Hawker Hunter F.58 - Revell 1:144 (prezentacja)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

Hawker Hunter F.58 - Revell 1:144 (prezentacja)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam wszystkich. Na wstępie pragnę zakomunikować, iż w modelarstwie plastikowym jestem kompletnym laikiem, a ów model skleiłem, ponieważ dostałem go od szwagra ze słowami: "skoro nie możesz kleić swoich okrętów, to sklej chociaż to (tu wręczenie) żebyś nie zapomniał, czym jest modelarstwo". Niestety, tak jest smutna prawda. W roku maturalnym nie mam kompletnie czasu, aby kleić dalej KGV, więc pomyślałem sobie: "czemu nie". Oczywiście, nie mam ani aerografu, ani innych specjalistycznych narzędzi do modelarstwa plastikowego. Modelik skleiłem w dwa dni (razem z kalkami i malowaniem). Malowany był tymi farbami, które akurat miałem na stanie. Powstał on, w oznaczeniu jak i (teoretycznie) malowaniu: Fliegerstaffel 21, Swiss Air Force, 1960. Nie będę tu oceniał, czy model ma błędy, czy nie, bo się na tym nie znam (i mogłem ja sam popełnić błąd przy klejeniu). A teraz czas na fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

:piwo: ...to możemy sobie podać ręce ! Ja na moim kierunku studiów nie mam kompletnie czasu na sklejanie, skutkiem czego moje osiągnięcia modelarskie to około 1,5 modelu rocznie :lol: Jeśli już w ogóle coś sklejam, to własnie plastiki, bo są szybsze w "lepieniu" :)
Twój model prezentuje się bardzo ładnie :)

Serdecznie pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Trochę za gęstą farbą malowałeś, no i zielona jest jakby błyszcząca a szara matowa ale jeśli ma to być modelik relaksacyjny - przeznaczony do ogladania z odelgłości większej niż 125 cm ;-) - to może być.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ