłoczenie :twisted: , no, łączenie :chytry: dwóch laminatowych elementów, ale nie szpara i nie o wielkości 0,5mmx35=17,5mm :shock: :!: A taka była akurat w tym miejscu niepasowalność modelu.
Najgorzej będzie dopasować daszek, ale podchodzę do tego modelu bardzo :rasta: odpoczynkowo.
pozdrawiam
Jurek
Obrazek Obrazek
filon
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 12 2005, 13:54
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filon »

Dzień czwarty

...w połowie dnia model wyglądał tak:
Obrazek

...Pod koniec zaś tak:
Obrazek

W uzupełnieniu powiem, że powierzchnie płaskie malowałem pędzelkiem płaskim nr1. Kolor bazowy to Humbrol 116, stary i kiedyś już czymś chyba rozcieńczony (super kryje i się rozlewa). Malowałem jedną warstwą, na nieodtłuszczony :bebe: (prawie nigdy pod emalie nie odtłuszczam ani nie myję modelu, tylko omiotę-obdmucham :niepowiem: ).
Aluminium - 56 Humbrol, czarny - 8 Revell, "biały" - brudny biały Humbrol 28 (o wiele lepiej kryje, a biały po "brudzingu" nigdy białym nie będzie) :chytry:
Siedzenia: 84 Humbrol, rdza - półsuchy pędzel starymi i zważonymi Humbrolami 63 i 160.
pozdrawiam
Jurek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tomek_K pisze:Nie wiem, czy wiesz, że wersja Hummera, którą budujesz to był tylko prototyp.
o ktos nam sie tu zrobil specem od Hummerkow. :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
filon
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 12 2005, 13:54
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filon »

Dzień piąty

...plan wykonany:
Obrazek Obrazek

Model wziąłem do domu w celu wykonania prac końcowych (czytaj: malowania, itp.)
Tylko to za jakiś czas, bo teraz z klejenia, to tylko pierogi :-?
pozdrawiam
Jurek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

jakas dziwna faktura tylnich siedzen. Z tego co widzialem jedyna roznica, w roznych wersjach co do siedzen to byla konstrukcja fotela kierowcy, jedne mialy regulowane a drugie nie. co do innych to nic nie slyszalem
Obrazek
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Yunior pisze:o ktos nam sie tu zrobil specem od Hummerkow
No, sam taki mądry, to ja nie jestem. Tyle, że czytam to, co mądrzy ludzie piszą. :D
Yunior pisze:jakas dziwna faktura tylnich siedzen
Skoro to jest pojazd prototypowy, to można założyć, że takie siedzenia mogły się w nim znaleźć. :)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
erni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni »

Hmm podjołeś się zrobienia najsłabszego modelu Hummera jaki jest na runku ale co jest to jest .Faktycznie też doszły mnie słuchy i widy (foto) że ta wersja to tylko prototyp zrobili kilka szt tej wersji a co sie tyczy modelu to koła....Tragiczne jak możesz wymień na Academi conakmniej a siedzenia to też totalne SF ale ewentualnie wykonaj z foli aluminiowej pokrowce zawsze to coś lepszego. Ten model ma tylko jedna zalete....cene:) ale nie załamuj sie moim marudzeniem ja się na hummerah tylko trochę znam...:) Miłej pracki
ODPOWIEDZ